دانشنامه

پکیج خانه هوشمند

پکیج خانه هوشمند

در این مطلب قصد داریم شما را با انواع پکیج خانه هوشمند که توسط فریتز ارائه می شود را بررسی کنیم که شما برای تصمیم گیری و انتخاب پکیج بهتر بتوانید تصمیم گیری کنید.

تصور کنید که عصر زمانی که محل کار خود را ترک کرده‌اید و به سمت خانه در حال قدم زدن هستید، قبل از رسیدن به خانه چراغ‌ها را روشن کرده و موسیقی مورد علاقه‌تان را پخش می‌کنید. کولر گازی در تابستان و یا سیستم گرمایشی در زمستان، قبل از رسیدن شما به خانه دما را به ایده‌آل‌ترین حالت تنظیم می‌کنند.

قبل از ورود به داخل و روشن کردن اجاق  برای پختن شام با یک ضربه انگشت، درب ورودی خود را باز می‌کنید. ممکن است شبیه چیزی باشد که در داستان‌های علمی تخیلی دهه 80 می‌دیدید، اما امروزه با هوشمندسازی خانه‌ها این اقدامات به سهولت انجام می‌شوند. این روزها برای داشتن پکیج خانه هوشمند نیازی به صرف هزینه‌های کلان ندارید و می‌توانید با استفاده از ابزارهای اینترنت اشیا (IoT) این کار را انجام دهید.

انواع پکیج خانه هوشمند

ابزارهای خانه هوشمند مرتبط با موسیقی و تلویزیون نقطه شروع محبوبی هستند. می‌توانید بلندگوهای هوشمند و Wi-Fi را با هم یا به صورت جداگانه استفاده کنید. در بلندگوی هوشمند یک دستیار تعبیه شده است، در حالی که یک بلندگوی متصل می‌تواند توسط یک برنامه یا یک دستیار هوشمند از طریق Wi-Fi شما کنترل شود. موسیقی را انتخاب کنید، پخش کنید، متوقف کنید یا آهنگ‌ها را از طریق تلفن یا فرمان‌های صوتی خود رد کنید.

برخی از تلویزیون‌ها دارای ویژگی‌های داخلی هوشمند خانه هستند، اما دستگاه‌های رسانه‌ای مانند Google Chromecast یا Apple TV اغلب گزینه بهتری هستند. این دستگاه‌ها به تلویزیون متصل می‌شوند و به شما امکان می‌دهند از دستگاه دیگری به آن ویدیو بفرستید، سرویس‌های پخش مانند Netflix را با تلفن خود کنترل کنید، یا اگر دستیار هوشمند سازگار دارید، از طریق صدا کنترل کنید.

آشپزخانه هوشمند: یکی دیگر از اجزای پکیج خانه هوشمند، تجهیزات آشپزخانه هوشمند است. یخچال‌ها ، اجاق‌ها ، ماشین‌های لباسشویی و حتی مایکروویوها با کاربردهای مختلف، مانند به این سیستم پیوسته‌اند. یخچال‌های هوشمند دارای یک صفحه نمایش لمسی متصل به اینترنت در جلو هستند و برخی از آنها دارای دوربین‌های داخلی هستند تا به سوال خریداران پاسخ دهند که «آیا شیر در خانه داریم؟».

سوئیچ هوشمند: سوئیچ‌های هوشمند در پکیج خانه هوشمند به شما امکان می‌دهند دستگاه‌ها را با دستورات صوتی یا از تلفن خود روشن یا خاموش کنید. دستگاه خود را به سوئیچ وصل کنید، که به نوبه خود به پریز برق متصل می‌شود. ناگهان یک لامپ قدیمی تبدیل به یک چراغ هوشمند دیگر می‌شود، یا می‌توانید دوبار بررسی کنید که هنگام خروج از خانه اتو را روشن نگذاشته ‌اید. اگر این کار را کردید، آن را با یک ضربه انگشت خاموش کنید.

پیشنهاد ما به شما:   مزایای نصب حرفه ای سیستم خانه هوشمند

کنترل روشنایی و دما: چراغ‌های هوشمند مورد استفاده در پکیج خانه هوشمند می‌توانند از طریق یک برنامه یا دستیار هوشمند روشن و خاموش شوند، کم نور شوند و برخی رنگ‌شان تغییر کند. شما می‌توانید بیشتر برای شبیه سازی یک خانه به حالتی که ساکنین در آن حضور دارند، در زمانی که دور هستید برنامه ریزی کنید. می‌توانید “صحنه‌ها” را ایجاد کنید، که تنظیمات از پیش تعیین شده مانند شرایط نوری دلخواه شما برای یک شب عادی هستند. علاوه بر این می‌توانید سیستم گرمایش و سرمایش خانه خود را از راه دور کنترل کنید.

امنیت خانه: دوربین‌های هوشمند به شبکه Wi-Fi شما متصل می‌شوند و از طریق برنامه یا صدا کنترل می‌شوند. همراه با یک قفل هوشمند، می‌توانید ببینید چه کسی پشت در است و حتی بدون بلند شدن قفل آن را باز کنید.

حتی لازم نیست در خانه باشی برخی از قفل‌های هوشمند به شما این امکان را می‌دهند که کلیدهای محدود زمانی را برای افراد دیگر تنظیم کنید، بنابراین مهمانان شما می‌توانند از برنامه‌ای در تلفن خود برای ورود در زمانی که شما دور هستید استفاده کنند، یا نظافتچی‌ها می‌توانند در ساعات خاصی وارد شوند، اما در ساعات دیگر نه.

قیمت پکیج خانه هوشمند

قیمت پکیج خانه هوشمند به نوع و برند تجهیزات مورد استفاده در آن بستگی دارد. هرچه تجهیزات مورد استفاده بیشتر باشد و از برندهایی با کیفیت بالاتر استفاده شود، افزایش قیمت پکیج خانه هوشمند دور از انتظار نخواهد بود. نوع و گستردگی تجهیزات به محل هوشمندسازی نیز بستگی دارد.

ممکن است شما بخواهید تنها سیستم گرمایش، سرمایش و روشنایی را هوشمند کنید. در این صورت پکیج انتخابی برای شما نسبت به زمانی که می‌خواهید کل خانه و تجهیزات و وسایل را هوشمند کنید متفاوت خواهد بود. با محبوب شدن خانه‌های هوشمند، برندهای متعددی در این زمینه وارد شدن که دارای سطح کیفی متفاوتی هستند و با قیمت‌های مختلفی به بازار عرضه می‌گردند.

مشاوره پکیج هوشمند سازی

قبل از انتخاب نوع پکیج، بهتر است از مشاورین مشاوره لازم را دریافت کنید. مشاوره به شما کمک خواهد کرد که بر اساس نوع نیاز، بودجه و خانه‌تان بهترین گزینه‌ها را انتخاب نمایید.

ممکن است خانه شما از ابتدا به صورت هوشمند ساخته شود و یا برای به هوشمندسازی به بازسازی نیاز داشته باشد. از همین رو مشاور به شما کمک می‌کند که برای قسمت‌های مختلف، از بهترین امکانات و تجهیزات استفاده کنید که متناسب با خانه شما باشد.

پکیج های خانه هوشمند

در سال 2015، یک ​​خانواده استرالیایی 9 دستگاه هوشمند در خانه خود داشتند. در سال 2018 به ۱۷ عدد رسید و تا سال 2022 انتظار می‌رود به 37 عدد برسد. این افزایش چهار برابری در هفت سال را نشان می‌دهد.

پیشنهاد ما به شما:   رستوران و کلوپ شبانه هوشمند جزیره موریس

بسیاری از این گجت‌های جدید بخشی از اینترنت اشیا خواهند بود. لوازم خانگی هوشمند از طریق اتصال به اینترنت یا با اتصال به سایر دستگاه‌های هوشمند از طریق روتر Wi-Fi شما «هوشمند» می‌شوند. یک خانه هوشمند می‌تواند تعداد زیادی یا فقط تعدادی از این گجت‌ها را داشته باشد که بستگی به نوع پکیج خانه هوشمند شما دارد. با هر وسیله‌ای که اضافه می‌کنید، خانه شما هوشمندتر خواهد شد.

تا چند سال گذشته، دستگاه‌های مرتبط با اینترنت اشیا تا حد زیادی به دستورات ساده مانند روشن و خاموش کردن، تنظیم دما، آلارم و غیره محدود می‌شدند. این توابع نیز تنها در تعداد انگشت شماری از محصولات اختصاصی موجود بودند. شما باید از طریق برنامه‌های مختلف به هر یک از ابزارهای خود دسترسی پیدا می‌کردید که بسیاری از آنها با اندروید و iOS (iPhone و iPad) نیز کار نمی‌کردند.

امروزه، تقریباً هر وسیله‌ای که از برندهای معروفی مانند ال‌جی، سامسونگ و سونی باشد، دارای نوعی فناوری «هوشمند» است. این فناوری با ظهور گوشی‌های هوشمند، تبلت‌ها و دستیارهای هوشمند کنترل محصولات هوشمند، دستگاه‌های مرتبط با اینترنت اشیا را برای افراد عادی قابل دسترس‌تر کرده است. ساخت یک خانه هوشمند تا حد زیادی به صورت پلاگین و بازی انجام می‌شود.

سه روش اصلی وجود دارد که می‌توانید از اکثر وسایل خانه هوشمند استفاده کنید.

برنامه‌ها: هنوز تعداد زیادی برنامه مختلف وجود دارد‌ که اکثر محصولات با iOS و Android سازگار هستند. برندهای سازنده تمایل دارند فقط از یک برنامه برای کنترل همه یا بسیاری از دستگاه‌های خود استفاده کنند. با این حال، این برنامه‌های سازنده هنوز هم اغلب با مارک‌های دیگر خوب کار نمی‌کنند.

موارد استثنایی مانند برنامه Google Home به شما این امکان را می‌دهد که چندین دستگاه را از یک مکان کنترل کنید.

دستیاران هوشمند: دستیارهای هوشمند مانند Google Assistant، Siri و Alexa می‌توانند کنترل مرکزی یک خانه هوشمند باشند. آنها اجباری نیستند، اما با کنترل همه دستگاه‌های شما از یک نقطه با استفاده از دستورات صوتی، زندگی را آسان‌تر می‌کنند.گوشی‌های اندرویدی با دستیار گوگل سازگار هستند و آیفون‌ها siri دارند. هیچ تلفنی الکسا داخلی ندارد، اما می‌توانید با هر یک از این سه دستیار داخلی یک اسپیکر هوشمند را کنترل کنید.

تنها کاری که باید انجام دهید این است که فرمان صوتی را بدهید تا دستیارتان فعال شود، سپس به او بگویید کاری انجام دهد. به عنوان مثال، «Hey Google، چراغ‌ها را در اتاق استراحت کم کن» یا «الکسا، چیزی عاشقانه از Spotify پخش کن».

برنامه ‌هایی مانند If This then That (IFTTT) به شما این امکان را می‌دهند دستورات صوتی خود را ایجاد کنید. می‌توانید یک دستیار هوشمند را طوری برنامه‌ریزی کنید که دستور «زمان فیلم است» چراغ‌ها را کم کند، تلویزیون شما را روشن کند و مطمئن شود که در هیچ کجای خانه موسیقی پخش نمی‌شود.

پیشنهاد ما به شما:   شرکت فریتز نماینده رسمی و دفتر انحصاری کمپانی core smart home ترکیه در ایران

اتوماسیون: برخی از برنامه‌ها و دستگاه‌ها می‌توانند با یکدیگر ارتباط برقرار کنند، بدون اینکه شما به عنوان واسطه عمل کنید.

دستگاه قهوه را طوری تنظیم کنید که شروع به دم کردن کند و به محض اینکه زنگ ساعت صبح شما به صدا درآمد، چراغ‌ها روشن شوند، یا وقتی ساعت هوشمند شما به 500 متری خانه رسید، تهویه هوا را روشن کنید. برندهای مختلف اغلب هنوز در کار با یکدیگر به طور مستقیم عالی نیستند، اما IFTTT می‌تواند برنامه‌ها را حتی اگر طراحی نشده باشند، به خوبی اجرا کند.

انقلاب بلندگوهای هوشمند: یکی دیگر از اجزای پکیج خانه هوشمند، بلندگوهای هوشمند ستند.‌ بلندگوهای هوشمند با دستیارهای هوشمند داخلی، مانند گوگل، سیری و الکسا، به عنصر جدایی ناپذیر اتوماسیون خانگی تبدیل شده‌اند. مانند تلفن هوشمند یا تبلت شما، از یک بلندگوی هوشمند می‌توان برای کنترل سایر دستگاه‌های هوشمند استفاده کرد. شما به سادگی عبارتی مانند “تلویزیون را روشن کنید” بیان می‌کنید و بلندگوی هوشمند به تلویزیون هوشمند شما می‌گوید روشن شود.

تقریباً همه برندها حداقل یکی از این دستیارها استفاده می‌کنند:

  • دستیار گوگل
  • الکسا (آمازون)
  • سیری (اپل)
  • یک جایگزین اختصاصی (سامسونگ Bixby را توسعه داده است، و LG دارای ThinQ است)
  • گوگل هوم و الکسا

به غیر از سامسونگ، اکثر شرکت‌های دارای سیستم‌های اختصاصی نیز از گوگل، الکسا یا هر دو پشتیبانی می‌کنند. این به مصرف کنندگان این آزادی را می‌دهد تا با یک بلندگو، طیف وسیعی از محصولات هوشمند از برندهای مختلف را کنترل کنند. بسیاری از محصولات نیز با دستیار سیری اپل کار می‌کنند، اما تنها محصولات اپل مانند آیفون، اپل تی وی یا بلندگوی هوشمند هوم پاد دارای این دستیار هستند تا به عنوان یک مرکز هوشمند مرکزی عمل کند.

سازندگان به تدریج این دستیارها را به دستگاه‌های دیگر نیز اضافه میوکنند. تلویزیون‌های جدید می‌توانند همان فرمان‌های تلفن یا بلندگوی هوشمند شما را از طریق میکروفون در کنترل از راه دور بپذیرند. یکی از نمونه‌های خوب این فناوری در عمل، این است که به Google می‌گویید یک فید زنده از دوربین امنیتی درب جلوی شما روی تلویزیون قرار دهد تا بتوانید ببینید چه کسی پشت در است. این دستیاران در سال‌های آینده با خودرو نیز هماهنگ خواهند شد.

قیمت یک اسپیکر هوشمند بر کیفیت دستیار هوشمند داخلی آن تأثیری نمی‌گذارد. فقط کیفیت صدا و سایر ویژگی‌هایی که ممکن است داشته باشد، مانند داشتن یا نداشتن بلوتوث می‌تواند قیمت را تحت تاثیر قرار دهد.

5/5 - (1 امتیاز)