سیستم امنیتی هوشمند (سیستم های حفاظتی و امنیتی خانه هوشمند)

سیستم امنیتی خانه هوشمند
سیستم امنیتی هوشمند

سیستم امنیتی خانه هوشمند

وقتی در خانه نیستید، سیستم امنیتی هوشمند خانه شما با تمامی امکانات خود به حفاظت از منزل می‌پردازد. درصورتی‌که ورودی غیرمجاز به خانه شما اتفاق افتد، پرده برقی باز شده و چراغ‌ها چشمک‌زن می‌شوند. آژیر به صدا درآمده و تماس تلفنی روی تلفن همراه شما انجام می‌گیرد.

خانه هوشمند شما در زمان عدم حضورتان، شمارا از آتش‌سوزی، نشتی آب، سرقت و … مطلع می‌سازد.

سیستم های حفاظتی و امنیتی خانه هوشمند

در یک خانه هوشمند لوکسون سیستم های هوشمند امنیتی مختلفی برای تأمین امنیت منزل و ساختمان شما وجود دارد.خانه هوشمند شما با تمامی تجهیزاتی که در اختیار دارد در تلاش برای تأمین امنیت شما و خانواده‌تان است. وقتی که خواب هستید و یا خارج از خانه هستید، سیستم هوشمند شما مراقب شما و خانه هوشمندتان هست.شما نیاز به خرید هیچ دستگاه مجزایی برای استفاده از این امکانات ندارید و تنها داشتن سنسورهای موردنیاز برای استفاده از این امکانات کافی می‌باشد.

ویژگی سیستم امنیتی هوشمند

مهمترین ویژگی‌های سیستم امنیتی هوشمند

 

حالت‌های سیستم امنیتی خانه هوشمند

در زیر ۴ حالت سیستم امنیتی هوشمند خانه را مورد بررسی قرار داده ایم. این ۴ حالت عبارتند از:
حالت‌های سیستم امنیتی هوشمند

انواع سیستم های امنیتی و حفاظتی هوشمند خانه

سیستم‌های امنیتی و حفاظتی خانه هوشمند می‌توانند از انواع مختلف تکنولوژی‌ها و دستگاه‌ها تشکیل شوند. در زیر، به برخی از انواع رایج سیستم‌های امنیتی و حفاظتی خانه هوشمند اشاره می‌شود:

1. سیستم هشدار دزدی: این سیستم شامل دزدگیر خانه هوشمند، سنسورهای حرکت، سنسورهای درب و پنجره، دوربین‌های مداربسته و سیستم اعلام حریق است. در صورت شناسایی فعالیت مشکوک، مانند حرکت غیرمعمول یا ورود غیرمجاز، سیستم هشدار دزدی به شما اعلام خواهد کرد تا بتوانید اقدامات لازم را انجام دهید.

2. سیستم اعلام حریق: این سیستم شامل سنسورهای دود، حرارت و گاز است که در صورت شناسایی خطر حریق، هشدار می‌دهند. همچنین می‌توانند به یک سیستم هوشمند متصل شده و عملکردی مانند خاموش کردن اتوماتیک سیستم‌های گرمایشی یا ارسال هشدار به شما را داشته باشند.

3. سیستم نظارت تصویری: این سیستم شامل دوربین‌های مداربسته است که در نقاط استراتژیک خانه نصب می‌شوند. این دوربین‌ها تصاویر را ضبط می‌کنند و به شما امکان مشاهده زنده و ضبط شده را می‌دهند. همچنین می‌توانند به سیستم هوشمند متصل شده و در صورت شناسایی فعالیت مشکوک، هشدار دهند. البته می‌توان سیستم اینترکام هوشمند را نیز جزئی از سیستم امنیتی منزل بدانیم.

4. قفل‌های هوشمند: این قفل‌ها به جای استفاده از کلیدها، از روش‌های تشخیص هویت مانند رمز عبور، اثرانگشت، کارت‌های RFID یا تلفن همراه استفاده می‌کنند. به واسطه ارتباط با سیستم هوشمند خانه، می‌توانند تنظیماتی مانند باز و بسته کردن درها و دریافت گزارش‌های ورود و خروج را انجام دهند.

5. سیستم کنترل دسترسی: این سیستم به شما امکان می‌دهد تا محدودیت‌ها و مجوزهای دسترسی به بخش‌های مختلف خانه را تعیین کنید. به عنوان مثال، می‌توانید تنظیم کنید که کسانی که مجوز دسترسی به اتاق خواب دارند، تنها بتوانند آن را باز کنند.

این تنها برخی از سیستم های امنیتی هوشمند خانه هستند و توسعه‌دهندگان و تولیدکنندگان مختلف ممکن است راهکارهای دیگری نیز ارائه کنند. انتخاب سیستم‌های متناسب با نیازهای خانه شما و امکانات موجود در دسترس شماست.

امنیت خانه هوشمند-فریتز
دود، آب و دیگر هشدارها خطر همیشه در جای‌جای خانه ما نهفته است. خانه هوشمند شما امنیت خاطر را برای شما تأمین خواهد کرد. هر خطری در خانه شما پیش از جدی شدن به اطلاع شما خواهد رسید و حتی در بیشتر موارد، موارد جلوگیری نیز توسط سیستم هوشمند انجام می‌پذیرد. اگر دودی در خانه شناسایی گردد، اگر گاز منوکسید کربن در خانه شما پخش شود، خانه هوشمند شما به‌سرعت به شما اطلاع خواهد داد. حتی اگر در منزل حضور نداشته باشید نیز با تماس تلفنی از وقایع داخل خانه مطلع خواهید شد. همچنین پس از ایجاد خطرهای محتمل، پرده‌ها باز شده و با چراغ چشمک‌زن و آژیر همسایه‌های شما نیز از این موضوع مطلع شده و در صورت نیاز به کمک شما خواهند آمد. اگر در خانه شما نشتی آب رخ دهد، خانه هوشمند شما بلافاصله پس از تشخیص این نشتی می‌تواند شیر اصلی آب ورودی خانه شما را بسته و از ادامه نشتی جلوگیری نماید.

شبیه‌سازی حضور

وقتی برای مدتی به سفر رفته‌اید، خانه شما برای جلوگیری از سرقت حضور شما را در خانه شبیه‌سازی می‌کند. روشنایی‌ها، پرده‌ها، سیستم موسیقی و دیگر اجزای خانه هوشمند شما به‌صورت کاملاً اتفاقی و بدون زمان‌بندی مشخص فعالیت می‌کنند و تا جای ممکن از ورود افراد ناشناس به خانه شما جلوگیری می‌کنند.

کودکان در خانه هوشمند

خانه هوشمند شما در بعضی موارد در نگهداری از کودکان شما نیز در کنار شماست. زمانی که می‌خواهید از خانه خارج شوید ولی کودکان خود را در خانه تنها می‌گذارید حالت سیستم های حفاظتی و امنیتی خانه هوشمند برای کودک را فعال می‌کنید. در این حالت دزدگیر شما سنسورهای حرکتی را در سیستم ترتیب اثر نداده و فقط در صورت باز شدن در، شکستن شیشه و … هشدار را به صدا درآورده و ورود فردی را به خانه شما اطلاع می‌دهد.

همچنین برخی از والدین مدنظر دارند تا کنسول بازی کودک آنها رأس ساعت ۱۰ خاموش شده تا زمان استراحت کودکشان دچار اختلال نگردد. دیگر نیازی به نظارت یا بحث با کودک خود ندارید. خانه هوشمند شما به‌صورت خودکار این کار را برای شما انجام می‌دهد.

کنترل ورود و خروج سیستم امنیتی هوشمند منزل

معمولاً ساعت کاری ما از زمان مدرسه فرزندانمان بیشتر است. اکثر اوقات کودکان شما زود از شما به خانه می‌رسند و همیشه نگران اینکه آیا به‌موقع رسیده‌اند یا نه هستیم. قطعاً همیشه جملاتی نظیر ” فراموش کردم خبر بدم” یا ” باطری تلفن هوشمندم تمام شده بود” را شنیده‌اید.

برای رفع این نگرانی شما، خانه هوشمندتان به‌مجرد ورود و خروج هر فرد به خانه، شما را مطلع می‌سازد. همچنین درصورتی‌که فرزند شما کلید هوشمند خود را فراموش کرده باشد، می‌توانید از محل کارتان درب را برای او باز کنید.

نظارت غیرمستقیم سیستم های حفاظتی و امنیتی خانه هوشمند

معمولاً ساعت کاری ما از زمان مدرسه فرزندانمان بیشتر است. اکثر اوقات کودکان شما زود از شما به خانه می‌رسند و همیشه نگران اینکه آیا به‌موقع رسیده‌اند یا نه هستیم. قطعاً همیشه جملاتی نظیر ” فراموش کردم خبر بدم” یا ” باطری تلفن هوشمندم تمام شده بود” را شنیده‌اید.

برای بسیاری از افراد سالخورده، زندگی بدون وابستگی به فردی دیگر بسیار اهمیت دارد. بااین‌حال نیاز به نظارت آنها همیشه احساس می‌شود. ولی نظیر تمامی ما، هیچ‌کس دوست ندارد تحت نظارت قرار بگیرد. در این شرایط خانه هوشمند لوکسون موارد نظارتی غیرمستقیم را برای استفاده فراهم کرده است تا مراقب کسانی که دوستشان دارید باشید ولی مزاحمتی برایشان ایجاد نکنید.

برای مثال، درصورتی‌که مادربزرگ شما همیشه ساعت ۱۰ چای می‌نوشد و جوشاندن آب برایش کاری سخت و دشوار است، نیازی نیست فردی را برای این کار در کنار او قرار دهید. تنها با یک زمان‌بندی برای کتری برقی، می‌توانید زمان دقیق جوش آمدن آب را برای آن تعیین نمایید.

حتی می‌توانید این کار را به مادربزرگتان آموزش دهید تا به‌راحتی زمان‌بندی‌های مورد نظرش را روی سیستم هوشمند پیاده‌سازی نماید.

در مثالی دیگر، معمولاً برای روشنایی راه‌پله‌ها، سنسورهای خطی در قسمت ورودی و خروجی راه‌پله نصب می‌شود. درصورتی‌که در منزل خود فرد خردسال یا سالخورده دارید، پس از عبور از سنسور اول، درصورتی‌که طی مدت‌زمان مشخصی سنسور دوم تحریک نشد، می‌توان حدس زد که فردی روی پله به زمین‌خورده و به کمک ما نیاز دارد. در این حال سیستم به شما هشدار داده و می‌توانید به کمک عزیزانتان بروید.

لوکسون تمرکز کاملی بر روی راهکارهای کمکی در زندگی روزمره دارد و همیشه سعی کرده تا زندگی در خانه را برای ما آسان‌تر سازد.

عدم نیاز به هزینه‌های اضافی

در سیستم های امنیتی خانه هوشمند لوکسون برای راه‌اندازی سیستم امنیتی نیاز به تهیه ماژول‌های گران قیمت و مجزا ندارید. سنسورهای حرکتی سیستم روشنایی شما به‌عنوان بخشی از سیستم امنیتی نیز عمل می‌کند.این قابلیت برای کلیه سنسورهای دیگر خانه شما نظیر سنسورهای در و پنجره نیز صادق است و شما نیازی برای خرید سنسور مجزا برای سیستم روشنایی، امنیتی و سرمایش گرمایش ندارید. همین‌طور کلیه چراغ‌ها و پرده‌های خانه می‌توانند به‌عنوان بخشی از سیستم امنیتی هوشمند شما فعالیت کنند.

خانه شما، اطلاعات شما

کلیه اطلاعات شما با چندین لایه فایروال و مکانیزم‌های امنیتی محافظت می‌گردد. با مینی سرور لوکسون اطمینان خواهید داشت که اطلاعات شما هیچ‌گاه از منزلتان خارج نمی‌شود.

کنترل از راه دور

بسیاری از سیستم‌های امنیتی هوشمند امکان کنترل و نظارت از راه دور را از طریق اپلیکیشن‌های موبایل فراهم می‌کنند. این ویژگی به شما اجازه می‌دهد تا از هر جایی که هستید، وضعیت امنیتی محل مورد نظر خود را بررسی کنید و در صورت نیاز اقدامات لازم را انجام دهید.

پایش محیطی

بعضی از سیستم‌های امنیتی هوشمند مجهز به حسگرهای محیطی هستند که می‌توانند مواردی مثل نشت گاز، دود یا تغییرات دما را شناسایی کنند و به شما هشدار دهند. این ویژگی‌ها می‌توانند در پیشگیری از حوادث و حفظ سلامت خانواده مؤثر باشند.

شرکت اجرایی سیستم امنیتی هوشمند

شرکت خانه هوشمند فریتز یکی از مجموعه‌های معتبر و شناخته‌شده در سراسر کشور است که در زمینه اجرای سیستم‌های امنیتی هوشمند برای منازل فعالیت می‌کند. این شرکت با بهره‌گیری از تیمی مجرب و متخصص در طراحی، نصب و پشتیبانی سیستم‌های امنیتی، توانسته است رضایت بسیاری از مشتریان خود را جلب کند.

برندهایی که برای اجرای سیستم‌های حفاظتی و امنیتی خانه هوشمند توسط فریتز استفاده می‌شوند، از برترین و معتبرترین برندهای موجود در بازار هستند. این انتخاب دقیق و باکیفیت برندها، تضمینی بر افزایش کارایی و کیفیت سیستم‌های ارائه شده توسط این شرکت است. از جمله این برندها می‌توان به محصولات پیشرفته‌ای مانند دوربین‌های مداربسته با وضوح بالا، حسگرهای حرکتی دقیق، سیستم‌های هشداردهی هوشمند و قفل‌های الکترونیکی امن اشاره کرد.

یکی از ویژگی‌های برجسته شرکت فریتز_نمایندگی ABB_، توانایی ارائه راه‌حل‌های سفارشی و متناسب با نیازهای خاص هر خانه و مشتری است. این شرکت با انجام بررسی‌های دقیق و نیازسنجی‌های حرفه‌ای، قادر است بهترین و مناسب‌ترین سیستم امنیتی را برای هر منزل طراحی و پیاده‌سازی کند. علاوه بر این، فریتز خدمات پشتیبانی را نیز به مشتریان خود ارائه می‌دهد تا اطمینان حاصل کند که سیستم‌های امنیتی همواره در بهترین حالت عملکردی خود قرار دارند.

5/5 - (3 امتیاز)