SmartParking01

نمایندگی پارکینگ هوشمند؛ فروش سیستم هوشمند سازی پارکینگ

رشد تعداد وسایل نقلیه، ضرورت توسعه پارکینگ‌های کارآمد و بهینه را به ما گوشزد می‌کند. هوشمند سازی پارکینگ یک راهکار خلاقانه برای رفع مشکلات پارکینگ‌های معمولی است که سردرگمی مراجعین را کاهش داده و مزایای امنیتی، مدیریتی و اقتصادی زیادی را برای مالکین پارکینگ‌ها به همراه دارد. فریتز به عنوان یکی از شرکت‌های پیشگام در زمینه هوشمند سازی تلاش می‌کند تا همه مردم از مزایای پارکینگ‌ هوشمند در ایران بهره‌مند شوند.

موضوعخلاصه
انواع پارکینگ هوشمندخانگی، زیرزمینی، طبقاتی، فروشگاهی، پازلی، برجی و روتاری
تجهیزات پارکینگ هوشمندسنسورها، دوربین‌ها، نمایشگرهای LED، کیوسک پرداخت، برنامه‌های موبایلی و…
امکانات پارکینگ هوشمندشمارش و هدایت خودروها، تشخیص پلاک، پرداخت خودکار و…
مزایابهینه‌سازی فضا، کاهش زمان جستجو، افزایش امنیت و…
هزینه‌هابستگی به نوع سامانه، اندازه پارکینگ و تعداد تجهیزات دارد

پارکینگ هوشمند چیست؟

یکی از فناوری‌های پیشرفته در صنعت خودرو و هوشمندسازی، سیستم‌های پارکینگ هوشمند هستند که باعث بهبود عملکرد و کارایی پارکینگ‌ها می‌شوند. این سیستم‌ها از تکنولوژی مدرن بهره می‌برند و به کاربران امکانات بیشتری را ارائه می‌دهند. اما مهمترین سوال این است که چگونه یک سیستم پارکینگ هوشمند عمل می‌کند؟

در یک سیستم پارکینگ هوشمند، تمامی فرآیندهای مرتبط با پارک خودروها به صورت خودکار انجام می‌شود. این موارد شامل ثبت تردد خودروها و زمان ورود و خروج آنها، صدور کارت پارکینگ، ثبت پلاک توسط دوربین‌های پلاک‌خوان، هدایت خودرو به جایگاه پارک، تحویل کارت و پرداخت هزینه می‌شود.

این سیستم‌ها از انواع سنسورها، شمارشگرها و دوربین‌ها استفاده می‌کنند تا با تشخیص پلاک و کنترل ورود و خروج خودروها به صورت خودکار، مشکلات مربوط به فرآیند پارکینگ را به حداقل برسانند. همچنین، از تکنولوژی‌های امنیتی نوین نیز در این سیستم‌ها استفاده می‌شود، از جمله سیستم‌های هشدار و اطفاء حریق، سامانه‌های نظارتی و سنسورهای ایمنی.

اهداف اصلی این سیستم‌های هوشمند پارکینگ شامل کاهش نیاز به فضای بزرگ برای پارک خودروها و بهره‌برداری بهینه از فضا، کاهش زمان و هزینه‌های مرتبط با پارکینگ، از بین بردن وابستگی به نیروی انسانی، افزایش سرعت پارک خودرو، جلوگیری از ورود غیرمجاز و سرقت خودروها، و ایجاد نظم در ورود و خروج خودروها است.

از جمله پیشرفت‌های مهم اخیر در حوزه پارکینگ هوشمند، استفاده از اپلیکیشن‌های موبایل جهت مکان‌یابی پارکینگ‌ها و اطلاع از ظرفیت خالی آنها است. این اپلیکیشن‌ها به کاربران این امکان را می‌دهند که با استفاده از تلفن همراه خود، پارکینگ‌های موجود در نزدیکی خود را پیدا کنند و اطلاعاتی در مورد ظرفیت خالی آنها دریافت کنند. این اپلیکیشن‌ها باعث بهبود تجربه کاربری در پارکینگ‌های هوشمند می‌شوند و باعث کاهش ترافیک و زمان هدررفته در جستجوی مکان پارک می‌شوند.

مزایای پارکینگ های هوشمند

 • کاهش مصرف سوخت و انرژی: پارکینگ هوشمند با مشخص کردن ظرفیت خالی و هدایت رانندگان به محل پارک به کاهش سردرگمی و در نتیجه کاهش مصرف سوخت کمک می‌کند.
 • کاهش ترافیک شهری: جستجو برای یافتن محل پارک، یکی از مهم‌ترین دلایل ایجاد ترافیک شهری محسوب می‌شود. پارکینگ‌های هوشمند می‌توانند ظرفیت خالی را در هر لحظه گزارش کنند؛ بنابراین سردرگمی و ترافیک ناشی از جستجو برای یافتن محل پارک کاهش می‌یابد.
 • کاهش اتلاف زمان: با استفاده از پارکینگ های هوشمند می‌توانیم به سرعت محل مناسب برای پارک خودرو را پیدا کنیم که صرفه‌جویی در وقت، انرژی و افزایش رضایت مشتریان پارکینگ را به همراه دارد.
 • استفاده موثر از فضای خالی پارکینگ: سنسورهای پارکینگ داده‌های مربوط به فضای خالی را بلادرنگ نشان می‌دهند؛ بنابراین رانندگان به سرعت می‌توانند از ظرفیت خالی پارکینگ مطلع شده و خودروی خود را پارک کنند.
 • افزایش امنیت: سردرگمی رانندگان در هنگام جستجو برای یافتن محل پارک خودرو می‌تواند به بروز سوانح رانندگی منجر شود. شفافیت داده‌های پارکینگ هوشمند سردرگمی رانندگان برای یافتن محل پارک خودرو و تصادفات ناشی از آن یا حتی سرقت از خودرو را کاهش می‌دهد.
پارکینگ هوشمند

دستگاه‌ها و تجهیزات پارکینگ هوشمند

 • سنسورها: پارکینگ های هوشمند به سنسورهای متعددی مجهز می‌شوند که معمولاً روی سقف پارکینگ نصب شده و امکان تشخیص خودکار وجود خودرو در فضاهای پارکینگ را فراهم می‌کنند. سنسورهای التراسونیک رایج‌ترین انواع سنسورهای مورد استفاده در پارکینگ‌ها هستند.
 • دوربین‌ها: پارکینگ هوشمند به مجموعه‌ای از دوربین‌های نظارتی و تصویربرداری مجهز می‌شود که در زمان ورود و خروج خودرو به پارکینگ و همچنین زمان پارک خودرو از آن و راننده تصویر برداری می‌کنند. به کمک این دوربین‌ها امکان بررسی پلاک خودرو و جلوگیری از ورود خودروهای غیرمجاز یا تشخیص مکان خودروی پارک شده در هر لحظه فراهم می‌شود.
 • نمایشگرهای LED: نمایشگرهای LED که در محل ورود یا خروج از پارکینگ نصب می‌شوند، مراجعین را از وضعیت پارکینگ مطلع می‌سازند. این نمایشگرها می‌توانند تعداد خودروهای پارک شده در هر طبقه، تعداد کل خودروهای پارک شده و ظرفیت پارکینگ را نمایش دهند.
 • کیوسک‌های پرداخت: کیوسک‌های پرداخت دستگاه‌هایی هستند که امکان پرداخت هزینه پارکینگ با استفاده از کارت اعتباری یا پول نقد را فراهم می‌کنند. کیوسک‌های پرداخت را می‌توان در ورودی، محوطه یا خروجی پارکینگ قرار داد.
 • برنامه‌های تلفن همراه: بسیاری از سیستم‌های هوشمند پارکینگ دارای برنامه‌هایی هستند که امکان مشاهده وضعیت پارکینگ، رزرو محل پارک خودرو و پرداخت هزینه پارکینگ را فراهم می‌کنند.

دیگر تجهیزات موجود در یک پارکینگ هوشمند عبارتند از:

 • تابلوهای راهنما در طبقات مختلف پارکینگ
 • راهبند ورودی و خروجی پارکینگ
 • سامانه شمارش خودروهای ورودی و خروجی
 • سامانه ثبت پلاک خودروهای ورودی و خروجی
 • سیستم روشنایی پارکینگ

انواع پارکینگ های هوشمند

محدودیت‌های مختلف از نظر دسترسی به فضای پارک خودرو، موقعیت مکانی پارکینگ و غیره موجب شده تا طرح‌های متفاوتی برای پارک خودرو ارائه شوند. برخی از رایج‌ترین انواع پارکینگ‌ها عبارتند از:

 • پارکینگ خانگی
 • پارکینگ زیرزمینی
 • پارکینگ طبقاتی
 • پارکینگ فروشگاهی
 • پارکینگ پازلی
 • پارکینگ برجی
 • پارکینگ روتاری یا چرخ و فلکی

هوشمندسازی پارکینگ با توجه به شرایط آن و خواسته‌های مالک پارکینگ قابل انجام است. پارکینگ‌های فروشگاهی و طبقاتی می‌توانند به انواع سنسورها و دوربین‌های تشخیص و ثبت خودرو یا سیستم پرداخت خودکار مجهز شوند اما پارکینگ‌های خانگی هوشمند به تجهیزات کمتری نیاز دارند.

هوشمند سازی پارکینگ

امکانات پارکینگ هوشمند

پارکینگ های هوشمند امکانات متعددی را در اختیار مدیریت پارکینگ و مشتریان قرار می‌دهند که برخی از مهم‌ترین امکانات سیستم پارکینگ هوشمند عبارتند از:

 • سیستم شمارش خودروهای ورودی و خروجی و امکان نمایش خودروهای پارک شده در هر لحظه
 • تشخیص محل خودروهای پارک شده و امکان هدایت خودروها به مکان‌های خالی با استفاده از چراغ‌های LED
 • ثبت زمان ورود و خروج خودروها به پارکینگ
 • ثبت تصویر پلاک و راننده خودرو
 • محاسبه و صدور قبض هزینه پارکینگ به طور خودکار
 • امکان بررسی پر یا خالی بودن پارکینگ در هر لحظه با استفاده از برنامه تلفن همراه
 • نمایش وضعیت پارکینگ روی تابلوهای اعلام ظرفیت
 • امکان استفاده از روش‌های متنوع پرداخت هزینه پارکینگ
 • جلوگیری از ورود یا خروج خودروهای متخلف
 • تنظیم خودکار روشنایی پارکینگ و صرفه‌جویی در مصرف برق

خدمات نمایندگی پارکینگ هوشمند فریتز

شرکت فریتز برای کمک به مالکان پارکینگ‌ها در جهت افزایش بهره‌وری، کاهش هزینه‌ها، افزایش رضایت مراجعین و مدیریت هرچه بهتر فضای پارکینگ خدمات مختلفی را ارائه می‌دهد. خدمات شرکت هوشمند سازی فریتز در زمینه ساخت پارکینگ هوشمند عبارتند از:

اجرای پارکینگ های هوشمند

نمایندگی پارکینگ هوشمند فریتز به عنوان یکی از شرکت‌های فعال در زمینه هوشمند سازی ساختمان که اجرای پروژه‌های متعددی را در سراسر کشور در کارنامه خود دارد، می‌تواند اجرای پروژه‌های هوشمند سازی پارکینگ را بر عهده بگیرد.

در زمان طراحی پارکینگ هوشمند باید تمامی شرایط شامل نیازها، نقشه ساختمان پارکینگ، نوع پارکینگ، ویژگی‌ها و امکانات پارکینگ و هزینه هوشمند سازی در نظر گرفته شود. انتخاب تجهیزات هوشمند سازی و محل نصب تجهیزات نیز اهمیت زیادی در عملکرد آن دارد، انتخاب تجهیزات نادرست یا نصب سنسورها، چراغ‌های LED و تابلوها در مکان نامناسب موجب می‌شود تا پارکینگ عملکرد مورد انتظار را نداشته باشد.

متخصصین نمایندگی پارکینگ هوشمند فریتز می‌توانند به علاقه‌مندان کمک کنند تا متناسب با نیازها، بودجه و شرایط ساختمان، طرح سفارشی از پارکینگ را پیاده‌سازی کنند. فریتز از آخرین فناوری‌های روز برای اجرای پروژه‌های هوشمند سازی پارکینگ استفاده می‌کند تا ضمن افزایش بهره‌وری و بهبود عملکرد پارکینگ، امکان کاهش هزینه‌ و صرفه‌جویی در مصرف انرژی نیز فراهم شود. تیم پشتیبانی فریتز نیز پس از اجرای پروژه همراه شما خواهد بود.

هوشمندسازی پارکینگ

مشاوره هوشمند سازی پارکینگ

اگرچه هوشمند سازی پارکینگ مزایای متعددی را برای مالکین و مراجعین به همراه دارد اما پیاده‌سازی پارکینگ هوشمند می‌تواند فرایند پیچیده‌ای داشته باشد. با استفاده از خدمات مشاوره فریتز می‌توانید از هزینه، چگونگی انتخاب تجهیزات، مراحل و زمان اجرای پروژه هوشمند سازی و سایر پرسش‌های مربوط به ساخت پارکینگ هوشمند در تهران، اصفهان، مشهد و سایر استان‌ها مطلع شوید.

کارشناسان نمایندگی پارکینگ هوشمند فریتز می‌توانند در انتخاب تجهیزات مناسب برای هوشمند سازی پارکینگ، برآورد هزینه اجرای پروژه و چگونگی نصب و راه‌اندازی تجهیزات به علاقه‌مندان کمک کنند. فریتز می‌تواند راه‌کارهای هوشمند سازی را متناسب با شرایط ساختمان پارکینگ پیشنهاد دهد تا علاوه بر استفاده حداکثری از ظرفیت پارکینگ، افزایش امنیت و کاهش هزینه‌های پارکینگ، سردرگمی و ازدحام مراجعین برای یافتن محل مناسب پارک خودرو کاهش یابد.

پارکینگ های هوشمند

فروش سیستم کنترل پارکینگ

در حوزه هوشمند سازی پارکینگ، انتخاب و خرید تجهیزات می‌تواند یک چالش مهم برای خریداران باشد. این چالش به دلیل عدم دسترسی آسان به تجهیزات در هر فروشگاه و همچنین نیاز به اطمینان از کیفیت و اصالت محصولات است.

یکی از راه‌های موثر برای خرید تجهیزات هوشمند سازی پارکینگ از طریق فروشندگان معتبر است. نمایندگی پارکینگ هوشمند فریتز به عنوان یکی از فروشندگان تجهیزات هوشمند سازی پارکینگ و فروش سیستم کنترل پارکینگ در ایران شناخته می‌شود و ارائه دهنده محصولاتی با کیفیت و اصالت می‌باشد.

خرید تجهیزات هوشمند سازی پارکینگ از فریتز می‌تواند به مشتریان اطمینان دهد که محصولاتی با کیفیت و قابلیت‌های مورد نیاز خود را دریافت می‌کنند. این انتخاب می‌تواند به خریداران کمک کند تا پارکینگ خود را به یک سیستم هوشمند و کارآمد تبدیل کرده و از مزایای آن بهره‌برداری کنند.

هزینه هوشمندسازی پارکینگ در ایران

هزینه ساخت پارکینگ هوشمند در ایران با توجه به پیچیدگی پروژه و ویژگی‌های پارکینگ متغیر است. در حقیقت عوامل مختلفی در هزینه هوشمند سازی پارکینگ نقش دارند که تعداد و برند تجهیزات مورد استفاده، نیروی انسانی برای نصب و راه‌اندازی تجهیزات و اپلیکیشن موبایل بخشی از این هزینه‌ها را شامل می‌شوند.

برای مثال اداره، شرکت‌ها یا ساکنین یک آپارتمان می‌توانند از تجهیزات ارزان‌تری شامل دوربین پلاک‌خوان و راهبند اتوماتیک برای ساخت یک پارکینگ اسمارت استفاده کنند. پارکینگ‌های حرفه‌ای اساساً به تجهیزات متفاوتی برای افزایش امنیت پارکینگ و سرعت بخشیدن به مدیریت خودروها نیاز دارند که هزینه بالاتری را نیز به همراه دارد.

اگرچه هزینه ساخت پارکینگ اسمارت در مقایسه با یک پارکینگ معمولی بیشتر است اما با توجه به بهره‌وری بالاتر پارکینگ هوشمند در مدیریت خودروها، افزایش امنیت، کاهش وابستگی به نیروی انسانی، صرفه جویی در وقت و انرژی و افزایش رضایت مراجعین از خدمات پارکینگ، هوشمند سازی پارکینگ کاملاً منطقی به نظر می‌رسد.

تماس با ما

هوشمندسازی پارکینگ تاثیر قابل توجهی در افزایش بهره‌وری، ارائه خدمات با کیفیت، کاهش هزینه‌ها و افزایش سطح رضایت مراجعین به پارکینگ‌ها دارد، در صورتی که می‌خواهید از مزایای هوشمند سازی پارکینگ بهره‌مند شوید، می‌توانید با نمایندگی پارکینگ هوشمند فریتز تماس بگیرید.

پاسخ به سوالات متداول

هوشمند سازی پارکینگ طبقاتی چگونه انجام می‌شود؟

هوشمند سازی پارکینگ‌های طبقاتی از طریق نصب سنسورهای تشخیص خودرو، نصب تابلوهای راهنما در هر طبقه، نصب نشانگرهای LED برای کمک رانندگان برای یافتن فضای خالی برای پارک خودرو، نصب راهبند در محل‌های ورودی و خروجی پارکینگ، نصب تابلوهای LED برای نمایش تعداد خودروهای پارک شده و ظرفیت پارکینگ مقابل درب ورودی، قرار دادن کیوسک‌های پرداخت در هر طبقه یا کنار درب ورودی و خروجی، هوشمند سازی سیستم روشنایی برای صرفه‌جویی در مصرف برق و نصب دوربین‌های نظارتی و تصویربرداری انجام می‌شود.

مدیریت پارکینگ هوشمند چگونه است؟

پارکینگ هوشمند با جمع‌آوری و نمایش داده‌های مربوط به ورود، خروج و پارک خودروها در هر لحظه فرایند مدیریت آسانی دارد. با نصب سنسورهای تشخیص خودروها و چراغ‌های راهنما می‌توانیم مراجعین را به سادگی به فضاهای خالی پارکینگ هدایت کنیم و به طور کارآمدتری از حداکثر ظرفیت آن استفاده کنیم. دوربین‌ ثبت پلاک امکان بررسی ورود و خروج خودروها و جلوگیری از ورود خودروهای غیرمجاز را فراهم می‌کند. به علاوه مراجعین می‌توانند به آسانی هزینه پارکینگ را با استفاده از کیوسک‌های پرداخت یا از طریق برنامه گوشی پرداخت کنند.

آیا هوشمند سازی پارکینگ می‌تواند ترافیک شهرها را بهبود ببخشد؟

بله، هوشمند سازی پارکینگ می‌تواند بهبودی قابل ملاحظه‌ای در ترافیک شهرها ایجاد کند. این فناوری با بهینه‌سازی استفاده از فضاهای پارکینگ و کاهش زمانی که رانندگان در جستجوی مکان پارک خالی صرف می‌کنند، به کاهش ترافیک شهرها کمک می‌کند.

هزینه‌های نصب و استفاده از سامانه‌های هوشمند سازی پارکینگ چگونه است؟

هوشمند سازی پارکینگ می‌تواند با بهینه‌سازی استفاده از فضاهای پارکینگ و کاهش زمان جستجوی مکان‌های خالی، بهبود قابل ملاحظه‌ای در ترافیک شهرها ایجاد کند. هزینه‌های نصب و استفاده از سامانه‌های هوشمندسازی پارکینگ متغیر بوده و به عواملی نظیر نوع سامانه، اندازه پارکینگ، تکنولوژی استفاده شده، تعداد مکان‌های پارکینگ و هزینه نگهداری و تعمیر بستگی دارد. با این حال، پارکینگ هوشمند با بهبود ترافیک، کاهش زمان جستجوی پارک، کاهش آلودگی هوا و بهبود بهره‌وری، می‌تواند بازگشت سرمایه‌گذاری را فراهم کند.