نقش خانه هوشمند و حیوانات خانگی

فریتز » نقش خانه هوشمند و حیوانات خانگی
خانه هوشمند و حیوانات خانگی

هوشمند سازی خانه نه‌تنها برای ساکنین بلکه حتی برای حیوانات خانگی نیز می‌تواند، ثمرات خوشی را در پی داشته باشد. خصوصاً اگر در زمان کمک گرفتن از یک شرکت هوشمند سازی رفاه حال حیوانات خود را نیز از متخصصان این مجموعه‌ها درخواست نمایید. بدین ترتیب این مهندسان تجهیزات خانه هوشمند را به‌گونه‌ای چینش می‌کنند که حیوانات شما نیز از فواید قابل قبولی بهره‌مند شوند. به‌هرحال حیوانات خانگی نیز یکی از ساکنین خانه هستند که توجه به رفاه، امنیت و بهداشتشان از وظایف انسانی مالکان آن‌ها به شمار می‌رود.

با معرفی امکانات خانه هوشمند برای حیوانات خانگی همراه شرکت خانه هوشمند فریتز باشید.

امکانات خانه هوشمند برای حیوانات خانگی

با هوشمند سازی خانه امکانات متعددی را می‌توان برای حیوانات حاضر در آن منزل تدارک دید که اگرچه بسیاری از آن‌ها به نفع حیوانات است. ولی مالکان آن‌ها را نیز در نظارت، رسیدگی و کنترل بهتر این موجودات یاری می‌رسانند. بدین ترتیب از مهم‌ترین امکانات خانه هوشمند برای حیوانات می‌توان به این موارد اشاره نمود:

 • دوربین‌های هوشمند:

این دوربین‌ها با امکان کنترل از راه دور تمامی حرکات ریزودرشت حیوان را زیر نظر گرفته و در صورت بروز رفتاری خطرزا آن را با هشدار به اطلاع مالکان می‌رسانند. بدین ترتیب نظارت بر حیوان حتی از راه بسیار دور نیز میسر است.

 • سنسورهای حرکتی:

سنسور حرکتی هوشمند گویی در تکمیل کار دوربین‌ها به بازار آمده و رصد لحظه‌به‌لحظه حیوان را میسر می‌سازد. به دلیل نحوه عملکرد دقیق، این سنسورها جایگاه ویژه‌ای در میان تجهیزات ساختمان هوشمند دارند.

سیستم امنیتی هوشمند (سیستم های حفاظتی و امنیتی خانه هوشمند)

 • ظرف غذا و آب اتوماتیک:

امروزه ظرف غذا و آب هوشمند به‌عنوان جزئی از یک کل توانسته هم رفاه حیوانات را برقرار سازد و هم بخشی از وظایف مالکان را سبک نماید. امکان برنامه‌ریزی برای در اختیار قرار دادن منظم و خودکار مواد غذایی و آب به حیوان به‌راستی ایده جالب‌توجهی است.

 • خاک بستر هوشمند:

اگر به بهداشت اهمیت فراوان می‌دهید و از تمیزکاری جای خواب حیوان خانگی‌تان نیز چندان خوشتان نمی‌آید. می‌توانید از شرکت هوشمند سازی درخواست احداث بستر خاک هوشمند را داشته باشید. این بسترها به‌صورت هوشمند و خودکار تمیز شده و شمارا از انجام این پروسه فارغ می‌سازند.

 • سنسور نشت آب:

این سنسورها برای کسانی مناسب هستند که حیوان خانگی آن‌ها ماهی بوده و باید از عدم نشت آب آکواریوم آسوده‌خاطر باشند. حتی سنسورهای سنجش میزان اکسیژن و مقدار آلودگی آب نیز بر سرکار آمده‌اند که از مرگ‌ومیر ماهی‌ها به دلیل نبود اکسیژن و آلودگی آب جلوگیری می‌کنند.

 • ترموستات هوشمند:

برخی پت‌ها به درجه حرارت محیط حساس هستند و در صورت افزایش یا کاهش محسوس و غیر متعادل دمای هوا، آسیب می‌بینند. ترموستات هوشمند به شما کمک تا دمای محیط را بر اساس حیوان خانگی خود همیشه در حال تنظیم نگه‌دارید و او را از آسیب دور سازید.

هوشمند و حیوانات خانگی 03
 • قلاده هوشمند:

گم‌شدن حیوانات خانگی مشکلی بزرگ است که با قلاده‌های هوشمند به‌راحتی می‌توان برای آن راه چاره‌ای اتخاذ نمود. این قلاده‌ها ردیابی حیوانات را حتی در دورترین مکان‌ها امکان‌پذیر ساخته و اطلاعات کاملی از حیوان را به سیستم مرکزی هوشمند منزل مخابره می‌کنند.

هوشمند و حیوانات خانگی 04

بررسی ویژگی‌های عالی و تحسین‌برانگیز قلاده هوشمند:

امروزه کمپانی‌های بزرگ تولیدکننده تجهیزات هوشمند کوشیده‌اند تا نسل‌های جدیدی با کارایی‌هایی فوق تصور عالی را به بازار این فناوری تقدیم نمایند. یکی از این لوازم قلاده هوشمند FI است که قابلیت‌های ارزنده‌ای را ارائه می‌کند. کنترل الگوی خواب شبانه، شناسایی و ردیابی موقعیت، زیر نظر گرفتن رفتار سگ و اعلام‌خطر در صورت بروز مشکل از مهم‌ترین ویژگی‌های این قلاده به شمار می‌رود.

آگاهی از وضعیت سلامتی مانند تکرر ادرار (مشکل کلیوی)، خارش (گزش حشرات) و عطش زیاد (دیابت) نیز از رسالت‌های این قلاده است. البته وجود آموزش‌دهنده هوشمند، ردیاب GPS و کنترل‌کننده حرکت در زمان فعالیت و استراحت و تعیین محدوده فعالیت باهدف دور نمودن سگ از محیط‌های خطر از مزایای ارزنده‌ای است که در دیگر قلاده‌های هوشمند مانند Halo یافت می‌شوند.

بیشتر بخوانید: خانه هوشمند چیست + بررسی امکانات ساختمان هوشمند

مزایای خانه هوشمند برای حیوانات خانگی

هوشمند سازی خانه هدفی تک‌بعدی و شخصی نداشته و می‌کوشد تا تک‌تک حاضرین در یک‌منزل اعم از افراد (نوزاد، بزرگ‌سال، کهن‌سال)، حیوانات (سگ، گربه، طوطی، ماهی)، گیاهان (گلدان‌ها، درختان، فضای سبز)، لوازم گران‌قیمت (اتومبیل، گاوصندوق، تجهیزات حساس الکتریکی) و هر آنچه که تصور نمایید را از خدمات خوب خود بهره‌مند سازد. به همین دلیل وقتی سخن از مزایای خانه هوشمند برای حیوانات به میان می‌آید، می‌توانیم، فهرستی کامل را بیان کنیم:

 • افزایش آسایش حیوانات به کمک تجهیزات متنوع
 • لذت‌بخش‌تر شدن پروسه نگهداری از حیوانات
 • بهداشتی تر نمودن فضای سکونت دارای حیوان برای کودکان و بانوان باردار
 • صرفه‌جویی در انرژی
 • محدود نمودن رفت‌وآمد حیوان به کمک درب هوشمند
 • اطلاع از خطرات احتمالی اطراف حیوان در اسرع وقت
 • تأمین میزان نور محیط خصوصی زندگی حیوان
هوشمند و حیوانات خانگی 05

بررسی نقش خانه هوشمند بر حیوانات خانگی

با بررسی تأثیر هوشمند سازی خانه بر حیوانات خانگی، متوجه نقش پررنگ این فناوری بر نحوه زندگی، تغذیه و حتی روحیه و میزان امنیت این جانوران می‌شویم. به‌گونه‌ای که در خانه‌های بر پایه شده بر اساس فناوری هوشمند، حیواناتی سالم‌تر، ایمن‌تر و صدالبته شادتر خواهیم داشت. در این بخش این نقش‌ها را یک‌به‌یک باهم بررسی می‌کنیم.

هوشمند و حیوانات خانگی 06

نقش اول: افزایش تحرک

امروزه گجت‌های هوشمند که به‌مانند اسباب‌بازی‌هایی با هوش مصنوعی هستند در افزایش تحرک و جنب‌وجوش حیوانات نقش بسیار مهمی ایفا می‌کنند. این ابزارها نه‌تنها حیوانات را به فعالیت وامی‌دارند، بلکه در دریافت اطلاعات مربوط به‌سلامتی آن‌ها نیز توانمند هستند.

اجرای سیستم صوتی هوشمند خانگی + بررسی مزایا و امکانات

نقش دوم: کاهش اضطراب

برخی از حیوانات در صورت تنها ماندن مضطرب و نگران می‌شوند. در این حالت دوربین‌های دوطرفه موجود در تجهیزات خانه هوشمند به کمک آمده و با نمایش تصویر شما به حیوان، ساعات تنهایی آرامش‌بخش‌تری را برای او ایجاد می‌سازند.

نقش سوم: حفظ وزن

با ابزارهای هوشمند می‌توان بر نحوه و میزان تغذیه حیوانات نظارت نمود و از پرخوری و کم خوری آن‌ها جلوگیری نمود. بدین ترتیب از اضافه‌وزن یا کاهش وزن افراطی حیوانات پیشگیری نمود.

نقش چهارم: آموزش

گجت‌های هوشمند اصلاح رفتارهای نادرست حیوانات، اکنون در بازار موجود هستند که خیلی سریع‌تر حیوانات را آموزش داده و آن‌ها را از ارتکاب به اعمال ناخوشایند به‌خوبی بازمی‌دارند.

نقش پنجم: حفظ سلامتی

شرکت هوشمند سازی توانایی اجرای هر سطح از فناوری هوشمند را که نیاز داشته باشید خواهد داشت. به کمک این شرکت و فناوری هوشمند می‌توانید، سیستم تهویه مناسب یا سنسور نشت گاز و دود را در منزل برپا نمایید. بدین ترتیب از جان و سلامت حیوان خود در زمان‌های نبودتان حفاظت نمایید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 − یازده =