کنترل پرده برقی در خانه هوشمند شما، برای کنترل ورود روشنایی از بیرون مورداستفاده قرار می‌گیرد و در قسمت‌های مختلفی از خانه شما نقش دارد. پرده‌های برقی صدمه و آسیب‌هایی که به پرده‌های دستی وارد می‌شود را به حداقل می‌رساند.

از پرده‌های برقی می‌توان برای همه پنجره‌های مستقیم یا گوشه‌ای استفاده کرد و از اتوماسیون پرده‌ها لذت ببرید.

پرده برقی

پرده برقی هوشمند

خانه هوشمندتان شما را دوست دارد. چیزهایی که شما دوست دارید را هم می‌داند. خانه شما به‌صورت خودکار بهترین دما را در بهترین زمان برای شما فراهم می‌کند. در صورت امکان بازکردن پنجره به‌جای روشن‌کردن سیستم سرمایشی گرمایشی را به شما پیشنهاد می‌کند و به طور کل سریع‌ترین و کم‌هزینه‌ترین راهکار برای سرمایش گرمایش خانه شمارا برای شما ایجاد می‌کند.

با پرده هوشمند برقی در 24 ساعت شبانه‌روز

7:00 صبح بخیر

در هنگام صبح هیچ‌چیز دلچسب‌تر از بیدارشدن با گرمای نور خورشید نیست. پرده‌های شما هنگام صبح شمارا با نور زیبای خورشید از خواب بیدار خواهند کرد.

9:00 – 11:00 – گرمایش طبیعی

بین ساعات 9 الی 11 صبح بهترین تابش خورشید به داخل خانه اتفاق می‌افتد و زمان مناسبی است تا سیستم هوشمند شما دستگاه‌های گرمایشی را خاموش کرده و باانرژی طبیعی خانه شمارا گرم نگاه دارد. این مورد در کاهش مصرف انرژی بسیار مؤثر است.

11:00 – مدیریت هوشمند پرده

پرده‌های شما به‌صورت هوشمند نسبت به موارد اطرافشان پاسخ می‌دهند. برای مثال درصورتی‌که هوای داخل گرم شده باشد، بهترین گزینه بستن پرده‌ها و جلوگیری از ورود نور بیرون به داخل می‌باشد. نگران نباشید. پرده برقی شما به‌صورت خودکار این کار را برایتان انجام خواهند داد.

17:00 – مراقبت از خانه

اگر طوفان رخ دهد، سیستم هوشمند به‌صورت خودکار پرده‌ها، کاور استخر و دیگر قسمت‌های ضروری را بسته و از خانه شما محافظت می‌کند.

21:00 – حریم خصوصی

با تاریک شدن هوا در صورت باز بودن پرده‌ها به علت روشنایی محیط داخلی خانه، امکان مشاهده داخل از بیرون وجود دارد. به‌منظور حفظ حریم شخصی شما خانه‌تان با تاریک شدن هوا، پرده‌ها را خواهد بست.

مزایای پرده برقی هوشمند

پرده برقی پرده برقی هوشمند

پرده‌های هوشمند برقی مزایایی دارد که استفاده از آن در خانه های هوشمند تاثیر گذار است. این مزایا عبارتند‌از:

سازگاری با انواع پرده‌ها

با سیستم کنترل پرده لوکسون، مهم نیست که از چه نوع پرده‌ای استفاده می‌کنید. کافی است هر نوع پرده‌ای که دوست دارید را نصب کنید تا لوکسون آن را برای شما کنترل کند.

پرده برقی

پرده برقی و نور خورشید

سیستم هوشمند شما برای کاهش مصرف انرژی حداکثر توان خود را استفاده می‌کند. در طول روز با استفاده از بازکردن پنجره‌ها منزل شما را گرم کرده و در صورت رسیدن به دمای ایده‌آل شما، پرده‌ها بسته می‌شود.

کنترل آسان پرده برقی هوشمند

کنترل خانه شما بسیار ساده خواهد بود. تنها با لمس یک کلید یا با استفاده از تلفن همراهتان می‌توانید روشنایی‌ها، پرده‌ها و … را کنترل نمایید. حتی با استفاده از کنترل صوتی فارسی می‌توانید فرمان‌ها خود را به‌صورت صوتی برای خانه هوشمندتان ارسال کرده و برای مثال با گفتن عبارت ” پرده‌ها بسته شود ” پرده‌های خود را کنترل نمایید.

نرم‌افزار ساده پرده برقی

برای کنترل پرده‌ها لازم نیست از جای خود برخیزید یا ریموت خاصی را همراه داشته باشید. کلیه پرده‌های منزل شما از طریق تلفن هوشمندتان قابل‌کنترل است.

ساعت هشدار هوشمند

سیستم هوشمند شما می‌تواند از پرده برقی هوشمند به‌عنوان ساعت بیداری شما استفاده کند. در سیستم هوشمند لوکسون می‌توانید صبح‌های خود را با گرمای نور خورشید آغاز نمایید.

بهبود وضعیت هوای داخلی

پرده‌های شما در برابر دمای محیط داخل واکنش نشان می‌دهد و در صورت گرم بودن محیط داخلی، سیستم هوشمند شما با بستن پرده‌ها، از ورود نور خورشید به داخل خانه جلوگیری می‌کند.

گروه‌بندی و دسته بندی پرده‌ها

برای کنترل ساده‌تر پرده‌های منزلتان، می‌توانید آنها را گروه‌بندی کنید و فرمان‌های خود را برای یک گروه از پرده‌ها ارسال نمایید. برای مثال در یک‌لحظه تمامی پرده‌های ضلع شرقی ساختمان را ببندید یا پرده تمامی اتاق‌ها را باز نمایید.

محافظت در برابر گردوغبار

در هنگام بروز طوفان یا بادهای شدید، برای جلوگیری از ورود گردوغبار به داخل منزل، سیستم هوشمند به‌صورت خودکار پرده‌ها را خواهد بست.

قفل کودک

برای جلوگیری از بازی کودکان با پرده‌های هوشمند، می‌توانید حالت قفل کودک را فعال نموده و سوئیچ‌های دیواری و قابل‌دسترس برای کودکان را از دسترس خارج کرده و کنترل پرده‌ها را از طریق تلفن هوشمندتان انجام دهید.

کارکرد مجتمع

در خانه هوشمند لوکسون، همه تجهیزات با یکدیگر فعالیت می‌کنند تا خانه‌ای هوشمندتر را برای شما فراهم سازند. این مقدار از هماهنگی تجهیزات امنیت، آسایش و کاهش مصرف انرژی بسیار بیشتری را برای شما در برخواهد داشت.

مدیریت داخل خانه

در تابستان، به‌محض اینکه دمای داخل از 25 درجه سانتی‌گراد بیشتر شود، پرده‌های شما به طور خودکار بسته می‌شوند.
این یک روش ساده برای محافظت از مبلمان و گیاهان و خنک نگه‌داشتن خانه است.

در زمستان، پرده‌های شما به طور خودکار باز می‌شوند تا به خورشید بتابد. گرمای آن خانه شما را گرم می‌کند و بهره‌وری انرژی آن را بهبود می‌بخشد.

اهمیت پرده برقی در خانه های هوشمند

در بیشتر ساختمان‌های هوشمند پرده برقی به‌عنوان یک المان لوکس نگاه می‌شود و در بسیاری از موارد به علت هزینه‌های این قابلیت از نصب آن خودداری می‌شود. اما تابه‌حال به این اندیشیده‌اید که پرده‌های برقی چه اهمیتی در خانه هوشمند شما دارند؟

بهینه‌سازی مصرف انرژی

پرده‌های برقی تأثیر بسیاری خوبی در کاهش مصرف انرژی دارند. در بسیاری از خانه‌ها امکان گرم کردن محیط از طریق نور خورشید فراهم می‌باشد ولی به دلیل عدم استفاده از پرده‌های برقی هوشمند این موضوع نادیده گرفته می‌شود.

در حالت سرمایش گرمایش هوشمند، خانه لوکس شما با اندازه‌گیری دمای محیط داخل و خارج و بررسی وضعیت تابش خورشید به نسبت خانه شما درصورتی‌که زاویه تابش خورشید به صورتی باشد که بتواند در گرمایش خانه شما کمک کند با بازکردن پرده‌ها گرمایش خورشید را به درون خانه شما هدایت می‌کند.

این قابلیت می‌تواند به طرز قابل‌توجهی مصرف انرژی شما را در روز کاهش دهد.

تأثیر پرده‌های برقی تنها در کاهش مصرف انرژی برای سیستم گرمایشی نیست، در ساختمان هوشمند شما با نصب سنسورهای موردنیاز، میزان نور محیط داخل و بیرون اندازه‌گیری می‌شود و درصورتی‌که امکان تأمین نور منزل از طریق بازکردن پرده‌ها فراهم باشد، سیستم هوشمند شما بازکردن پرده‌ها را به شما پیشنهاد می‌کند.

موتور پرده برقی پرده هوشمند برقی

حریم شخصی

در هوشمندسازی ساختمان با شروع غروب خورشید و تاریک شدن هوا، درصورتی‌که پنجره‌های بزرگی داشته باشید، داخل منزل شما از بیرون منزل قابل‌مشاهده خواهد بود که حریم خصوصی شما را تحت‌الشعاع قرار خواهد داد. در چنین شرایطی با فعال‌سازی قابلیت حریم خصوصی در پرده‌های هوشمند خود می‌توانید آنها را طوری تنظیم کنید که به‌مجرد تاریک شدن هوا پرده‌ها بسته شده و صبح‌ها مجدداً باز شوند.

این مورد در کنار سناریو صبح بخیر حتی می‌تواند شما را با تلألؤ خورشید از خواب بیدار سازد.

پرده‌ها علاوه بر موارد فوق در زیبایی و راحتی و آسایش شما نیز تأثیر بسیار زیادی خواهند داشت؛ لذا ما در تمامی موارد به استفاده‌کنندگان خانه‌های هوشمند توصیه می‌کنیم این قابلیت دوست‌داشتنی و تجهیزات خانه هوشمند را در خانه‌های خود اضافه کرده و تجربه نمایند.

امنیت

شاید هیچ‌گاه اهمیت پرده‌ها در امنیت هوشمند سازی ساختمان شما موردتوجه قرار نگرفته باشد. در زمانی که خانه خود را برای مدتی ترک می‌کنید و سناریو شبیه‌سازی حضور را فعال می‌سازید، پرده‌ها مهم‌ترین قسمتی هستند که از خارج منزل قابلیت مشاهده دارند.

در سناریو شبیه‌سازی حضور در زمانی که شما در منزل خود حضور ندارید، سیستم هوشمند ساختمان برای جلوگیری از اقدام به سرقت منزل، حضور شما را در خانه شبیه‌سازی می‌کند و باعث می‌شود درصورتی‌که سارق در حال بررسی منزل شما برای دریافتن احتمال عدم وجود سکنه می‌باشد، این موضوع اتفاق نیفتاده و حضور شما را در خانه احساس کرده و از اقدام به سرقت صرف‌نظر کند.

چگونه می‌توان پرده برقی خود را کنترل کرد؟

در زیر 3 روش از راه‌های کنترل هوشمند پرده‌های برق را ذکر کرده‌ایم:

کنترل هوشمند پرده: با ریموت و کنترل مخصوص پرده می‌توانید به‌راحتی هرچه‌تمام‌تر پرده‌های خانه خود را مدیریت کنید.
گوشی‌های هوشمند: سیستم خانه خود را از داخل و یا خارج از خانه با تلفن هوشمند خودکنترل کنید.

به لطف عملکرد برنامه‌نویسی زمان یا حسگر، آن را بدون فکرکردن نیز کنترل کنید.
دستیار صوتی: محصولات هوشمند خانه خود از جمله پرده برقی هوشمند را با دستیار صوتی کنترل کنید.

قیمت پرده برقی

هزینه پرده‌های برقی با درنظرگرفتن فاکتور قیمت، تهیه برآورد هزینه برای یک پنجره باتوجه‌به گزینه‌های گسترده‌ای که می‌توانند بر قیمت تأثیر بگذارند، دشوار است. اما محدوده قیمت معمول بین 300 دلار تا 1000 دلار است.

جهت اطلاع از قیمت دقیق موتور پرده های برقی هوشمند با شرکت تماس حاصل نمایید تا کارشناسان فریتز شما را در این امر راهنمایی کنند.

شرکت فریتز، نماینده انحصاری محصولات لوکسون (Loxone) در ایران

خیابان سهروردی، ساختمان کاژه، طبقه سوم
15 16 3779 031
584 60 40 0913

مزایای خرید موتور پرده برقی از فریتز

فریتز نماینده انحصاری محصولات لوکسون در ایران می‌باشد که بهترین مارک‌ها و برندها را در پروژه‌های خود استفاده می‌کند که این کیفیت خوب تجهیزات مزایای زیر را دارد:

طراحی شده برای سکوت

باز و بسته شدن پرده‌های اتوماتیک شما تقریباً بی‌صدا است و توسط موتور به‌خوبی کنترل می‌شود. موتور خوب از پرده‌های شما محافظت می‌کند و در طولانی‌مدت ماندگاری بالایی دارد.

عملکرد حرکت لمسی در حرکت

اگر پرده‌ها را به‌آرامی بکشید، این موتور پرده را فعال می‌کند، سپس بقیه کارها را انجام می‌دهد.

سرعت قابل تنظیم

با داشتن یک ریل موتور پرده می‌توانید سرعت موتور را تنظیم کنید، بنابراین باز و بسته شدن پرده خانه خود را در هر زمان و در فواصل زمانی مختلف هرگونه که می‌خواهید تنظیم کنید.

سؤالات متداول

آیا می‌توان بر روی پرده‌ها موتور نصب کرد؟

با استفاده از موتور پرده می‌توانید همه پرده‌های خانه خود را از طریق تلفن هوشمند یا یک کنترل از راه دور به‌راحتی کنترل کنید. پرده‌های خانه خود را بدون ترس از پاره شدن باز و بست کنید و کاملاً در یک راستا قرار دهید.

آیا از لحاظ اقتصادی هوشمند کردن پرده‌ها ارزش دارند یا خیر؟

علاوه بر راحتی و آسایش، پرده‌های موتوری نیز می‌توانند به شما در کاهش انرژی کمک کنند. اگر از نظر محیط‌زیست آگاه هستید یا از بودجه خود مطلع هستید، پرده‌های موتوری به شما کمک می‌کنند تا دمای داخل خانه و سیستم تهویه مطبوع خود را با آفتاب و هوای بیرون کنترل کنید.

آیا هوشمند کردن پرده‌ها، بر روی هر نوع پرده‌ای قابل پیاده‌سازی است؟

موتور پرده به‌راحتی می‌تواند با انواع پرده‌ها (سنتی، موجی یا چین‌دار و …) ادغام شود. موتور استفاده شده برای هوشمند کردن در پشت پرده پنهان است.

برای انتخاب موتور مناسب برای پرده هوشمند خود، پیشنهاد می‌کنیم با مشاوران شرکت فریتز تماس بگیرید تا دقیقاً مزایای پرده‌های برقی و نکاتی را که باید از قبل از خرید و نصب آن بررسی شود مانند وزن، اندازه و طول پرده را برایتان به طور کامل توضیح دهند.