دانشنامه

سیم کشی هوشمند ساختمان

در این مطلب قصد داریم چند موضوع مهم درباره نحوه و آموزش سیم کشی هوشمند و همچنین قیمت سیم کشی هوشمند ساختمان را مورد بررسی قراردهیم تا بیشتر با این موضوعات آشنا شوید.

قیمت سیم کشی هوشمند ساختمان

اول به سراغ هزینه و قیمت سیم کشی هوشمند ساختمان می رویم تا شاید تعدادی از کاربران نیازی به نحوه سیم کشی و آموزش آن نداشته باشند.

قیمت هوشمند سازی ساختمان به دو دسته تقسیم بندی می شوند، هوشمند سازی ساختمان با سیم و بدون سیم.

مقایسه قیمتی که میتوان از این دو مورد داشت، هزینه هوشمند سازی ساختمان در بی سیم بیشتر از با سیم است. این هزینه بیشتر هم بابت تجهیزات پرداخته می شود.

ولی در موارد هوشمند سازی با سیم پایه حداقل قیمت پایه که می توان برای آن در نظر گرفت 1000 یورو میباشد و حداکثری نیز برای آن وجود ندارد. چون تعیین قیمت بستگی به نوع برند تجهیزات مورد استفاده و هوشمند کردن قسمت های مختلف خانه دارد.

آموزش سیم کشی ساختمان هوشمند

در این قسمت قصد داریم تا حدودی نحوه سیم کشی ساختمان هوشمند را مورد بررسی قرار دهیم. برای سیم کشی چه تجهیزاتی مورد نیاز است؟

زیبایی خانه هوشمند به این است که بدون سیم ساختمان ها و خانه ها هوشمند شوند. پروتکل های بی سیم مانند Zigbee ، Z-Wave ، Wi-Fi و Bluetooth LE نیاز به نصب سیستم های الکتریکی پیچیده و گران قیمت دارند که همین سیستم بی سیم، هزینه هوشمند سازی ساختمان را 20 درصد بیشتر از هوشمند سازی با سیم افزایش می دهد.

در خانه هوشمند مدرن و بی سیم ، تمام آنچه شما نیاز دارید یک تلفن هوشمند و یک روتر Wi-Fi برای باز کردن قفل دستگاه های متصل است.

هنوز برخی از دستگاه های اصلی وجود دارند که شما مجبور خواهید بود آنها را در ساختمان سیم کشی کنید. این به این دلیل نیست که آنها می توانند با سیستم های خانه هوشمند کار کنند ، اما به این دلیل که آنها باید با وسایل خانه شما مانند سیستم های گرمایشی و تهویه مطبوع متصل ، آبپاش های هوشمند باغ و آبیاری و سیم های برق که از سقف و دیوارهای شما عبور می کنند ارتباط برقرار کنند.

هنگام انتخاب گجت های متصل برای خانه خود ، به خاطر داشته باشید این مواردی هستند که شما باید سیم کشی کنید:

• کلیدهای روشنایی هوشمند

• پریزهای دیواری هوشمند

• ترموستات هوشمند

• کنترل کننده های آب پاش هوشمند

• دزدگیرهای هوشمند

• زنگ درهای ویدئویی هوشمند

چه نوع سیم کشی برای هوشمند سازی ساختمان انجام دهیم؟

بیشتر دستگاه های متصل امروز مشتری را هدف قرار داده اند ، بدین معنی که شما می توانید تا حد زیادی خودتان این کار را انجام دهید. برخی از شرکت ها ، از جمله Google Nest ، Tado و Amazon ، نصب کننده های حرفه ای دارند که می آیند و محصولات خود را با پرداخت هزینه برای شما نصب می کنند.

اگر از سیم کشی اصلاً ناراحت نیستید ، باید از آنها استفاده کنید یا برق کار استخدام کنید.

خرابکاری برق می تواند خطرناک باشد. اما اگر بتوانید برق شکن را خاموش کنید ، متوجه خواهید شد که برخورد با سیم کشی قابل دسترسی در خانه شما ساده و راحت است.

به چه تجهیزاتی برای سیم کشی نیاز داریم؟

ابزارهای اصلی که هنگام سیم کشی هوشمند استفاده خواهید کرد عبارتند از:

  • پیچ گوشتی
  • دریل
  • سلب کننده های سیم
  • دم باریک
  • مهره های سیم
  • پیچ
  • لنگرهای دیواری

بسیاری از دستگاه ها با هر آنچه برای نصب آنها در داخل جعبه نیاز دارید (به استثنای یک مته ، که همیشه لازم نیست) به همراه شما می آیند. به عنوان مثال Ring و Nest ، هر دو دارای پیچ گوشتی دو سر بسیار عالی با محصولات رده بالاتر هستند.

کدام دستگاه ها باید سیم کشی شوند؟

در اینجا تعداد محدودی از دستگاه های خانه هوشمند وجود دارد که شما باید به ترتیب سختی در خانه خود سیم کشی کنید.

ما به شما راهنمایی ساده گام به گام ارائه داده ایم تا در مورد چگونگی روند کار ایده ای به شما ارائه دهیم ، اما در هر نمونه ، شما باید به راهنمای نصب (یا ویدیوی محتمل تر) که همراه با محصول شما است ، مراجعه کنید.

کلیدهای روشنایی و خروجی های هوشمند

سوئیچ ها و پریزهای نور هوشمند جایگزین سوئیچ ها و خروجی های نور موجود شما می شوند و به شما این امکان را می دهند که با برنامه در تلفن هوشمند خود یا از طریق یک بلندگوی هوشمند بتوانید به چه چیزهایی متصل شوید ، کنترل کنید. هنگام نصب ، یک سوئیچ هوشمند تمام روشنایی آن مدار را کنترل می کند و یک پریز هوشمند کنترل هر چیزی را که به آن وصل است (مانند لامپ ، پنکه میز یا سایر دستگاه های الکتریکی مستقل) کنترل می کند.

ما این دو محصول را کنار هم قرار داده ایم زیرا سیم کشی هر دو تقریباً یکسان است. همچنین یکی از درگیرترین پروژه های سیم کشی است و ممکن است نیاز به استفاده از دستگاه تست ولتاژ باشد تا مشخص شود سیم گرم یا کدام سیم بار است.

کلیدهای هوشمند و پریزهای دیواری پیچیده ترین دستگاه برای نصب خود هستند.

نحوه سیم کشی سوئیچ هوشمند / پریز هوشمند

1. منبع تغذیه سوئیچ / پریز برق را در قطع کننده برق خاموش کنید (اگر برچسب وجود ندارد ، می توانید منبع اصلی را خاموش کنید).

2. صفحه دیوار را باز کرده و از دیوار سوئیچ / خروجی بگیرید.

3. با چرخاندن مهره های سیم (خلاف جهت عقربه های ساعت) سیم های موجود را از سوئیچ / پریز جدا کنید.

4. سوئیچ / پریز موجود خود را برداشته و در یک جعبه یا کیسه Ziploc همراه با همه پیچ ها قرار دهید (درصورت نیاز به قرار دادن مجدد آن بعداً).

5. سیم های سیستم خود را شناسایی کنید – بسیاری از سوئیچ ها / پریزهای هوشمند به سیم خنثی احتیاج دارند ، اما همه خانه ها آنها را ندارند (اگر سیم خنثی ندارید با برق کار مشورت کنید).

6. پس از شناسایی ، سیم های مربوطه را در دیوار خود با استفاده از مهره های سیم به سیم های سوئیچ هوشمند وصل کنید. اینها سیمهای Line و Load هستند ، معمولاً سیاه یا قرمز و یک سیم خنثی (غالباً سفید ، گاهی اوقات دو عدد به هم محکم شده و دور می شوند). اگر سیمهای Line و Load شما یک رنگ هستند ، برای تأیید اینکه کدام یک باید از دستگاه تست ولتاژ استفاده کنید.

7. سیم های متصل را تا جایی که می رود دوباره به داخل جعبه دیواره فشار دهید.

8- سوئیچ / خروجی را به جعبه دیواری پیچ کرده و صفحات دیواری ارائه شده را وصل کنید.

9. دوباره برق را روشن کنید.

استفاده از مهره های سیم

مهره های سیم برای اتصال دو یا چند سیم به یکدیگر استفاده می شود. سیم هایی را که به هم وصل می کنید نگه دارید تا انتهای آن به هم تراز شود ، سپس یک مهره سیم را در بالا قرار دهید و در جهت عقربه های ساعت بچرخانید تا محکم شود. تی

هنگام کشیدن سیمها نباید بیرون بیایند. می توانید قبل از اتصال مهره سیم ، سیم را به هم بپیچانید یا آنها را صاف کنید ، قبل از اتصال مهره ، می توانید از انبردست استفاده کنید.

سیم کشی ترموستات هوشمند ، مانند Ecobee 4 ، نیاز به شناخت خوبی از سیستم HVAC شما دارد.

نحوه سیم کشی ترموستات هوشمند

در حالی که روند سیم کشی واقعی ترموستات هوشمند بسیار ساده است ، اما درست کردن آن بیش از هر پروژه خانه هوشمند DIY پیچیده تر است. این به این دلیل است که اگر این کار اشتباه انجام شود ، می تواند به سیستم HVAC شما آسیب برساند ، که ممکن است هزینه بر باشد. به همین دلیل ، اگر در هر مرحله از مراحل نصب در مورد نیاز سیستم خود مطمئن نیستید ، با یک متخصص مشورت کنید.

1. برق ترموستات را در قطع کننده برق خاموش کنید.

2. صفحه نما را از ترموستات قدیمی خود بردارید و از سیم کشی ها برای مرجع عکاسی کنید.

3. سیم های ترموستات خود را برچسب بزنید (اکثر ترموستات های هوشمند برای انجام این کار در بسته بندی دارای برچسب چسب هستند).

4. ترموستات قدیمی خود را خارج کنید.

5- با استفاده از ترموستات جدید به عنوان راهنما ، محل قرار گرفتن پیچ ها را علامت گذاری کنید و در صورت نیاز سوراخ کاری کنید و لنگرها را قرار دهید.

6. سیم های ترموستات خود را از طریق ترموستات جدید بکشید و سیم ها را (مطابق راهنمای همراه ترموستات جدید خود) وصل کنید قبل از اینکه آن را به دیوار وصل کنید.

7. صفحه پایه ترموستات را به دیواره پیچ کنید.

8- سیم کشی خود را دوبار چک کنید ، صفحه ترموستات را روی آن قرار دهید و برق را روشن کنید.

سیم کشی کنترلر آبیاری هوشمند Spruce بسیار ساده است.

نحوه سیم کشی یک کنترل کننده بارانی هوشمند

یک کنترل کننده آبپاش هوشمند جایگزین ساعت آبیاری استاندارد شما می شود. با روشن کردن سوپاپ ها در زمان های مشخص شده ، سیستم آبپاش شما را به همین ترتیب کنترل می کند ، اما همچنین می تواند با استفاده از داده های آب و هوایی از اینترنت برنامه شما را به صورت پویا تغییر دهد و از آبیاری قبل ، هنگام یا بعد از وقایع باران جلوگیری کند.

روند سیم کشی مشابه ترموستات است ، اگرچه به دلیل اینکه اکثر کنترل کننده های آبپاش با آداپتور برق متصل هستند ، نیازی به قطع برق در قطع کننده برق نخواهید داشت.

1. از سیم های موجود خود عکاسی کنید و توجه داشته باشید که کدام سیم ها مربوط به کدام مناطق هستند.

2. کنترل کننده موجود را از برق بکشید و سیم کشی را از آن جدا کنید.

3. سیم را از طریق کنترل کننده قرار داده و آن را بر روی دیوار نصب کنید ، سوراخ هایی را به دیوار سوراخ کنید و در صورت لزوم لنگرهای دیوار خشک را قرار دهید.

4. سیم ها را به مناطق مربوطه بچسبانید ، سیم C را در درگاه صحیح قرار دهید و اگر سوپاپ Master یا Pump دارید ، با راهنمای نصب مشورت کنید تا تعیین کند که سیم باید به کجا برود (در هر مدل متفاوت است).

5. آداپتور برق را به برق متصل کنید (در بعضی از مدل ها آداپتور برق متناوب وجود ندارد ، در این موارد باید سیم های برق را به جعبه برقی بزنید که سیستم آبیاری شما را کنترل می کند و قبل از این کار باید برق قطع کننده را خاموش کنید) )

6. دوباره برق را روشن کنید.

Onelink Safe & Sound برای تغذیه بلندگوی بلوتوث خود باید سیم کشی شود.

نحوه سیم کشی دزدگیر هوشمند دود

نسخه های هوشمند هشدارهای دود در صورت فعال بودن می توانند از طریق تلفن هوشمند به شما اطلاع دهند. دزدگیرهای دود فقط در نسخه های سخت افزاری یا باتری کار می کنند. نسخه مورد نیاز شما به نحوه تنظیم خانه شما بستگی دارد. اگر سیم کشی برای پشتیبانی از دزدگیرهای دود را دارید ، نصب دزدگیر هوشمند تفاوتی با نصب دزدگیر معمولی ندارد.

1. هشدارهای دود را در قطع کننده برق خاموش کنید.

2. زنگ هشدار و براکت نصب شده خود را بردارید (نمی توانید از براکت های نصب مجدداً استفاده کنید زیرا آنها مخصوص سازنده هستند).

3. براکت نصب شده را به جعبه برقی پیچ کنید.

4. مهره های سیم موجود را از سیم کشی سقف یا دیوار باز کنید و اتصال قدیمی به دزدگیر دود خود را بردارید.

5. اتصال دهنده های سیم را برای دزدگیر جدید دود وصل کنید.

6. رابطی که از سیم می آید را به پشت دزدگیر هوشمند خود وصل کنید و بر روی براکت نصب شده قرار بگیرید.

7. دوباره برق را روشن کنید.

سیم کشی زنگ در فیلم ساده ترین کار سیم کشی خانه هوشمند است که انجام می دهید.

نحوه سیم کشی زنگ درب ویدئویی

زنگ های در ویدئویی دوربینی را در جلوی در شما قرار می دهند ، به شما امکان می دهد هر کسی را در آنجا ببینید حتی اگر زنگ خانه را فشار ندهند.

اما آنها به عنوان زنگ در نیز عمل می کنند و اگر شما یک صدای درب برقی دارید باید آن را به سیم خانه خود متصل کنید.

اگر ترجیح می دهید این کار را انجام ندهید ، یا زنگ در برقی ندارید ، زنگ درهای ویدئویی با باتری وجود دارد ، مانند Ring Video Doorbell 3 Plus. با این وجود باید دوره ای باتری را شارژ کنید.

1. برق شکن را در قطع کننده قطع کنید.

2. زنگ خانه قدیمی خود را بردارید.

3. اگر زنگ در خود را روی گچ ، آجر یا بتن قرار می دهید ، به یک سوراخ مخصوص برای سوراخ کردن در موقعیت های صحیح برای قرار دادن زنگ در ، نیاز دارید.

4. سیم هایی که از دیوار شما بیرون می آیند را به پیچ های پشت زنگ درب جدید متصل کنید (اگر سیم های شما خیلی کوتاه باشد ممکن است به سیم های کششی احتیاج داشته باشید ، باید با مهره های سیم متصل شوند).

5. زنگ در را به دیوار بچرخانید.

6. دوباره برق را روشن کنید.

منبع: the ambient