دانشنامه

هوشمند سازی ویلا

هوشمند سازی ویلا

مقوله هوشمند سازی ویلا در شهر سرسبز و خوش آب‌وهوای مازندران به علت احداث تعداد فراوانی ویلا در این موقعیت جغرافیایی خوب، بسیار پررنگ است.

به‌راستی وقتی سخن از هوشمند سازی به میان می‌آید، شاید همگان ذهنشان به سمت ساختمان‌های لوکس و مجلل در میانه شهر معطوف شود. ولی به‌واقع کاربردی بودن فناوری هوشمند سازی سبب شده به هر ساختمانی بدون محدودیت ورود یابد.

در این میان برای باغ‌ها و ویلاها، اجرای سیستم‌های امنیتی به‌منظور مراقبت و حراست به دلیل عدم وجود سکنه دائمی در این مکان‌ها از اهمیت بیشتری برخوردار است. همچنین وجود حجم زیادی از گیاهان، درختان، مناظر طبیعی و … که نیازهای مراقبتی ویژه‌ای دارند، سبب شده راهکارهای اختصاصی و عملکردهای متفاوتی در این مکان‌ها برای رسیدن به یک ویلای هوشمند لازم‌الاجرا باشد.

ویلای هوشمند

هوشمند سازی باغ و ویلا

هوشمند سازی ویلا در مازندران به نسبت دیگر نقاط کشور با استقبال بیشتری روبرو است. شاید دلیل اصلی آن وجود انبوه‌سازانی است که به این سمت از کشور به‌منظور طراحی و اجرای ویلا گام نهاده‌اند. باید دانست ابزارهای هوشمند سازی که در مکان‌های متفاوت به خدمت گرفته می‌شوند در طراحی فنی و فیزیکی تفاوت چندانی باهم ندارند.

این فقط نوع کاربری مکان است که تفاوت را ایجاد نموده و چگونگی استفاده از این ابزارهای را متغیر می‌سازد. بدین ترتیب شرکت هوشمند سازی از سیستم‌های امنیتی، نورپردازی، صوت و تصویر و … یکسانی در تمامی ساختمان‌ها بهره می‌برد، فقط نحوه اجرا و چگونگی کاربری آن متفاوت می‌باشد.

ازاین‌رو ویلاها و باغ‌ها می‌توانند از ابزارهای هوشمند سازی مشابه ساختمان‌های مسکونی بهره ببرند. با این تفاوت که باید برنامه‌ریزی اعمال‌شده بر آن‌ها با نوع کاربری فضا هم‌خوانی داشته باشد تا تمامی نیازهای ساکنین در سایه چنین تمهیدی تأمین گردد.

تجهیزات ویلای هوشمند

تجهیزاتی که در هوشمند سازی ویلا به کار می‌رود، شامل طیف وسیعی می‌باشد و بستگی به محل قرارگیری آن‌ها تغییر می‌کند. برای مثال بخش ورودی و پارکینگ ویلاها به تجهیزات هوشمند سازی متفاوتی به نسبت بخش استخر، سونا یا جکوزی نیاز دارند.

ازاین‌رو به تجهیزات متنوعی برای رسیدن به حداکثر کارایی در خانه‌های ویلایی و باغ‌ها نیاز است که در ادامه با مواردی از آن‌ها بیشتر آشنا می‌شویم.

پیشنهاد ما به شما:   خانه هوشمند برای سالمندان

هوشمند سازی ویلا

هوشمند سازی مشاعات ویلاها و باغ‌ها:

علاوه بر فضاهای داخلی، بخش‌هایی در ساختمان‌های ویلایی وجود دارند که برای تمامی قسمت‌ها مشترک بوده و درواقع راه‌های ارتباطی بین فضا‌های مختلف ساختمان هستند. راه‌پله‌ها، سالن ورودی، محوطه بیرونی و … از این قسمت‌ها هستند که موضوع هوشمند سازی باید به این فضاها نیز ورود یابد.

هوشمند سازی پارکینگ خودروها و درب ورودی ویلاها و باغ‌ها:

هوشمند سازی باغ و تمامی ویلاها به پارکینگ نیز راه می‌یابد. عدم حضور دائمی مالکین در فضاهای ویلایی در اغلب ماه‌های سال و در صورت حضور به دلیل وسعت بالای ویلاها و باغ‌ها، عدم اشراف کامل مالکان آن‌ها به قسمت‌های ورودی ساختمان، احداث سامانه‌های هوشمند در چنین مکان‌هایی از الزامات است.

تجهیزات اعلان در صورت باز و بسته شدن درب، دوربین‌های امنیتی به‌منظور ثبت صحنه‌ها و ضبط اصوات، سیستم‌های کنترل از راه دور به‌منظور باز و بسته نمودن درب از مصافت طولانی و … از لوازم ضروری در بدو ورود ویلاهای هوشمند می‌باشند.

هوشمند سازی استخر، سونا، جکوزی ویلاها و باغ‌ها:

استخر، سونا و جکوزی بخش‌های جدایی‌ناپذیر ویلاها هستند که هنگامی سخن از هوشمند سازی ویلا به میان می‌آید، این مکان‌ها نیز در این زمره قرار می‌گیرند.

یکپارچه‌سازی و ورود به مبحث کنترل هوشمند این بخش‌ها شامل موارد متعددی می‌باشد که از آن می‌توان به کنترل پمپ تصفیه، تنظیم دمای محیط جکوزی یا سونا و تنظیم سیستم گرمایشی استخر اشاره نمود. البته این موارد گسترده‌تر نیز بوده و پمپ فشار آب جکوزی، تنظیم روشنایی نور محیط و … را نیز پوشش می‌دهد.

با وارد ساختن این بخش‌ها به مقوله هوشمند سازی می‌توانید قبل از رسیدن به ویلا تمامی تنظیمات لازم را فقط توسط گوشی همراه خود انجام داده و به‌محض حضور تمامی بخش‌ها را فعال و آماده بهره‌برداری بیابید.

هوشمند سازی ویلا

هوشمند سازی سیستم آبیاری و باغچه ویلاها و باغ‌ها:

گیاهان مهم‌ترین بخش ویلاها هستند که بدون حضور سبز و باطراوت آن‌ها گویی باغ‌ها بخش عظیمی از هویت خود را از دست می‌دهند. بدین ترتیب توجه به حفظ و مراقبت از این مناظر طبیعی در هوشمند سازی باغ از ارکان مهمی است.

اعمال زمان‌بندی مشخص به‌منظور آبیاری منظم گیاهان، امکان کنترل آب‌نماها و روشن یا خاموش کردن آن‌ها از مصافت دور، در نظر گرفتن نورپردازی هوشمند برای محیط باغچه‌ها و … از عناصر ساری و جاری در باغ‌ها و ویلاهای هوشمند می‌باشند.

ویلای هوشمند

هوشمند سازی سیستم دما ویلاها و باغ‌ها:

سیستم دمایی هوشمند به شما اجازه می‌دهد، همیشه و در هر فصلی از سال هوای مطبوعی را در ویلای خود در همان بدو ورود تجربه نمایید. به‌هرحال ویلاها در خارج شهر و در آب‌وهوایی متغیر بنا می‌شوند که توجه به شرایط دمایی آن برای گذران ساعاتی دل‌چسب و به‌یادماندنی از ضروریات کار است.

پیشنهاد ما به شما:   رستوران هوشمند

اگر تمایل دارید در ویلا و باغ خود به‌یک‌باره با هوایی گرم و شرجی یا سرد و طاقت‌فرسا مواجه نشوید، بهترین راهکار کمک گرفتن از یک شرکت هوشمند سازی به‌منظور پیوستن به این سامانه قدرتمند کنترلی است. بدین ترتیب اجرای تنظیمات دمایی قبل از رسیدن به ویلا امکان‌پذیر شده و شرایط مطبوعی بر فضای چنین مکان‌هایی حاکم می‌گردد.

هوشمند سازی سیستم امنیتی ویلاها و باغ‌ها:

از تجهیزات امنیتی جالب‌توجه در ویلای هوشمند امکان بهره‌بری از دوربین‌های مداربسته و برنامه شبیه‌ساز حضور است. هر دوی این امکانات سبب می‌شود سارقان تا فرسنگ‌ها از چنین ویلاها و باغ‌هایی فاصله بگیرند. امکان فیلم‌برداری از داخل و خارج ویلا فرصتی را برای حضور سارقان در ویلاها به آن‌ها نمی‌دهد.

از طرفی برنامه شبیه‌ساز این افراد متخلف را در مورد وجود یا عدم وجود ساکنین در ساختمان به‌اشتباه می‌اندازد. انجام برخی امور رایج مانند پخش صوت، روشن و خاموش کردن چراغ‌ها و … که در زمان حضور ساکنین انجام می‌پذیرد، توسط برنامه شبیه‌ساز، محیطی ناامن را از ویلای مدنظر برای دزدان متصور می‌سازد.

هوشمند سازی در جهت کنترل هوشمند و سنتی ویلاها و باغ‌ها:

ویلای هوشمند به کاربران خود اجازه می‌دهد که هم به‌صورت سنتی و هم به‌صورت هوشمند بتوان از آن بهره‌مند شد؛ یعنی سیستم‌های گرمایشی و سرمایشی یا روشنایی و … را هم به‌صورت دستی کنترل نمود و هم به طریق هوشمند بر آن‌ها نظارت داشت.

بدین ترتیب مالکان محدود نبوده و در زمان نیاز قادر هستند از بستر هوشمند خارج‌شده و تمامی امور را به‌صورت دستی به انجام رسانند. به همین دلیل است که آرامش و سهولت استفاده از شاخصه‌های اصلی ساختمان‌های هوشمند است.

ویلای هوشمند

هوشمند سازی پخش فیلم و موسیقی ویلاها و باغ‌ها:

خانه هوشمند امکانات متنوعی را به‌منظور اجرای سناریوهای از پیش تعیین‌شده برای پخش موسیقی و فیلم ارائه می‌دهد که همین امر، بر محبوبیت این فناوری افزوده است.

پخش موسیقی به روش‌های مختلف، برحسب زمان‌های تعیین‌شده و باکیفیتی عالی و مثال‌زدنی، باب میل کسانی است که تمایل دارند از ویلا و باغ خود به‌صورت چندمنظوره و در جهت برگزاری مراسم‌ها نیز بهره ببرند.

البته پخش برنامه‌ریزی‌شده فیلم‌ها و سریال‌ها نیز موهبتی بزرگ برای دوست داران چنین تفریحاتی است. آگاهی بخشی از زمان پخش دقیق برنامه موردعلاقه توسط هوشمند سازی تلویزیون که سبب مطلع ساختن ساکنین می‌شود، یک رفاه دوست‌داشتنی و باب طبع را بر این محیط‌ها می‌پراکند.

پیشنهاد ما به شما:   آیا خانه­ های هوشمند امن می باشند؟

مزایای هوشمند سازی ویلا

هوشمند سازی ویلا در مازندران و ورود به اتوماسیون سازی باغ‌ها در این شهر و دیگر شهرهای ایران در حال گسترش است. به همان نسبت که تجهیزاتی مدرن‌تر به بستر این فضاها وارد می‌شوند، مالکان بیشتری نیز تمایل به ورود به چنین فناوری‌هایی رادارند.

ولی به‌راستی مزایای هوشمند سازی ویلا و طراحی هوشمندانه آن چیست که تا این حد توانسته مورد قبول بسیاری از افراد جامعه قرار گیرد.

اجرای عملیات کنترل: اجرای عملیات کنترل در هر ساعت از شبانه‌روز و نظارت بر نحوه عملکرد وسایل الکتریکی و سیستم‌های حفاظتی توسط این سامانه‌های هوشمند، آرامش و سهولت استفاده فراوانی را مهیا می‌سازد.

وجود امنیت کامل: علاوه بر دوربین‌های مداربسته و سیستم‌های حفاظتی استفاده از قفل‌ها و درب بازکن‌های دیجیتالی که به مدد سنسور، اثر انگشت یا کارت‌های مخصوص باز یا بسته می‌شوند، امنیتی همه‌جانبه را بر این فضاها حاکم می‌سازد.

صرفه‌جویی در انرژی: ویلای هوشمند، شمارا از پرداخت هزینه‌های گزاف انرژی معاف نموده و با کاهش مصرف انرژی به مدد نظارت بر نحوه صحیح فعالیت سیستم‌های سرمایشی و گرمایشی، آب، برق و … و قطع به‌موقع در صورت عدم نیاز یا تغییر درجه تنظیمات آن‌ها، از هدر رفت سوخت و منابع این‌چنینی حراست می‌نماید.

هوشمندسازی ویلا

شرکت هوشمند سازی ویلا

هوشمند سازی باغ، ویلا، ساختمان‌های مسکونی، اداری و … را می‌توان از شرکت‌های فعال در این زمینه درخواست نمود. ابعاد خدمات‌رسانی در این مجموعه‌های فعال بسیار گسترده است و شما می‌توانید ازهربابی به این مقوله وارد شوید.

گروه‌های مجرب و متخصص این شرکت‌ها می‌توانند پروژه‌های بزرگ را به بهترین شکل به سرمنزل مقصود برساند و رضایتان را درنهایت کسب نمایند.

هزینه هوشمند سازی ویلا و باغ

شرکت هوشمند سازی که متصدی امور شما می‌باشد قادر است، تمامی بخش‌های ویلا از کلیدهای لمسی، پرده‌ها، ترموستات، سنسورها، رله‌های کنترلی و … را به این سامانه متصل نماید. ازاین‌رو برای تعیین هزینه هوشمند سازی ویلا و باغ می‌توان معیارهای زیر را برشمرد:

  • میزان کیفیت و ظرافت کار اجراشده
  • قیمت تجهیزات هوشمند سازی به‌کاررفته
  • نوع برند مورداستفاده
  • حجم پروژه هوشمند سازی
  • تعداد نصبیات
  • میزان سختی کار
  • پیاده‌سازی امنیت به‌صورت هم‌زمان با هوشمند سازی
  • انتخاب «هوشمند سازی کامل» یا «نیمه‌هوشمند»
  • هوشمند سازی توأم با برق‌کشی ویلا
5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.