SmartOffice01

دفتر کار هوشمند: مشاوره و اجرای هوشمند ساختمان اداری

شاید با شنیدن عبارت دفتر کار مدرن، یک فضای نورگیر، راحت و شیک را تصور کنید اما این ویژگی‌ها برای پاسخگویی به نیاز پرسنل و کارمندان یک اداره کافی نیستند. محل کار باید شرایط مناسبی را برای افراد فراهم کند تا پرسنل اداره بتوانند تمرکز بیشتری روی وظایف خودشان داشته باشند. هوشمندسازی اداره به ما کمک می‌کند تا با استانداردهای دنیای فناوری محور امروزی منطبق شویم، کارمندان و مراجعین رضایت بیشتری داشته باشند و بتوانیم فضای کاری ناکارآمد را به محیطی پویا و سرشار از انرژی تبدیل کنیم. اما مزیت‌های هوشمندسازی ساختمان اداری تنها به همین موارد محدود نمی‌شود و برای آشنایی با اهمیت، مزایا و امکانات دفتر کار هوشمند، مشاوره و اجرای هوشمندسازی با ما در تماس باشید.

محل کار هوشمند چیست؟

عنوان دفتر کار هوشمند به یک فضای اداری اطلاق می‌شود که از فناوری‌ برای افزایش بهره‌وری کارکنان، بهبود فضای کاری و کاهش هزینه‌ها استفاده می‌کند. همانطور که خانه هوشمند با استفاده از تجهیزاتی مانند ترموستات‌ هوشمند، چراغ هوشمند، کلید هوشمند، پریز هوشمند و غیره محیط زندگی راحت‌تری را برای ما فراهم می‌کند، دفتر هوشمند از تجهیزات هوشمند متصل به هم برای تغییر فضای کار استفاده می‌کند.

معمولاً تجهیزاتی که برای هوشمندسازی ساختمان اداری مورد استفاده قرار می‌گیرند، از فناوری اینترنت اشیا (IoT) برای ارتباط با یکدیگر استفاده می‌کنند. به زبان ساده، اینترنت اشیا به مجموعه‌ای از تجهیزات متصل به شبکه اینترنت گفته می‌شود که به طور پیوسته اطلاعات یا داده‌ها را با یکدیگر مبادله می‌کنند. قابلیت تبادل داده، تجهیزات هوشمند را قادر می‌سازد تا مانند اعضای بدن به طور یکپارچه در کنار هم کار کنند و امکاناتی را در اختیار ما قرار دهند که در ساختمان‌های اداری غیر هوشمند وجود ندارند.

افرادی که در محل کار هوشمند فعالیت می‌کنند، می‌توانند در زمان انجام کارهای تیمی یا انفرادی فضای کاری مناسب‌تری را بر اساس ترجیحات و عادت‌های خودشان در اختیار داشته باشند؛ بنابراین می‌توانند به جای تلاش برای تنظیم روشنایی یا دما، تمرکز بیشتری روی کار داشته باشند. هوشمندسازی اداره مدیران را قادر می‌سازد تا بتوانند با تجزیه و تحلیل داده‌ها، محیط کار را طوری تغییر دهند تا حداکثر کارایی و بهره‌وری حاصل شود. داده‌های جمع‌آوری شده به ما کمک می‌کنند تا در زمان نوسازی یا تغییر ساختمان بتوانیم فضای کاری متناسب با نیاز کارکنان را ایجاد کنیم.

مزایای ادارهر هوشمند

دفتر کار هوشمند امکانات کاربردی متعددی را در دسترس مدیریت، پرسنل و مراجعین قرار می‌دهد که هوشمندسازی اداره را به یک پروژه توجیه‌پذیر تبدیل می‌کنند. مهم‌ترین مزیت‌های هوشمندسازی اداره عبارتند از:

دفتر کار هوشمند
هوشمندسازی اداره
هوشمندسازی ساختمان اداری
محل کار هوشمند

تجهیزات هوشمندسازی اداره

فضای کاری هوشمند به تجهیزات پیشرفته‌ای مجهز می‌شود که راحتی، افزایش بهره‌وری، صرفه‌جویی در مصرف انرژی و افزایش رضایت پرسنل و مراجعین را به همراه دارد. برخی از مهم‌ترین تجهیزاتی که می‌توانیم برای هوشمندسازی ساختمان اداری مورد استفاده قرار دهیم عبارتند از:

هوشمندسازی دفتر کار
هوشمند سازی دفتر کار
SmartOffice08
هوشمندسازی محل کار
هوشمندسازی اداری
هوشمند سازی ساختمان های اداری

خدمات فریتز در هوشمندسازی دفتر کار

هر فردی به طور منطقی ترجیح می‌دهد تا در محیط مدرن، راحت و امن کار کند و شرکت فریتز_نمایندگی ABB_ می‌تواند به کمک فناوری همین شرایط را برای فعالیت پرسنل و کارمندان ایجاد کند. مهم‌ترین خدمات فریتز برای هوشمند سازی ساختمان های اداری عبارتند از:

مشاوره هوشمندسازی ساختمان اداری

نخستین گام برای شروع هر کاری، معمولاً دشوارترین گام نیز محسوب می‌شود و این قاعده در مورد هوشمندسازی ساختمان اداری نیز صادق است. افرادی که قصد اجرای پروژه هوشمندسازی اداره را دارند، معمولاً با ابهامات و انتخاب‌های متعددی مواجه می‌شوند که می‌تواند به سردرگمی آن‌ها منجر شود. در این بین، استفاده از راهنمایی و کمک افرادی که در این زمینه تخصص دارند می‌تواند راه‌گشا باشد. مشاورین شرکت فریتز می‌توانند به علاقه‌مندان کمک کنند تا به درستی در مسیر بهره‌گیری از فناوری هوشمند سازی محیط کار قدم بردارند.

اجرای دفتر کار هوشمند

انتخاب تجهیزات مناسب با توجه به شرایط ساختمان و نیازهای کارفرما، تعیین محل مناسب برای نصب تجهیزات و راه‌اندازی این تجهیزات اهمیت زیادی در کارایی دفتر کار هوشمند دارد. شرکت فریتز با اجرای پروژه‌های هوشمند سازی متعدد در سراسر کشور، توانایی این مجموعه در اجرای انواع پروژه‌های هوشمند سازی خانه، پارکینگ و به ویژه محیط‌های کار را به اثبات رسانده است. فریتز می‌تواند اجرای پروژه‌ هوشمندسازی ساختمان اداری در حال ساخت را بر عهده بگیرد یا حتی ساختمان‌های اداری قدیمی را بدون نیاز به تخریب و سیم‌کشی مجدد به یک ساختمان هوشمند و کارامدتر تبدیل کند.

اداره هوشمند

تماس با ما

گاهی حتی اقدامات کوچک در جهت بهبود فضای کار می‌توانند تاثیر قابل توجهی در بهره‌وری کارکنان، اتلاف وقت و کاهش هزینه‌ها داشته باشد. در صورتی که می‌خواهید از مزایای در اختیار داشتن محیط کار هوشمند بهره‌مند شوید، بدون معطلی با شرکت فریتز تماس بگیرید.

پاسخ به پرسش‌های متداول

مهمترین ویژگی اداره هوشمند چیست؟

دفاتر کار با توجه به نیازها و اولویت‌های سازمان و بر اساس خواسته‌های کارفرما هوشمند‌سازی می‌شوند؛ بنابراین ساختمان‌های اداری مختلف می‌توانند ویژگی‌های متفاوتی را نیز داشته باشند. به طور کلی، افزایش بهره‌وری یکی از مهم‌ترین اهداف هوشمندسازی اداره محسوب می‌شود اما کاهش هزینه‌ها، راحتی و امنیت نیز از جمله ویژگی‌های مهمی هستند که دفتر کار هوشمند در اختیار ما قرار می‌دهد.

آیا دفتر کار فعلی ما امکان هوشمند شدن دارد؟

بله، امروز تجهیزات هوشمند متنوعی در بازار وجود دارند که از پروتکل‌های سیمی و وایرلس برای تبادل داده با یکدیگر استفاده می‌کنند؛ بنابراین امکان هوشمند سازی ساختمان‌های قدیمی و در حال ساخت بدون نیاز به تخریب ساختمان، سیم‌کشی مجدد یا حتی متوقف کردن فعالیت اداره یا دفتر کار وجود دارد.

آیا هزینه هوشمندسازی دفتر کار از خانه هوشمند بیشتر است؟

هزینه هوشمندسازی دفتر کار به عوامل مختلفی مانند تعداد طبقات، مساحت ساختمان، تجهیزات مورد استفاده با توجه به خواسته‌ها و نیازهای کارفرما بستگی دارد. به طور کلی، هوشمندسازی اداره هزینه کمتری را در مقایسه با هوشمند سازی خانه به همراه دارد.

آیا دفاتر اداری هوشمند از راه دور قابل کنترل هستند؟

قابلیت کنترل از راه دور، یکی از اصلی‌ترین ویژگی‌های دفتر کار هوشمند محسوب می‌شود. مدیران، اوپراتورها یا کارکنان می‌توانند در هر لحظه با استفاده از گوشی هوشمند، چراغ‌ها را روشن و خاموش کنند، شدت نور را تغییر دهند، تنظیمات دمای ساختمان را تغییر دهند، دوربین‌های امنیتی یا گزارش ورود و خروج افراد را بررسی کنند.

5/5 - (3 امتیاز)