دانشنامه

هوشمند سازی مراکز تجاری و اداری

شرکت هوشمند سازی مراکز تجاری و اداری

هوشمند سازی مراکز تجاری و اداری با خود مدرنیته را به بستر ساختمان‌ها وارد ساخته است. حس امنیت و راحتی که چنین فناوری برای مالکان این ساختمان‌ها فراهم نموده، با هیچ سامانه دیگری قابل قیاس نیست.

مدیریت مراکز اداری و تجاری به روش‌های سنتی پیشین دغدغه‌های فراوانی را به صاحبان آن‌ها تحمیل می‌ساخت. حال‌آنکه در پهنه امن سیستم‌های هوشمند نه‌تنها مشتریان پذیرای لحظاتی شیرین‌تر و دل‌پذیرتر هستند، بلکه مدیران مجموعه‌های اداری نیز در فضایی سالم‌تر و پویاتر بهتر می‌توانند بر روی نیاز و تقاضای مشتریانشان تمرکز نمایند.

شرکت فریتز یکی از فعالان حوزه هوشمند سازی است که به صورتی قدرتمند بهینه‌سازی و حفظ منابع مالی و جلوگیری از اتلاف وقت و انرژی شمارا بر عهده می‌گیرد.

این مجموعه قادر است با نصب اصولی سیستم‌های هوشمند موردنیازتان سرمایه‌های مالی و معنوی شمارا حفظ و حراست نماید.

هوشمند سازی ساختمان‌های تجاری و اداری

در حال حاضر هوشمند سازی از زوایای مختلفی به ساختمان‌های تجاری و اداری واردشده و ارکان مختلف آن مانند روشنایی، تجهیزات سرمایشی و گرمایشی، امنیتی و … را در دست گرفته است.

به علت گستردگی مراکز اداری و تجاری به‌راستی هدر رفت انرژی حتی برای دقایقی محدود بار مالی فراوانی را به مالکان آن‌ها وارد می‌سازد. ازاین‌رو هوشمند سازی مراکز تجاری و اداری یک رویکرد جدی و موردبحث و تأمل است.

قابلیت برنامه‌ریزی پارامترهای مهم و حیاتی در مراکز اداری و تجاری مانند نور، دما، رطوبت و … یک موهبت عظیم می‌باشد، زیرا این‌چنین فاکتورهایی به جد بر روی نحوه عملکرد کارکنان و پرسنل حاضر در آنجا تأثیر می‌گذارد.

پیشنهاد ما به شما:   خانه هوشمند در اهواز

ازاین‌رو نمی‌توان هوشمند سازی ساختمان اداری و همچنین مراکز تجاری را از یک‌جهت مورد بررسی قرارداد، بلکه باید مجموعه‌ای از تجهیزات را در امنیت، آسایش و ارتقا سطح بهره‌وری آن‌ها دخیل دانست.

تجهیزات هوشمند سازی مراکز تجاری

تجهیزات هوشمند ساختمان‌های تجاری و اداری طیف گسترده‌ای را شامل می‌شوند که می‌توانید آن‌ها را از شرکت هوشمند سازی که به‌عنوان مجری برگزیدید تقاضا نمایید.

تجهیزات روشنایی هوشمند: مراکز تجاری و اداری به سیستم روشنایی قدرتمند به‌منظور زیبایی و بهبود شرایط کاری نیازمند هستند. ولی وجود تعداد فراوانی از این سیستم‌ها مانند لامپ‌ها، تابلوهای راهنما، نور مخفی و… مدیریت بهینه آن‌ها را مشکل می‌سازد. با اتوماتیک سازی این سیستم‌ها بر اساس داده‌های محیطی، نیاز به نظارت هرروزه آن‌ها را منتفی می‌سازد.

موتورخانه‌های هوشمند: هوشمند سازی مراکز تجاری و اداری باعث می‌شود، هزینه‌های جانبی در این ساختمان‌ها به‌شدت کاهش یابد، زیرا با اندازه‌گیری لحظه‌به‌لحظه دمای ساختمان می‌توان دمای دیگ موتورخانه‌ها را در چنین مراکزی به‌صورت خودکار تنظیم نمود. بدین ترتیب از کارکرد مداوم اجزایی چون مشعل‌ها، پمپ‌ها و … جلوگیری کرد. همچنین عدم نیاز به باز نمودن پنجره‌ها به‌منظور تهویه هوای گرم، ایجاد یک برنامه‌ریزی زمانی در جهت کاهش یا افزایش دما به‌صورت اتوماتیک و … همگی از مزایای پیوستن به سامانه‌های هوشمند است.

مدیریت هوشمند پارکینگ: پارکینگ‌های هوشمند به علت ارائه خدماتی مانند راهنمای حرکت صحیح خودروها تا محل پارک، آشکارساز حضور خودرو، مشاهده محل‌های پرشده و … نقش بسزایی در آرامش و آسایش مراکز تجاری و اداری دارند. بدین ترتیب به‌عنوان جزئی از سیستم‌های هوشمند بدان‌ها توجه می‌شود.

ویژگی هوشمند سازی مراکز تجاری و اداری

همان‌طور که اشاره نمودیم مهم‌ترین ویژگی هوشمند سازی مراکز تجاری و اداری اندازه‌گیری و سنجش کیفیت شاخص‌هایی چون دما، رطوبت، روشنایی و … به‌منظور ایجاد یک فضای مطلوب کاری است. تمامی ساختمان‌های اداری و تجاری قادر هستند این قابلیت را در خود به‌صورت برنامه‌ریزی‌شده بهینه‌سازی نمایید.

پیشنهاد ما به شما:   کلید هوشمند

از دیگر ویژگی‌های شاخص مراکزی که سلطه هوشیار، توانا و مدیر، هوشمند سازی را تجربه می‌کنند بدین شرح است.

مدیریت تأسیسات سرمایشی و گرمایشی: پایش مستمر و پیگیر تأسیسات سرمایشی و گرمایشی به‌راستی با روش‌های سنتی زمان‌بر بوده و انرژی فراوانی را می‌طلبد. حال‌آنکه می‌توان با رصد یک برنامه و اپلیکیشن به نحوه کارایی و حتی تنظیم مجدد این تأسیسات پرداخت.

خودکارسازی سیستم‌های اطفاء حریق: عدم وجود چنین ویژگی در ساختمان‌های اداری و تجاری سبب می‌شود، در صورت بروز آتش‌سوزی خسارات سنگینی به مالکان وارد شود. نبود یک سیستم قدرتمند ضد حریق خودکار می‌تواند بر وسعت آتش دامن زده و عمق فاجعه را دوچندان سازد.

قابلیت تعریف سیستم‌های حفاظتی: سیستم‌های امنیتی، حفاظتی و دوربین‌های مداربسته رسالت مهمی را در ساختمان‌ها با حجم ورود و خروج بالا بر عهده‌دارند. بدین ترتیب برقراری امنیتی محسوس از نتایج درخشان حضور آن‌ها است.

البته نمی‌توان از مزایای دیگر هوشمند سازی ساختمان اداری و همچنین مراکز تجاری مانند تعریف سناریو برای سیستم‌های صوتی، تنظیم زمان کار هوشمند تجهیزاتی چون آسانسور، پله‌برقی و … همچنین ثبت دقیق مصارف هر واحد یاد نکرد.

تنظیم تابلوهای ورودی، قطع کارکرد تجهیزات با نیاز کمتر در زمان اوج مصرف، بازگشت سرمایه و … نیز به‌راحتی در فهرست ویژگی‌های یک ساختمان هوشمند جای می‌گیرند.

شرکت هوشمند سازی ساختمان‌های اداری و تجاری

یک شرکت هوشمند سازی معتبر به‌راستی قادر است، شمارا در جهت درک رفاه بیشتر، امکاناتی فراتر، کاهش مصرف انرژی و هزینه‌های ناشی از آن یاری رساند. اتوماسیون اداری موضوعی است که سال‌ها باب مزایای آن سخن‌ها گفته‌شده و بهترین راه دستیابی به آن ورود از حوزه هوشمند سازی است.

پیشنهاد ما به شما:   انبارداری هوشمند چیست؟

اگر مدیر یک مجموعه اداری هستید یا مالک یک ساختمان تجاری، مسلماً با ورود به وادی هوشمند سازی می‌توانید، خود را از دغدغه کنترل فنی تجهیزات، هزینه تعمیرات، کاهش نرخ بهره‌وری و … برهانید. بدین ترتیب آسایشی غیرقابل‌تصور را در دفتر کار هوشمند خود تجربه نمایید.

در این مسیر شرکت فریتز حامی شما است تا مقاصد هوشمند سازی شمارا به بهترین شکل ممکن به اجرا گذارد. تماس با متصدیان این مجموعه و دریافت مشاوره بهترین راه برای دستیابی به سیستم‌های هوشمندی توانا است.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.