دانشنامه

خانه هوشمند در تهران

خانه هوشمند در تهران

خانه هوشمند در تهران باهدف مرتبط ساختن دستگاه‌ها با یکدیگر، توسط شبکه اینترنت بر سرکار آمد. این سامانه مانند دیگر امور وابسته به فناوری‌های روز با سرعتی اعجاب‌انگیز در این شهر بزرگ در حال گسترش است. نمی‌توان انکار کرد که بخش بزرگی از زندگی ما به اینترنت و خدمات آن وابسته می‌باشد.

باروی کار آمدن اینترنت اشیا گویی قرار است، حتی اشیاء بی‌جان نیز از این سامانه جهانی بی‌نصیب نمانند. درواقع هوشمند سازی ساختمان‌ها بعد از مقوله اینترنت اشیاء مطرح شد. موضوع خانه هوشمند به‌عنوان یک جزء اما اساسی‌ترین رکن اینترنت اشیاء امروزه توجه همه صاحبان فنون را به سمت خود جلب نموده است.

خانه هوشمند تهران در میان دیگر شهرهای ایران مورد عنایت عمیق‌تری است. توجه به سامانه‌های هوشمند در این منطقه خاص جغرافیایی به‌عنوان یک کلان‌شهر که در آن ساختمان‌ها با تعداد بالا احداث گشته و مصرف انرژی فراوان یکی از مؤلفه‌های همیشگی آن‌ها می‌باشد، از اهمیت بیشتری برخوردار است.

درواقع بخش وسیعی از مساحت تهران را منازل مسکونی به خود اختصاص می‌دهند. با نظارتی دقیق‌تر بر این ساختمان‌ها می‌توان سریع‌تر به اهداف خود در زمینه‌ی صرفه‌جویی رسید. به مدد سامانه‌های هوشمند می‌شود بر مصرف انرژی ساختمان‌ها نظارت داشت و با سیستم‌های سرمایشی و گرمایشی هوشمند، انرژی را به صورتی بهینه‌تر به مصرف رساند.

هوشمند سازی خانه در تهران

هوشمند سازی خانه در تهران

خانه هوشمند به‌راستی با تمام سامانه‌های هوشمندی که تا حال تجربه نموده‌اید متمایز است.

این فناوری به شما اجازه یکپارچه‌سازی کلکسیونی از تجهیزات الکتریکی را می‌دهد که تا چندی پیش شاید هیچ ارتباطی بین آن‌ها حتی نمی‌توان متصور شد.

ازاین‌رو به‌جرئت ابراز می‌دارند که هوشمندسازی در تهران و دیگر شهرها و نقاط جهان باهدف دل‌پذیرتر نمودن زندگی عادی و روزمره افراد پا به عرصه حیات گذاشته است.

بدین ترتیب امنیت و آرامش از نتایج سودمند آن در یک زندگی مرفه و پرنشاط است. مطیع و رام بودن تمامی تجهیزات الکتریکی حاضر در ساختمان و کنترل کامل بر نحوه عملکردشان بر پایه پروتکل‌های حاضر توانسته، خانه‌های تهران را متحول سازد.

بدین ترتیب آسایشی قابل‌لمس هدیه کسانی است که منزل خود را هرچه سریع‌تر در تیررس شعاع‌های هوشمند سازی قرار داده‌اند.

شرکت هوشمند سازی در تهران

شرکت‌های هوشمند سازی بسیاری در تهران وجود دارند که سعی می‌کنند، منازل این بخش از کشور را با فناوری‌های روز آشنا نمایند. به‌هرحال دیر یا زود فناوری هوشمند سازی قله‌های رفیع زندگی بشر را فتح می‌سازد و چه ما به خیل دوستداران این فناوری پیوسته و چه از مخالفانش باشیم، بی‌تردید زندگی ما را تحت تأثیر خود قرار می‌دهد.

هوشمندسازی تهران و منازل مسکونی آن کمک می‌کند، با این تغییر و تحولات هم‌راستا شده و از این تأثیرات ناخواسته بهترین بهره را کسب نماییم. کنترل هوشمند واحدهای مسکونی موهبتی عظیم است، به‌شرط آنکه از مزایای آن مطلع شده و قبول کنیم این مقوله دیگر یکی از ضروریات زندگی در قرن ما است.

همان‌طور که به‌راحتی وسایل برقی جای ابزارهای سنتی و مکانیکی را گرفتند، فناوری هوشمند سازی و ابزارهای وابسته بدان نیز آهسته و بی‌صدا ارکان زندگی بشر را در دست می‌گیرند.

هوشمندسازی ساختمان در تهران

رسیدگی به امور زندگی مانند یک پرستار و همیار مهربان خدمتی نیست که بتوان به‌راحتی از کنار آن گذشت. هوشمند سازی در تهران شلوغ و پرترافیک با احتمال دور ماندن از انجام امور ضروری خانه و خانواده یک ضرورت مهم تلقی می‌شود.

به‌راستی چگونه می‌توان از کودکان، سالمندان و معلولین از فاصله دور بدون حضور یک سیستم هوشمند مراقبت و محافظت نمود و آن‌ها را از خطرات احتمالی به دور ساخت. درواقع هزینه در باب هوشمند سازی ساختمان یعنی هزینه برای آرامش و آسایشی که در قالب هیچ فناوری دیگر تا این حد قابل‌دستیابی نیست.

قیمت هوشمند سازی ساختمان در تهران

برای تعیین هزینه دقیق یک خانه هوشمند در تهران تمامی مالکان ساختمان‌ها با معیارهای متفاوتی روبرو می‌شوند. در این میان هزینه‌های ثابت و متغیر بسیاری خودنمایی می‌کند که قادر هستند قیمت نهایی را دستخوش تغییر نمایند. در اینجا سعی می‌کنیم تا حدی به بیان عوامل تأثیرگذار بر روی قیمت این سامانه‌ها بپردازیم.

تعداد تجهیزات هوشمند سازی:

در نگاه اول این میزان وسایل و تجهیزات به‌کاررفته است که مؤلفه‌ای برای قیمت‌گذاری در نظر گرفته می‌شود.

درواقع شما به هر شرکت ارائه‌دهنده خدمات هوشمندسازی در تهران مراجعه نمایید، آن‌ها ابتدا فهرستی از تجهیزات خود را عرضه نموده و شما برحسب تعدادی که انتخاب می‌نمایید، هزینه‌ای را بابت آن متقبل می‌شوید.

به‌عبارت‌دیگر پکیج‌های هوشمند سازی متنوع هستند، ازاین‌رو هر یک رِنج قیمتی متفاوتی دارند و لیست هزینه بر اساس همین پکیج‌ها تشریح و تفصیل می‌گردد.

خانه هوشمند تهران

سطح خدمات عرضه‌شده:

باید دانست که انواع خانه هوشمند در تهران بر اساس چهار سطح پایه، نرمال، پیشرفته و خاص طراحی و اجرا می‌شوند که برای دستیابی به هر سطح ناچارید هزینه‌ای متغیر آن را نیز در نظر داشته باشید.

میزان مساحت ملک:

متراژ نیز در خانه هوشمند تهران حرف اول را می‌زند. این بدان معنی است که اگر منزل شما ویلایی باشد، مسلماً هزینه هوشمند سازی نیز به نسبت یک آپارتمان مسکونی بالاتر است. در منازل ویلایی سیستم آبیاری هوشمند، پارکینگ، مراکز تفریحی و … نیز بدان افزوده می‌شود که چنین تجهیزات در آپارتمان‌ها کارایی چندانی ندارند.

قدمت ساختمان:

قدمت ساختمان به معنای این است که منزل مسکونی شما در حال ساخت می‌باشد یا اینکه قرار است در زمان نوسازی سیستم هوشمند را به آن بی افزایید یا یک‌خانه قدیمی است و نیازمند به اجرای چنین سامانه‌ای.

به‌هرحال ساختمان‌های در حال ساخت به علت امکان مانور بیشتری که فراهم می‌سازند و عدم هزینه تخریب به‌منظور نصب ماژول‌های هوشمند، قیمت نصب تجهیزات هوشمند برای آن‌ها ارزان‌تر تمام می‌شود.

ولی در ساختمان‌های قدیمی گاهاً به علت عدم وجود یک سیستم برق‌کشی استاندارد نیاز به تعویض تمامی یا بخشی از سیم‌کشی وجود داشته که این امر نیز بر هزینه نهایی تأثیر می‎گذارد.

نوع تجهیزات بی‌سیم یا باسیم:

هوشمندسازی در تهران بر اساس دو نوع سیستم هوشمند باسیم و بی‌سیم صورت می‌گیرد و برآورد هزینه بر طبق این دو مؤلفه نیز رایج است. در این میان هردوی این سیستم‌ها دارای مزایای قابل قبولی هستند.

نمونه‌های باسیم به علت انتقال سریع‌تر سیگنال‌ها، عدم هک توسط سارقین و مقاومت بیشتر محبوب می‌باشند. در مقابل سامانه‌های هوشمند بی‌سیم نیز با عدم نویز و تداخل الکتریکی و ایمنی بالا طبیعتاً عملکرد عالی را نشان می‌دهند، اما به‌مراتب هزینه بالاتری را نیز به شما تحمیل می‌سازند.

شرکت هوشمند سازی در تهران

سلیقه و نیاز کارفرما:

به‌منظور بالا بردن دقت در تخمین قیمت هوشمندسازی تهران و مراکز وابسته به آن باید تمامی ملاک‌ها مورد بررسی قرار گیرد. بدین ترتیب سلیقه و نیاز مشتریان بر اجرای سطحی مناسب از هوشمند سازی نیز می‌تواند از نکات مهم در تعیین قیمت باشد.

تعداد تجهیزاتی که یک مشتری نیاز دارد مسلماً با فرد دیگر متمایز است و این امر باعث شده قیمت برای دو ساختمان در شرایط یکسان بنا متغیر جلوه کند.

سامانه‌های هوشمند شامل موارد متعددی چون قفل‌ها و کلیدهای هوشمند، دستیار صوتی، سیستم نورپردازی و … می‌شوند که یک کارفرما به‌تمامی آن‌ها نیازمند است اما فرد دیگر فقط به گزینش تعداد محدودی از این امکانات اکتفا می‌کند. بدین ترتیب هرکدام باید قیمتی متمایز از دیگری را بپردازد.

میزان اعتبار برند تولیدکننده تجهیزات:

کالاها با برندشان شناخته می‌شوند و به مدد این فاکتور، سرشناس و مطلوب همگان می‌گردند. بدین ترتیب نام برند تا حد زیادی ملاک قیمت‌گذاری آن‌ها قرار می‌گیرد. هوشمند سازی در تهران نیز از این مقوله مستثنا نبوده و این موضوع در مورد اجزای به‌کاررفته در این منازل نیز صدق می‌کند.

هرچه تجهیزات انتخابی از برندهای مطرح باشد به نسبت هزینه ارتقا یافته اما به‌مراتب مخارج تعمیر، تعویض و نگهداری از این اجزا به علت مرغوبیت بالا کاهش می‌یابد.

البته این موضوع در مورد شرکت عرضه‌کننده خدمات نیز صادق است. برندهایی که توانسته‌اند در جهت تجهیز ساختمان‌ها به سامانه‌های هوشمند، موفق‌تر و نام آشناتر ظاهر شوند، خدمات خود را باقیمت‌هایی بالاتری عرضه می‌کنند. ولی ارائه ضمانت‌نامه از سوی آن‌ها به‌واقع قیمت‌ها را دارای توجیه اقتصادی می‌کند.

خانه هوشمند در تهران

نمایندگی خانه هوشمند در تهران

هوشمند سازی تهران این کلان‌شهر ایران وارد برهه جدیدی شده است. افزایش استقبال عموم از این سامانه سبب شده، بسیاری از شرکت‌ها تمایل به دریافت نمایندگی این خدمات را داشته باشند. درواقع شرکتی شایستگی دریافت چنین نمایندگی مهمی را دارد که به ویژگی‌های شایان‌ذکری مزین باشد. آشنایی با این ویژگی‌ها خالی از لطف نیست.

  • عدم ورد مقطعی به این حوزه و پشتیبانی از مشتریان از زمان نصب تا سال‌ها بعد
  • انجام تمامی مراحل پروسه کار بر اساس استانداردهای از پیش تعیین‌شده
  • توجه به بازخوردهای مشتریان و تلاش به‌منظور بهبود عملکرد
  • استفاده از تجهیزات متنوع و راهکاری‌های هوشمند سازی گوناگون متناسب با نوع ساختمان‌ها
  • عمل‌گرایی و توجه به صداقت کاری
  • اتخاذ به‌روزترین و مدرن‌ترین روش و مطابق با اصول بین‌المللی
  • عدم تخریب محیط‌زیست درروند کاری

بدین ترتیب شما می‌توانید به نمایندگی‌هایی خوش‌نام که دارای ویژگی‌های ذکرشده هستند اعتماد نمایید و فرایند هوشمند سازی ساختمان خود را بدان‌ها واگذار نمایید. این مراکز باسابقه کاری درخشان، پرسنل آموزش‌دیده، پایبندی به تعهدات، رزومه قوی و … می‌توانند شمارا در امور هوشمند سازی در هر سطح و اندازه‌ای یاری رسانند.

اجرای هوشمند سازی ساختمان در تهران

اینترنت اشیاء و به‌تبع آن خانه هوشمند بسیاری از منازل در سطح جهان را تسخیر نموده‌اند. ازاین‌رو حال نوبت شما است، اجرای هوشمند سازی ساختمان خود را در تهران از شرکت فعال در این زمینه طلب نمایید. بدین طریق با فناوری‌های روز دنیا از درب دوستی وارد شوید.

این شرکت‌ها بدون محدودیت تمامی اجزای ساختمان شمارا به‌صورت یک کل واحد در زمره خدمات هوشمند سازی وارد می‌سازند و با نازل‌ترین قیمت شمارا از این موهبت جهانی بهره‌مند می‌سازند.

5/5 - (2 امتیاز)

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.