راهنمای خرید آیفون تصویری معمولی و هوشمند

فریتز » راهنمای خرید آیفون تصویری معمولی و هوشمند
راهنمای خرید آیفون تصویری

آیفون‌های تصویری، نسل جدید سیستم‌های درب بازکن هستند که امکان مشاهده تصویر درب ساختمان را به صورت زنده فراهم می‌کنند. نسل جدید آیفون‌های تصویری ضمن برخورداری از قابلیت‌های نسل‌های قبل، قابلیت‌های مدرنی را نیز ارائه می‌دهند که سطح دسترسی کاربر، امنیت ساختمان و سهولت کار با آن‌ها را به طور قابل توجهی افزایش می‌دهد. در این مقاله، راهنمای خرید آیفون تصویری برای ساختمان را ارائه می‌دهیم. با شرکت هوشمند سازی فریتز همراه باشید.

آیفون تصویری چیست؟

آیفون تصویری یک سیستم امنیتی و ارتباطی ساختمان است که علاوه بر امکان بازکردن درب خانه از داخل، امکان مشاهده و کنترل ورود و خروج افراد را فراهم می‌سازد. مدل‌های هوشمند آیفون تصویری، از طریق اینترنت و اپلیکیشن مخصوص قابلیت کنترل و نظارت از راه دور را نیز دارند.

راهنمای خرید انواع آیفون تصویری

آیفون‌ها از زمان معرفی تا به امروز، بسیار پیشرفت کرده‌اند. اولین آیفون‌های ارائه‌شده، تنها به عنوان درب بازکن مورد استفاده قرار می‌گرفتند. نسل‌های جدیدتر، قابلیت انتقال صدا را نیز در اختیار کاربران قرار می‌دادند و به این ترتیب، آیفون‌های صوتی پدید آمدند. آیفون‌های تصویری مدل‌های جدیدی بودند که علاوه بر قابلیت بازکردن درب و انتقال صوت، تصویر زنده درب ساختمان را نیز به کاربران ارائه می‌دادند. امروزه آیفون‌های تصویری هوشمند به عنوان جدیدترین نسل آیفون‌های تصویری، با اتصال به شبکه اینترنت و برخورداری از قابلیت‌های هوشمند، تجربه کاربری بسیار بهتری را فراهم می‌کنند. در ادامه مقاله راهنمای خرید آیفون تصویری، توضیحات بیشتری درباره این تجهیزات ارائه می‌دهیم.

بیشتر بخوانید: بهترین آیفون تصویری ایرانی و خارجی

انواع آیفون تصویری

نکات مهم خرید آیفون تصویری

آیفون‌های تصویری انواع مختلفی دارند و به طور کلی در دو دسته آیفون تصویری معمولی و آیفون تصویری هوشمند عرضه می‌شوند. در ادامه راهنمای خرید انواع آیفون تصویری را ارائه می‌دهیم.

1. آیفون تصویری معمولی

آیفون تصویری معمولی تنها قابلیت مشاهده تصاویر از طریق پنل داخلی را به صورت زنده دارد. این دستگاه‌ها معمولا دارای دوربین‌هایی با وضوح متوسط هستند که ویدئوی زنده فضای بیرون را از طریق نمایشگر پنل داخلی، به نمایش می‌گذارند. مدل‌های معمولی ممکن است قابلیت ضبط و ذخیره‌سازی تصاویر را نیز داشته باشند. آیفون‌های تصویری معمولی قیمت کمتری نسبت به آیفون‌های تصویری هوشمند دارند.  

2. آیفون تصویری هوشمند

آیفون تصویری هوشمند یک دستگاه پیشرفته است که ضمن اتصال به اینترنت، قابلیت‌های اینترنت اشیا را نیز ارائه می‌دهد. این دستگاه‌ها علاوه بر قابلیت‌های ضبط و مشاهده تصاویر، دارای ویژگی‌های هوشمند مانند تشخیص چهره، اتصال به اینترنت،کنترل از راه دور و قابلیت اتصال به دیگر تجهیزات خانه هوشمند هستند.

آیفون‌های تصویری هوشمند معمولاً اطلاعات را به صورت رمزنگاری‌شده ذخیره و ارسال می‌کنند و از اعلان‌های گوشی هوشمند برای اطلاع‌رسانی به کاربران استفاده می‌کنند. مدل‌های هوشمند دارای قابلیت‌های پیشرفته‌تر و هوشمندانه‌تری نسبت به آیفون تصویری معمولی هستند و به کاربران امکانات بیشتری برای امنیت و نظارت بر محیط خود ارائه می‌دهد. در ادامه دو نوع آیفون تصویری خانه هوشمند یعنی نوع باسیم و بی‌سیم را بررسی می‌کنیم.

  • آیفون تصویری هوشمند باسیم: در این نوع آیفون خانه هوشمند، ارتباط بین اجزای مختلف آیفون و سیستم خانه هوشمند، از طریق کابل‌های داده برقرار می‌شود. این نوع آیفون‌های هوشمند، پایداری و امنیت بیشتری در مقایسه با آیفون‌های تصویری هوشمند بیسیم دارند. زیرا امکان نفوذ به شبکه باسیم، بدون دسترسی فیزیکی به آن میسر نیست. البته با توجه به پیچیدگی این نوع آیفون‌های هوشمند، نصب و راه اندازی آن‌ها ممکن است نیاز به دانش فنی کافی در این زمینه داشته باشد.
  • آیفون تصویری هوشمند بیسیم: درمدل‌های بی‌سیم یا وایرلس، ارتباط بین بخش‌های مختلف آیفون تصویری و دیگر سیستم‌های خانه هوشمند، از طریق پروتکل‌های ارتباطی بی‌سیم مانند Wifi یا Bluetooth برقرار می‌شود. با توجه به اینکه آیفون تصویری هوشمند بیسیم نیازی به سیم‌کشی ندارند، نصب آن‌ها بسیار ساده‌تر از مدل‌های باسیم است و اغلب کاربران می‌توانند آن‌ها را نصب کنند. هزینه نصب این نوع آیفون‌های تصویری، معمولا کمتر از مدل‌های باسیم است.

مزایای نصب آیفون تصویری

انتخاب آیفون تصویری مناسب

آیفون‌ها انواع مختلفی دارند که هر کدام، قابلیت‌های خاصی را در اختیار کاربران قرار می‌دهند. در این بخش از راهنمای خرید آیفون تصویری، مزایای نصب این سیستم‌ها را توضیح می‌دهیم.

بیشتر بخوانید: آیفون تحت شبکه چیست و آیفون تصویری IP چگونه کار می‌کند؟

1. نظارت بر محیط جلوی خانه

یکی از مهم‌ترین مزایای نصب آیفون تصویری، قابلیت نظارت و مشاهده زنده وضعیت جلوی درب ساختمان است. با استفاده از این دستگاه، کاربران می‌توانند به راحتی از داخل ساختمان، تصاویر را مشاهده کرده و بر محیط موردنظر خود نظارت داشته باشند. در مدل‌های هوشمند، امکان نظارت بر محیط موردنظر در هر زمان و از هر مکانی (از طریق اینترنت و اپلیکیشن‌های مربوطه) فراهم است.

2. افزایش امنیت

آیفون تصویری با امکانات امنیتی پیشرفته مانند تشخیص حرکت، ضبط ویدیوها و اعلان‌های هوشمند، به کاربران امکان می‌دهد تا امنیت ساختمان خود را به میزان قابل توجهی افزایش دهند. با ضبط تصاویر و ذخیره‌سازی آن‌ها، می‌توان تمام وقایع را به ثبت رساند. ویدئوی ضبط‌شده توسط آیفون تصویری در شناسایی علت و چگونگی وقوع مشکلات گوناگون (مانند سرقت) بسیار مفید هستند.

3. کیفیت تصویر بالا

آیفون‌های تصویری با استفاده از دوربین‌های با وضوح بالا، تصاویری با جزئیات دقیق و رنگ‌های زنده ارائه می‌دهد که به کاربران امکان مشاهده و تشخیص بهتر اشیا و افراد را می‌دهد. به این ترتیب در زمان مراجعه افراد، بدون نیاز به بازکردن درب منزل و از طریق نمایشگر می‌توان آن‌ها را شناسایی کرد.

4. سهولت استفاده

کارکردن با آیفون تصویری، روند بسیار آسانی دارد. آیفون‌های تصویری دارای رابط کاربری ساده و قابل فهم هستند که استفاده از آن‌ها برای هر کاربری، حتی کسانی که با فناوری آشنایی کمی دارند، راحت است. ارائه اپلیکیشن‌های گوشی هوشمند به همراه آیفون‌های تصویری هوشمند، این روند‌ را بسیار آسان‌تر از قبل کرده است.

5. قابلیت اتصال به دستگاه‌های دیگر

بسیاری از آیفون‌های تصویری (از جمله مدل‌های هوشمند) امکان اتصال و تبادل داده با دیگر دستگاه‌های خانه هوشمند را دارند. این امر سبب می‌شود تا یک سیستم یکپارچه و کامل جهت مدیریت و بررسی وضعیت ساختمان، در اختیار کاربران قرار بگیرد.

انواع قفل هوشمند؛ قیمت و خرید قفل های هوشمند درب خانه

اجزای آیفون تصویری

راهنمای خرید آیفون های تصویری

آیفون‌های تصویری دارای بخش‌های مختلفی هستند. در این بخش از راهنمای جامع خرید آیفون تصویری، واحدها و اجزای اصلی آیفون‌های تصویری را بررسی می‌کنیم.

پنل بیرونی

یکی از اجزای اصلی آیفون تصویری، پنل بیرونی است. در این پنل، دوربین و میکروفن تعبیه می‌شود که تصویر و صدای بیرون را به پنل داخلی منتقل می‌کنند. همچنین از طریق اسپیکر، صدای کاربر داخل ساختمان را برای فردی که بیرون است، پخش می‌شود. در مدل‌های هوشمند، علاوه بر قابلیت‌های ذکرشده، سیستم‌های احراز هویت مانند حسگر اثر انگشت، صفحه کلید (جهت واردکردن رمز عبور)، نمایشگر و … نیز تعبیه می‌شود.

پنل داخلی

پنل داخلی آیفون‌های تصویری معمولی، یک واحد مستقل است که کار نمایش و ضبط تصاویر، بازکردن درب و … را انجام می‌دهد. در آیفون‌های تصویری هوشمند، ممکن است پنل داخلی مستقلی وجود نداشته باشد و این بخش، در دیگر سیستم‌های خانه هوشمند مانند تاچ پنل هوشمند یا اپلیکیشن موبایل، ادغام شده باشد.

درب بازکن

در کنار آیفون‌های تصویری، معمولا تجهیزاتی برای کنترل باز و بسته کردن خودکار درب نیز تعبیه می‌شود تا بدون نیاز به حضور کاربر، از راه دور بتوان درب را باز و بسته کرد.

خرید دستگیره هوشمند (دستگیره دیجیتال) با بهترین کیفیت

نکات مهم خرید آیفون تصویری

نکات لازم در خرید آیفون تصویری

علیرغم اینکه آیفون‌های تصویری تجهیزات خیلی پیچیده‌ای نیستند، اما برخی از افراد ممکن است در زمینه خرید یک آیفون تصویری مناسب، اطلاعات کافی نداشته باشند. در ادامه نکات لازم در خرید آیفون تصویری را بررسی می‌کنیم.

قیمت آیفون تصویری

قیمت یکی از عوامل مهم در تصمیم‌گیری برای خرید آیفون تصویری است. این فاکتور می‌تواند تاثیر مستقیمی بر تصمیم نهایی هر فرد داشته باشد؛ زیرا قیمت آیفون‌های تصویری بسیار متنوع است و صرف هزینه زیاد در این زمینه، ممکن است برای برخی از افراد به‌صرفه نباشد. نسبت قیمت به ویژگی‌ها و عملکردهای دستگاه نیز باید مورد توجه قرار گیرد. انتخاب یک آیفون تصویری با ویژگی‌های مطلوب و قیمت منطقی، می‌تواند تجربه خرید را بهبود بخشد. همچنین تعادل بین قیمت، کیفیت و ترجیحات افراد، برای انتخاب بهترین گزینه در خرید آیفون تصویری بسیار اهمیت دارد.

خرید دزدگیر خانه هوشمند با بهترین قیمت

کیفیت تصویر دوربین

کیفیت تصویر یک دیگر از نکات مهم خرید آیفون تصویری است. بهتر است به دنبال دستگاهی با کیفیت تصویر بالا، وضوح مناسب و رنگ‌های زنده و طبیعی باشید. کیفیت تصویر تاثیر مستقیمی بر تجربه استفاده از آیفون تصویری دارد و می‌تواند تفاوت قابل توجهی در نظارت بر فضای موردنظر ایجاد کند. کیفیت تصویر می‌تواند در تشخیص و شناسایی اشیا و افراد در تصاویر زنده و فیلم‌های ضبط‌شده، موثر باشد.

قابلیت ضبط و ذخیره‌سازی تصاویر

قابلیت ضبط و ذخیره‌سازی تصاویر در آیفون تصویری خانه از جمله عوامل مهمی است که بر خرید این دستگاه تاثیر می‌گذارد. این قابلیت، امکان مشاهده و ضبط تصاویر و ویدیوهای محیط جلوی درب خانه را فراهم می‌کند و در بررسی و رصد وضعیت امنیتی خانه موثر است. با قابلیت ضبط و ذخیره‌سازی تصاویر، می‌توانید وقایع و فعالیت‌های مشکوک را ضبط کرده و به صورت آنلاین یا آفلاین مشاهده کنید. در صورت بروز مشکل امنیتی، با داشتن تصاویر و ویدیوهای ضبط‌شده می‌توانید به راحتی اقدامات امنیتی خود را بهتر پیگیری کنید و در صورت نیاز، تصاویر را به مراجع قانونی نیز ارائه دهید.

کیفیت و عملکرد نمایشگر

راهنمای جامع خرید آیفون تصویری

یکی دیگر نکات مهم در راهنمای خرید آیفون تصویری، کیفیت و عملکرد نمایشگر است. نمایشگر نصب‌شده در پنل داخلی آیفون تصویری یا تاچ پنل خانه هوشمند، می‌تواند ابعاد مختلفی داشته باشد و از قابلیت کنترل لمسی، پشتیبانی کند. نمایشگر بزرگ‌تر، تصاویر را بهتر ارائه می‌دهد. برخورداری از عملکرد لمسی نیز کنترل دستگاه را بسیار آسان‌تر می‌کند. البته این دو ویژگی، قیمت آیفون تصویری را افزایش می‌دهند.

خرید کلید پریز هوشمند با بهترین قیمت

برند آیفون تصویری

یکی از سوالاتی که برای همه کاربران ایجاد می‌شود، این است که چه آیفون تصویری بخرم؟ امروزه برندهای ایرانی و خارجی زیادی محصولات خود را به بازار عرضه کرده‌اند. برای کسب اطلاع دقیق از کیفیت محصولات هر برند، می‌تواند به فروشگاه‌های این محصولات مراجعه کرده و نظرات مشتریان را درباره محصولات برندهای مختلف، مطالعه کنید. همچنین جهت مشاوره خرید آیفون تصویری، می‌توانید با کارشناسان شرکت‌های فعال در این زمینه مانند شرکت خانه هوشمند فریتز، ارتباط برقرار کنید.

قابلیت‌های امنیتی

قابلیت‌های امنیتی آیفون‌های تصویری معمولی بسیار محدود است و معمولا شامل قابلیت ضبط تصاویر، تشخیص حرکت و … می‌شود. اما در آیفون‌های تصویری هوشمند، امکانات امنیتی متنوعی تعبیه می‌شود تا سطح امنیت ساختمان را به حداکثر برساند. برای مثال سیستم تشخیص چهره، ورود با اثر انگشت، ورود با رمز عبور و … از قابلیت‌های امنیتی آیفون‌های تصویری هوشمند هستند.

سوالات پرتکرار

آیفون تصویری چه مارکی بخرم؟

برند‌های زیادی در بازار آیفون‌های تصویری فعال هستند محصولات متنوعی را در سطوح کیفی مختلف به بازار عرضه کرده‌اند. برای مثال برند آکووکس Akuvox آیفون‌های تصویری هوشمند باکیفیتی را به بازار عرضه می‌کند که در رده‌های قیمتی مختلف و متناسب با نیازهای گوناگون کاربران، در دسترس هستند.

کیفیت تصویر آیفون تصویری به چه عواملی بستگی دارد؟

کیفیت تصویر آیفون تصویری به عوامل متعددی بستگی دارد که شامل رزولوشن دوربین و نمایشگر، نوع حسگر، توان پردازش تصویر، نورپردازی، وضوح و دیگر تنظیمات دوربین و نمایشگر می‌شود. رزولوشن بالا و حسگر تصویر باکیفیت، می‌توانند تصاویر واضح‌تر با جزئیات دقیق‌تر را ارائه دهند. همچنین توان پردازش تصویر و نورپردازی، می‌توانند به بهبود کیفیت تصویر در شرایط نوری مختلف کمک کنند. ترکیب این عوامل با یکدیگر، تعیین‌کننده‌ کیفیت نهایی تصویر در آیفون تصویری هستند.

آیفون تصویری هوشمند بهتر است یا معمولی؟

قیمت آیفون تصویری هوشمند گزان‌تر از آیفون معمولی است. اگر تنها فاکتور قیمت برای شما اهمیت دارد، می‌توانید آیفون‌های تصویری معمولی را خریداری کنید. اما در صورتی که قصد خرید آیفون تصویری با سطح امنیتی بالا و برخورداری از امکاناتی مانند سیستم احراز هویت، امکان کنترل از راه دور و … را دارید، آیفون‌های تصویری هوشمند گزینه بهتری هستند.

جمع‌بندی

در این مقاله راهنمای خرید آیفون های تصویری را ارائه دادیم و نکات مهم در انتخاب آیفون تصویری مناسب را شرح دادیم. انتخاب یک آیفون تصویری ایده‌آل نیازمند بررسی کامل و تحقیق درباره ویژگی‌ها، کیفیت و قابلیت‌های مختلف این تجهیزات است. با رعایت نکاتی که در این مقاله توضیح دادیم، می‌توانید یک آیفون تصویری با عملکرد مناسب را برای منزل یا محل کار خود انتخاب کنید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − 9 =