دانشنامه

هوشمند سازی مراکز تفریحی و ورزشی

هوشمند سازی سالن های ورزشی

هوشمند سازی مراکز تجاری باهدف افزایش سوددهی و جذب مشتری بیشتر موردتوجه است، اما هوشمند سازی مراکز تفریحی و ورزشی نیز در همین راستا توانسته عالی و اثرگذار ظاهر شود.

چه بسیار مراکز تفریحی و ورزشی که با ورود به عرصه هوشمند سازی ازیک‌طرف به کاهش هزینه‌ها و از سوی دیگر جذب سرمایه نائل شده‌اند. بدین ترتیب در مدتی اندک نه‌تنها با برگشت هزینه‌های هوشمند سازی خود مواجه شده، بلکه سرمایه‌ای کلان نیز در سایه این فناوری به دست آورده‌اند.

امنیت و بهداشت دو رکن اساسی هستند که در سایه هوشمند سازی سالن ورزشی و حتی تفریحی به ارمغان می‌آید. ولی زیباسازی این مکان‌ها نیز مزیت درخشان دیگری است که در همین حین به کسب می‌شود.

ورزشگاه‌های و مراکز تفریحی که خود را به انواع تجهیزات هوشمند آراسته باشند، مسلماً قادرند با انواع عوامل بیماری‌زا و عفونی بهتر مبارزه نمایند. با این توضیحات می‌توان نتیجه گرفت، سلامت عمومی و رفاه بیشتر، هر دو در این مراکز هوشمند تضمین‌شده است.

شرکت فریتز می‌تواند شمارا در امر هوشمند سازی انواع مراکز تجاری، تفریحی، ویلایی و … یاری رساند و بدین ترتیب فضای جذاب و منحصربه‌فرد را برایتان تدارک ببیند.

هوشمند سازی سالن‌های ورزشی

با کمک گرفتن از یک شرکت هوشمند سازی معتبر قادر هستید، سالن‌های ورزشی خود را به بهترین تجهیزات هوشمند مجهز سازید. بدین ترتیب برای کنترل جامع و مکانیزه مجموعه تفریحی خود ازاین‌پس مشکلی نخواهید داشت.

پیشنهاد ما به شما:   نرم افزار برنامه نویسی Loxone

نرم‌افزارهای مدیریتی به شما در ثبت‌نام، کنترل ورود و خروج افراد، تسویه‌حساب و صدور فاکتور کمک می‌رسانند. همچنین تجهیزات جانبی مانند قفل‌های کمدی هوشمند، کنترلرهای ورود و خروج، گیت‌های نفر رو، سیستم کارت عضویت و … ترددی هوشمند و بدون دغدغه را برای کارمندان و مشترکان مجموعه مهیا می‌سازند.

البته هوشمند سازی این مراکز به مدیران امکان نظارت و کنترل مستقیم را بر فرایند ورود و خروج اشخاص را نیز می‌دهند. بدین ترتیب تمامی گزارش‌ها و اطلاعات به صورتی موثق در اختیار مدیران ارشد مجموعه‌ها قرار می‌گیرد.

هوشمند سازی مراکز تفریحی و ورزشی درواقع یک اتوماسیون باشگاهی بوده که شیوه‌ای مدرن را در جهت استفاده ورزشکاران از باشگاه‌ها فراهم می‌نماید. این سیستم‌ها به صورتی اتوماتیک عمل کرده و به‌واقع جایگاه مدیران را از سِمَت اجرایی به نظارتی ارتقا رتبه می‌دهند.

هوشمندسازی سالن ورزشی

مزایا و ویژگی‌های هوشمند سازی مراکز تفریحی و ورزشی

هوشمند سازی سالن ورزشی مزایای بسیاری برای مدیران، کارمندان و ورزشکاران آن مجموعه به همراه دارد.

به‌هرحال سالن‌های تفریحی و ورزشی روزانه شاهد ورود و خروج طیف وسیعی از افراد هستند. بدین ترتیب نظارت بر تک‌تک آن‌ها از ورود تا خروج از عهده مدیران تا حد قابل‌توجهی خارج است. حتی اگر یک مدیر در این امر نیز کوشا عمل نماید از دیگر مسئولیت‌های مدیریتی خود بازمی‌ماند.

ازاین‌رو آراسته شدن به سامانه هوشمند یک ترفند عالی در جهت ارتقا خدمات رفاهی و ورزشی برای اعضای مجموعه و امکانات مدیریتی برای مالکان آن است. با دیگر مزایا و برتری‌های یک سالن هوشمند بیشتر آشنا می‌شوید.

  • مدیریتی همه‌جانبه بر نحوه کارکرد پرسنل فعال و نظارت بر صحت عملکرد آن‌ها و میزان مشتری مداری‌شان
  • بهینه نمودن زمان کارکرد باشگاه به مدد خودکاری سازی امور جاری و ساری در این مراکز
  • دسته‌بندی، ثبت و بایگانی اطلاعات ورزشکاران به صورتی دقیق، قابل‌دسترس و ایمن در حجمی کم و محدود
  • افزایش سوددهی مجموعه با نظارت بر نحوه مصرف و بهینه‌سازی سیستم‌های فعال در مجموعه
  • تفکیک سازی مصارف انرژی و تعیین هزینه نهایی هر بخش به صورتی جداگانه
  • استفاده از سیستم شناسایی فردی با نام RFID در جهت ارتقا خدمات به‌صورت شخصی به هر ورزشکار
پیشنهاد ما به شما:   10 دلیل برای استفاده از اتوماسیون خانگی هوشمند

هوشمند سازی مراکز تفریحی

تجهیزات هوشمند سازی مراکز ورزشی و تفریحی

شرکت هوشمند سازی می‌تواند تجهیزات به‌روز مراکز ورزشی و تفریحی را در اختیارتان قرار دهد. به‌شرط آنکه دارای مجوزهای لازم بوده و به‌تمامی نیازهای موجود در این سالن‌ها واقف باشد. این تجهیزات از جکوزی قابل‌کنترلت، مبل ماساژور و گرمازای خودکار و تلفن و اینترنت بی‌سیم شروع‌شده و تا موارد بسیار دیگری را پوشش می‌دهد.

البته موسیقی پس‌زمینه و هدفون بی‌سیم، سیستم رفع بخار از روی آینه‌ها و سیستم گرمایشی از کف نیز شامل موارد موجود در فناوری هوشمند سازی سالن ورزشی می‌شود.

نمی‌توان انکار کرد تمامی سالن‌های ورزشی و تفریحی به هوای تازه و اکسیژن به‌منظور تأمین هوای سالم برای تنفس ورزشکاران نیازمند هستند. ازاین‌رو در نظر گرفتن چنین دستگاه‌های هوشمندی که توانایی پاک‌سازی و تهویه هوا را به‌صورت خودکار داشته باشند، در این مکان‌ها بسیار ضروری است.

اجرای یک نورپردازی بی‌نقص و امکان کنترل میزان و درجه آن نیز از موارد مهم دیگری است که فناوری هوشمند سازی بدان توجه نموده است. تلویزیون‌های تعاملی، نورپردازی LED زیر آب در جکوزی‌ها، حوله خشک‌کن خودکار، کنترل اتوماتیک دما و … نیز از تجهیزات رایج و لازم در یک سالن و مرکز ورزشی و تفریحی هوشمند می‌باشند.

هوشمندسازی مراکز تفریحی

شرکت هوشمند سازی سالن‌های ورزشی و تفریحی

اگر تمایل دارید که مدیریتی بهینه را در باشگاه خود تجربه نمایید، هوشمند سازی مراکز تفریحی و ورزشی تنها و بهترین راه دستیابی به چنین مزیتی است. شرکت فریتز به‌عنوان یکی از باسابقه‌ترین مجریان این امر می‌تواند یک اتوماسیون بی‌نظیر را در باشگاه شما به اجرا گذارد.

بدین ترتیب فارغ از انجام امور رایج و هرروزه می‌توانید، در نقش نظارتی به بهبود کارایی و عملکرد مجموعه خود بی اندیشید. با این رویکرد حرکت به سمت مدرنیته و افزودن راهکارهای جدید مدیریتی کار سهل‌تری خواهد شد.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.