دانشنامه

خانه هوشمند در شیراز

خانه هوشمند در شیراز

همیشه شیراز در موضوع پیوستن به فناوری‌های روز یک گام جلوتر بوده و مشتاقانه مباحث علمی را دنبال می‌کند. از این رو موضوع خانه هوشمند در شیراز به‌منظور ایجاد منازلی مدرن‌تر نیز به‌شدت مورد استقبال است.

با آن که در دنیای امروز فناوری‌ها هر لحظه با چهره‌ای جدید خود را نشان می‌دهند، اما به‌واقع خانه هوشمند در میان تمامی آن‌ها برتر و با مزایایی ویژه‌تر ظاهرشده است. یکپارچه‌سازی سیستم‌ها و سرویس‌ها و مدیریت آن‌ها به صورتی مؤثرتر به مدد اپلیکیشن‌های موبایلی، منجر به ایجاد یک ساختمان هوشمند با تجهیزاتی تعاملی می‌شود.

این موهبت بزرگ از یک‌سو عناصری فعال را پدید آورده که توانایی بروز عکس‌العمل را نسبت به متغیرهای محیطی دارند و از طرف دیگر بهینه‌سازی انرژی را با خود به همراه آورده‌اند. ازاین‌رو به موضوع داغ هوشمندسازی در تمامی شهرهای ایران، خصوصاً شیراز بزرگ با توانای مضاعف پرداخته می‌شود.

خانه هوشمند در شیراز

خانه هوشمند شیراز

شما با هوشمندسازی ساختمان به یک سیستم کنترل مرکزی دست می‌یابید و قادر هستید، تمامی ابزارهای الکتریکی داخل منزلتان را به فرمان خود درآورید. حتی می‌توانید از فاصله‌ای بسیار دور بر نحوه کارای و کیفیت عملکردشان نظارت نمایید.

بدین ترتیب توانایی نصب کلکسیونی از سیستم‌های هوشمند قابل‌اجرا در ساختمان‌ها مانند دیمر هوشمند، موتورخانه‌ها، ابزارهای امنیتی و حفاظتی، صوتی و تصویری و … را در منازل خود کسب می‌کنید. همچنین قادر هستید، از راه دور آن‌ها را دیده و دستورات لازم را در جهت هماهنگی‌شان صادر نمایید.

امروزه اکثر منازل شهر شیراز هرچه سریع‌تر خود را به سامانه هوشمندسازی مجهز می‌کنند و در آن از انواع کلیدهای لمسی، سنسورهای حرارتی، دستگیره‌های دیجیتال و … بهره می‌برند.

ازاین‌رو بهترین خانه هوشمندها در شیراز مملو از امکاناتی است که به‌راستی حیرت‌آور بوده و دارای آپشن‌هایی می‌باشد که به‌واقع با دیگر منازل هوشمند کشور هم‌خوانی دارند. این موضوع تا حدی مهم و جدی در این شهر به وقوع پیوسته که به‌جرئت می‌توان گفت که تمامی این خانه‌ها می‌توانند با بهترین‌های کشوری برابری نمایند. اکنون در ادامه به ذکر برخی مزایای موجود در خانه‌های هوشمند واقع‌شده در شهر شیراز می‌پردازیم.

هوشمندسازی قفل‌ها:

قفل‌های هوشمند خود به‌تنهایی می‌توانند فناوری جالب‌توجهی را ارائه نمایند و ترکیبشان با خانه هوشمند در جهت دریافت قابلیت بازرسی آن‌ها از راه دور توانسته، مزیتی بزرگ و غیرقابل‌توصیفی قلمداد شود.

هوشمندسازی دوربین‌های امنیتی:

دوربین‌ها می‌توانند به‌محض نزدیک شدن هر فردی به ساختمان آن را در کسری از ثانیه به شما هشدار داده تا از این طریق برای عبور مرور سالمندان، فرزندان خردسال، افراد ناشناس و … حد و مرزی قائل شوید.

هوشمندسازی سیستم‌های صوتی و تصویری:

اگرچه بیشتر افراد در زمان هوشمندسازی تمرکزشان بر روی منازل و ساختمان‌های مسکونی است اما با نگاهی وسیع‌تر خواهیم دید، هوشمندسازی سیستم‌های صوتی و تصویری به‌واقع برای تالارها، مراکز مهمانی بزرگ و … نیز بسیار مناسب است.

به مدد این سیستم‌ها می‌توان تجهیزات صوتی را از قبل برنامه‌ریزی نمود و بر طبق متدهای خاصی آن ها را به اجرا گذاشت. تعیین یک آرشیو صوتی و اعمال حالت‌های مختلف از پیش تعیین‌شده، نه‌تنها باب میل منازل است، بلکه باب طبع اداره‌ها و سازمان‌ها نیز می‌تواند واقع شود.

هوشمندسازی درب‌ها و پنجره‌ها:

درب‌ها و پنجره‌های داخلی ساختمان را نیز می‌توان به سنسورهایی خاصی مجهز ساخت و بدین طریق به باز و بسته نمودن آن ها از راه دور پرداخت یا در صورت باز شدن غیرمجازشان از این موضوع مطلع شد.

هوشمندسازی تأسیسات رفاهی:

مراکز متخصص عرضه‌کننده خدمات خانه هوشمند در شیراز قادر هستند، تمامی دستگاه‌های تصفیه، سنسورهای دما و … و همچنین تجهیزات رفاهی چون استخر، سونا و جکوزی را نیز به این سامانه متصل نمایند تا در صورت نیاز هر برنامه دلخواهی را برای آن‌ها طراحی نمایید و این تأسیسات را برحسب سناریویی خاص به فعالیت وادار سازید.

هوشمندسازی ابزارهای ساختمان:

ابزارهای ساختمان می‌توانند از کلیدهای لمسی آغاز و تا لامپ‌های هوشمند، قفل‌های دیجیتالی و … ادامه یابند. با ورد این سامانه‌ها به منازل تمامی اجزای ساختمان از جزئی‌ترین تا کلیاتشان تحت تأثیر قرار گرفته و مدرن می‌شوند. بدین ترتیب به‌راحتی کاربری ساختمان‌ها ارتقا یافته و این امر بر ارزش افزوده مکان‌ها می‌افزاید. با یک نگاه کلی به ساختار ساختمان‌های مجهز شده به این فناوری آن‌ها را دارای بافتی شکیل‌تر، برازنده‌تر و صدالبته به‌روزتر می‌یابیم.

شرکت‌های هوشمندسازی در شیراز می‌توانند تمامی این مزایای را برای ساختمان شما پدیدآورند و شمارا برای یک زندگی سرشار از آرامش یاری رسانند.

شرکت هوشمندسازی در شیراز

به‌هرحال اگر ساکن شهر شیراز هستید و تمایل دارید خود را از مزایای این فناوری بهره‌مند سازید شرکت‌های بزرگی هستند که می‌توانند در این راستا خدمات قابل‌توجهی را عرضه نمایند. با مراجعه به وب‌سایت‌های این مراکز و دریافت مشاوره از کارشناسانشان می‌توانید، به‌راحتی مالک یک خانه هوشمند در شیراز شده و از سکنی گزیدن در آن و استفاده از امکانات منحصربه‌فردش لذت ببرید.

امروزه برجسته‌ترین نمونه‌های خانه هوشمند در شیراز دارای آپشن‌هایی هستند که می‌توانند تمامی امور ساری و جاری در ساختمان‌ها را برعهده بگیرند. این سامانه‌ها مانند یک همراه از بروز اتفاقات ناخوشایند مانند آتش‌سوزی، سرقت، ماندن در پشت درب و … پیشگیری می‌نمایند. برای وارد شدن به عرصه جذاب هوشمندسازی باید در ابتدا بودجه‌تان را از ابتدا مشخص نمایید.

بدین ترتیب بهتر می‌توانید وسعت و تعداد ابزارهای موجود در این سامانه را تعیین کرده و آن را به اجرا گذارید. به‌هرحال هر شرکتی نمی‌تواند آن خدماتی که شایسته است را ارائه دهد. فقط تعداد معدودی از این مراکز در فهرست بهترین شرکت هوشمندسازی شیراز قرار گرفته و خدمات شایانی را ارائه می‌دهند. از مهم‌ترین آپشن‌های موجود در یک شرکت هوشمندسازی ساختمان می‌توان به این موارد اشاره نمود.

مجهز به انواع دستگاه‌های هوشمند:

وقتی تنوع سیستم‌های ارائه‌شده از یک شرکت در حد قابل قبولی باشد، مسلماً خریداران نیز با فراغ بال بیشتری می‌توانند به گزینش بپردازند و محدودیت موجود آن‌ها را ناچار به انتخاب یک نمونه نامناسب نمی‌کند.

مشاوره‌های راهگشا:

تخصص کافی سبب می‌شود این مراکز بتوانند به‌راحتی برحسب منزل مشتریان سامانه هوشمند مناسب را به آن‌ها پیشنهاد داد و درنهایت نیز کاری موردپسند و خواست خریداران را ارائه نمایند.

پشتیبانی همه‌جانبه:

این پشتیبانی می‌تواند از زمان خرید آغاز شود و تا مرحله نصب و حتی بعد از آن ادامه یابد و در سال‌های آتی در صورت بروز نقص و خرابی به‌صورت خدمات پس از فروش ارائه گردد.

ارائه برندهایی معتبر:

ارائه برندهایی معتبر اما درعین‌حال با هزینه‌ای معقول و منطقی از دیگر مزایای شرکت‌های معتبر هوشمندسازی در شیراز است. ازاین‌رو قبل از اقدام به هر عملی در زمینه هوشمندسازی بهتر است تمامی تمرکز و توجه خود را در جهت یافتن یک برند کار آشنا منظور نمایید.

قیمت هوشمندسازی ساختمان در شیراز

هزینه‌های هوشمندسازی در شیراز و هر شهر دیگری تابع معیارهای خاصی است و بدون بررسی آن ها نمی‌توان یک قیمت واحد را اعلام نمود. به‌واقع در زمان اعمال راهکارهای هوشمندسازی، مؤلفه‌هایی هستند که در هر ساختمان متناسب با شرایط آن تغییر و تحول می‌یابند و بدین ترتیب می‌توانند قیمت را دارای نوسان‌نمایند.

میزان تأیید تجهیزات به‌کاررفته:

تجهیزات مورداستفاده نقش بسیار مهمی در قیمت دارند، زیرا می‌توانند از برندهای معروف و سرشناس تهیه شوند یا از شرکت‌های تولیدکننده‌ای که چندان شهرت و آوازه بلندی ندارند. ازاین‌رو برای تعیین قیمت نهایی در گام اول به سراغ نوع تجهیزات می‌روند.

زیربنای ساختمان:

در مرحله دوم حتماً باید متراژ و زیربنای منزل خود را در اختیار انواع مراکز هوشمندسازی شیراز قرار دهید تا هزینه‌ای دقیق را برای شما برآورد نمایند. بدین ترتیب تعیین هزینه توسط این شرکت‌ها دقیق‌تر و اصولی‌تر صورت گیرد.

نیاز و درخواست مشتری:

به‌هرحال درنهایت این رضایت مشتری است که باید به اجرا درآید. در برخی موارد مشتریان تمایل دارند از تعداد بیشتری تجهیزات در سیستم هوشمندسازی خود بهره‌مند شوند و از فاکتورهای پرتعدادتری استفاده کنند که این امر بر قیمت تأثیر مستقیم می‌گذارد.

میزان اعتبار شرکت عرضه‌کننده خدمات:

مسلماً مراجعه به یک شرکت معتبر ارائه‌دهنده خدمات خانه هوشمند در شیراز به‌تبع هزینه بیشتری برای شما به همراه دارد، زیرا آن ها از کادری مجرب، متخصص و کاملاً فنی بهره می‌برند که این امر یک اجرای بی‌نقص اما با هزینه‌ای به‌مراتب بیشتر را برایتان پدید می‌آورد.

نمایندگی خانه هوشمند در شیراز

دقت داشته باشید فقط شرکت‌هایی می‌توانند مجوز نمایندگی هوشمندسازی را دریافت کنند که متخصصان و مجریان آن‌ها دوره‌های ویژه و مخصوص را گذرانده و به اصول فنی چنین سامانه‌هایی اشراف کامل دارند.

ازاین‌رو طراحی اصولی سیستم خانه هوشمند را به طور کامل دانسته و به برنامه‌نویسی ماژول‌های روشنایی آشنایی دارند. همچنین از نحوه اجرا و هوشمندسازی سیستم‌های گرمایشی و سرمایشی مطلع می‌باشند. درنهایت نصب مانیتورینگ کنترل خانه را نیز در آموزشگاه‌های فنی و حرفه‌ای آموخته‌اند.

امروزه شرکت‌های بسیاری هستند که در قالب نمایندگی هوشمندسازی شیراز به تجهیز ساختمان‌های مسکونی، اداری، تجاری و … می‌پردازند. با کسب اطلاعات در مورد آن‌ها و میزان اعتبارشان می‌توانید در صورت تأیید، برای انجام امور هوشمندسازی به این سازمان‌ها مراجعه نمایید.

اجرای هوشمندسازی ساختمان در شیراز

با نصب یک سامانه هوشمند قابل و توانا دیگر حتی در مسافرت‌های خارج کشور نیز نگرانی از بابت منزل و رؤیت آن ندارید، بلکه دوربین‌های مداربسته نصب‌شده در گوشه‌گوشه‌ی ساختمان گزارش لحظه‌ای صحت و سلامت تجهیزات، افراد، عبور و مرورها و … را برای شما ارسال می‌کنند.

همچنین سیستم‌های گرمایشی و سرمایشی گوش‌به‌فرمان شما در زمان مشخص خاموش و چند ساعت قبل از وردتان، به‌منظور تنظیم برودت یا گرمی هوا روشن می‌شوند. حتی کنترل دمای گلخانه از مسافت‌های بسیار دور امکان‌پذیر است. آبیاری درختان، برقراری امنیت خودروی پارک شده درون منزل و ده‌ها فعالیت دیگر را می‌توانید در سایه این ابزارها برای خود و عزیزانتان مهیا نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *