شرکت فریتز به عنوان توزیع کننده انحصاری شرکت لوکسون در ایران و خانه هوشمند مفتخر است تا با بهره گیری از اساتید مجرب و کارآزموده ،دوره های متعددی را در زمینه آموزش هوشمند سازی برگزار نماید.

مبحث بسیار گسترده و در عین حال به روز و پر طرفداری می‌باشد که این دوره در شرکت فریتز به صورت ترکیبی (تئوری و عملی) برگزار میگردد و نیروی کارآموز می‌توانید پس از طی دوره وارد بازار کار شود.

مزیت دیگر این دوره های bms برگزار شده در فریتز نسبت به کلاس های آموزش دیگر این است که در صورت پذیرفته شدن کارآموز در آزمون پایان دوره ، مدرک بین المللی کمپانی لوکسون به شرکت کننده ها اعطا می گردد.

آموزش

دوره BMS

جزئیات دوره آموزش هوشمند سازی ساختمان یا bms توسط فریتز
فروش

کسب درآمد

ایجاد کسب و کار
کسب درآمد

earning-a-degree

کسب مدرک

دریافت مدرک رسمی و بین المللی از کشور اتریش

training

آموزش های اجرایی

سیم‌کشی، نصب قطعات
و برنامه‌نویسی

presentation

آموزش های فروش

معرفی بازارهای بالقوه، نحوه بازاریابی و روش‌های فروش

سرفصل دوره ها

جزییات دوره های آموزش هوشمندسازی ساختمان

6- نصب تجهیزات و قطعات
7- مفاهیم ابتدایی برنامه نویسی ساختمان هوشمند
8- آموزش تخصصی برنامه نویسی ساختمان هوشمند
9- انجام یک پروژه هوشمندسازی

1- آشنایی با خانه هوشمند
2- آشنایی با مفاهیم ابتدایی برق ساختمان
3- معرفی انواع روش های هوشمند سازی ( استاندارد ها)
4- آموزش کامل فنی و تخصصی برق کشی هوشمند
5- شناخت تجهیزات و قطعات هوشمندسازی

ADVANCED

دوره ADVANCED آموزش هوشمند سازی ساختمان

ویژگی دوره ADVANCED آموزش هوشمند سازی ساختمان

طراحی پروژه

نقشه خوانی
ارائه پیشنهاد
براورد قیمت
پیاده سازی پلن اجرایی

شناخت قطعات

معرفی و شناخت
کامل قطعات
کاربردهای قطعات
کار با قطعات

آموزش سیم کشی

سیم کشی سیستم هوشمند سیمی و وایرلس
سیم کشی دستگاه ها
سیم بندی تابلو

آموزش برنامه نویسی

اصول برنامه نویسی
معرفی فانکشن بلاک ها
تمرین برنامه نویسی
انجام پروژه کامل خانه هوشمند

جزییات برگزاری کلاس های هوشمند سازی ساختمان

آموزش هوشمندسازی در 3 جلسه 8 ساعتی برگزار میگردد که شامل کلیه موارد فنی و اجرایی مورد نیاز برای هوشمند سازی ساختمان می شود. هنر جویان عزیز پس از گذراندن دوره ها میتوانند یک پروژه هوشمند سازی را به صورت کامل از مراحل برآورد هزینه تا سیم کشی ، برنامه نویسی و نصب اجرا کنند .

لازم به ذکر است که هیچ گونه پیش نیازی برای شرکت در دوره ها مورد نیاز نبوده و کلیه اطلاعات ملزوم برای هنرجویان در کلاس ها آموزش داده میشود . کلاس ها در هر روز دارای 2 سکشن 4 ساعتی می باشند که بین هر سکشن یک زمان استراحت 1 ساعتی در نظر گرفته شده است .

شرکت در کلاس ها صرفا نیازمند یک لپ تاپ بوده و ابزار های مورد نیاز درون کلاس ها در اختیار هنرجویان قرار میگیرد .
*نکته : همراه داشتن لپ تاپ جهت انجام تمرینات الزامی می باشد .

EXPERT

دوره EXPERT آموزش هوشمند سازی ساختمان

ویژگی دوره EXPERT آموزش هوشمند سازی ساختمان

طراحی پروژه

نقشه خوانی سطح 2
ارائه پیشنهاد پروژه های صنعتی
قیمت و برآورد قیمت
پیاده سازی پلن اجرایی

آموزش برنامه نویسی

برنامه‌نویسی پیشرفته و تمرین
معرفی فانکشن بلاک‌های صنعتی، امنیتی و …
انجام پروژه کامل سطح پیشرفته

شناخت قطعات

سیستم های مولتی مدیا
سیستم های آیفن های تصویری هوشمند
IR Control

آموزش سیم کشی

سیم کشی سیستم هوشمند سیمی و وایرلس
سیم کشی دستگاه ها
سیم بندی تابلو

نحوه برگزاری دوره EXPERT هوشمند سازی ساختمان

در روز اول راس ساعت 9 در کنار شما عزیزان آموزش را آغاز میکنیم، تا ساعت 10:30 آموزش های ابتدایی سیم کشی را یاد خواهیم گرفت پس از یک استراحت 15 دقیقه ای تا ساعت 1:30 ادامه موارد سیم کشی توضیح داده خواهد شد.

ساعت 1:30 بمدت یک ساعت در کنار شما به صرف نهار و گپ و گفت در محل رستوران مجتمع شرکت هوشمند سازی فریتز خواهیم پرداخت.

در ساعت 2:30 به محل آموزش باز میگردیم و تا ساعت 4 با تجهیزات آشنا می شویم.

پس از 15 دقیقه استراحت اینبار وارد محیط نرم افزاری شده و تا ساعت 6 با محیط نرم افزار برنامه نویسی آشنا می شویم در روز دوم از ابتدای ساعت آموزشی به برنامه نویسی خواهیم پرداخت و پس از آموزش هر قسمت تایمی برای انجام تمرین و رفع مشکلات هنرجویان در نظر خواهیم گرفت .

روز سوم مهم ترین روز در آموزش است، در این روز ما یک پروژه خانه هوشمند را در کلاس بصورت کامل از مرحله انتخاب قطعات تا برنامه نویسی انجام خواهیم داد. پس از آن آزمون نهایی برگزار شده و شما به یک Loxone Expert تبدیل می شوید.

ثبت نام دوره bms یا آموزش هوشمند سازی ساختمان

جهت اطلاع از دوره های هوشمند سازی یا نحوه برگزاری با شرکت تماس حاصل نمایید.

شرکت فریتز، دفتر توزیع انحصاری محصولات لوکسون در ایران

خیابان سهروردی، ساختمان کاژه، طبقه سوم
15 16 3779 031
584 60 40 0913

 

با متداول شدن استفاده از سیستم‌های هوشمندسازی ساختمان، شرکت‌های مختلفی اقدام به آموزش این فرایند کرده‌اند. در این مطلب قصد داریم نکات مهم در انتخاب یک دوره آموزش هوشمندسازی ساختمان را به همراه توضیحاتی در مورد دوره هوشمند سازی شرکت فریتز ارائه نماییم.

چرا هوشمند سازی ساختمان یاد بگیریم؟

اگر به‌عنوان یک پیمانکار برق یا کسی که به تازگی قصد ورود به بازار کار را دارد بخواهیم به هوشمند سازی ساختمان نگاهی بیندازیم، این رشته جدید در صنعت ساختمان آینده بسیار خوبی را نوید می‌دهد.

حقیقت هر صنعتی این است که آن صنعت با پیشرفت تکنولوژی به سمت اتوماسیون و راحت سازی حرکت می‌کند. حال اگر ما در آن صنعت مشغول باشیم و نتوانیم خدماتی بروز را برای مشتریان ارائه کنیم قطعاً در رقابت با رقبایی که خدماتی بروز تر به نسبت ما ارائه می‌کنند قافیه را خواهیم باخت.

هوشمند سازی ساختمان در حال حاضر در مرحله‌ای به سر می‌برد که هر صاحب خانه‌ای حتی اگر هوشمند سازی را برای ساختمانش انجام ندهد یک ارزیابی قیمت خواهد داشت.

بیشتر سازندگان ساختمان در صورت یافتن راهکاری مقرون به صرفه این فرایند را روی ساختمان خود پیاده سازی می‌کنند. پس اگر یک پیمانکار ساختمانی، تکنسین برق ساختمان و … هستید. حتماً یادگیری هوشمند سازی ساختمان را در دستور کار قرار دهید.

تفاوت دوره‌های آموزشی هوشمند سازی ساختمان

شرکت‌های مختلفی اقدام به برگزاری دوره‌های هوشمند سازی ساختمان می‌نمایند. اما باید در نظر داشته باشید که سرفصل‌ها و موضوعات آموزشی هر دوره ممکن است متفاوت باشد.

سیستم‌های هوشمند هرکدام از استانداردها و تجهیزات مختلفی استفاده می‌کنند و اکثر شرکت‌ها دارای استانداردی مشخص و مختص به همان برند هستند. پس اولین نکته‌ای که در انتخاب یک دوره آموزش هوشمند سازی باید در نظر داشته باشید استاندارد آموزشی آن دوره و پروتکل انتخاب شده توسط برگزار کننده می‌باشد.

دوره‌های آموزشی bms شرکت فریتز

شرکت فریتز نیز به‌عنوان دفتر کمپانی لوکسون در ایران اقدام به برگزاری دوره‌های هوشمند سازی ساختمان با مدرک بین‌المللی کمپانی لوکسون می‌نماید. برای آشنایی بهتر شما با دوره‌های آموزشی ما در ادامه این مطلب به شرح مختصری از روند برگزاری کلاس خواهیم پرداخت.

دوره‌های آموزشی هوشمند سازی ساختمان در شرکت فریتز طی 3 روز و هر روز 8 ساعت برگزار می‌گردد که جمعاً یک ورکشاپ 24 ساعته را تشکیل می‌دهد.

روز اول:

در روز اول از کلاس‌های آموزشی پس از معارفه اولیه با هنرجویان به سراغ آموزش مباحث پایه در هوشمند سازی می‌رویم. این موارد شامل انواع استانداردها، شرکت هوشمندسازی، برندها، پروتکل‌ها و … می‌باشد. یک هنرجوی هوشمند سازی ساختمان باید با سیستم‌های متداول در بازار آشنا بوده و قابلیت‌های آنها را به‌صورت کلی بداند. همچنین آشنایی با انواع پروتکل‌ها و ویژگی‌های هرکدام اهمیت بسیار زیادی دارد.

پس از آشنایی با انواع سیستم‌ها به سراغ آشنایی با قطعات می‌رویم. در این مرحله هنرجویان با قابلیت‌ها، نوع امکانات، قیمت و کاربرد هر قطعه آشنا می‌شوند، انواع سنسورها را می‌شناسند و نحوه انتخاب قطعات برای پروژه‌های آتی خود را فرا می‌گیرند.

مرحله بعدی آشنایی با سیم‌کشی هوشمند و شناخت تفاوت‌های سیم‌کشی سیستم‌های هوشمند و سیم‌کشی های سنتی می‌باشد. در این مرحله ابتدا سیم‌کشی و اتصال قطعات هوشمند به یکدیگر را آموزش خواهند دید و پس از آن نحوه سیم‌کشی انواع سنسورها و مصرف‌کننده‌ها را آموزش می‌بینند.

در ساعات پایانی روز اول آموزش نرم‌افزار Loxone Config به‌صورت مختصر توضیح داده خواهد شد و با محیط آن آشنا می‌شوید.

روز دوم:

در روز دوم از ابتدای شروع کلاس به آموزش و تمرین برنامه‌ریزی سیستم هوشمند خواهیم پرداخت. پس از آموزش هر بخش جدید از لوکسون کانفیگ تمرینی به‌صورت عمومی بین هنرجویان انجام خواهد شد و مشکلات هنرجویان در استفاده از آن قسمت رفع خواهد گردید.

روز سوم:

در روز سوم پس از اتمام آموزش برنامه‌ریزی به نحوه قیمت گذاری پروژه‌های هوشمند سازی، شناخت انواع مشتریان، نحوه بازاریابی و … می‌پردازیم. انتظار می‌رود هنرجویان پس از اتمام دوره قادر باشند یک پروژه هوشمند سازی را از مرحله قیمت گذاری تا اجرا مدیریت نمایند.

در پایان دوره نیز با برگزاری آزمون پایانی هنرجویان اقدام به اخذ مدرک خود خواهند پرداخت.

به‌طورکلی مباحث آموزشی دوره هوشمند سازی ساختمان در شرکت فریتز به شرح ذیل می‌باشد:

  • مبانی هوشمند سازی
  • آشنایی با سیستم‌های متداول در دنیا
  • آشنایی با پروتکل‌ها
  • آموزش تئوری نصب و راه‌اندازی تابلوهای هوشمند
  • آموزش سیم‌کشی هوشمند
  • آموزش برنامه‌نویسی سیستم
  • آموزش بازاریابی