دانشنامه

رستوران و کلوپ شبانه هوشمند جزیره موریس

FR Header Nightclub

آیا انتظار دارید که یک رستوران و کلوپی با چنین فناوری پیشرفته‌ای را در جزیره‌ای دور افتاده در فاصله ۷۰۰ مایلی از ماداگاسکار پیدا کنید؟ در اینجا درباره ویژگی‌های این رستوران و کلوپ شبانه مدرن صحبت خواهیم کرد.

رستوران و کلوپ شبانه کاملا کنترل شده

در داخل رستوران و کلوپ شبانه قسمت‌های مختلفی برای سرو غذا، نوشیدنی و استراحت وجود دارد. تمامی فضا به سیستم‌های کنترل روشنایی هوشمند از جمله DMX مجهز شده‌اند. پس از دستیابی به این نوع سیستم روشنایی، فرصتی برای توسعه و ادغام راه حل‌های منحصر بفرد به منظور برقراری امنیت، کنترل دسترسی و دیگر موارد با استفاده از ‌Loxone فراهم خواهد شد.

نورپردازی سالن کلوپ شبانه

FR Nightclub Lounge

FR Nightclub Dining

FR Nightclub Hall Lighting

نیازهای مشتریان در طول زمان تاسیس کلوپ چه بود؟

در ابتدا برای روشنایی در قسمت‌های مختلف ۹ کلید وجود داشت. صاحب کلوپ به راه حلی نیاز داشت که بتواند در زمان‌های مختلف روز، میزان نور را تنظیم کند. علاوه بر این می‌توانست بر اساس نیاز مشتریان ویژه نور هر منطقه را کنترل کرده و بر اساس ساعات روز، انرژی مصرفی را در فضاهایی که مورد استفاده قرار نمی‌گرفتند کاهش دهد.

به طور مثال دیگر نگران فراموشی کارکنان در زمان بسته شدن کلوپ نبودند و می‌توانستند مطمئن باشند که تمامی چراغ‌ها خاموش شده‌اند.

پیشنهادات منحصر بفرد برای مشتریان

روشنایی محیط در مناطق مختلف باید دقیقا از نظر رنگ و درخشندگی تطبیق داده شود. کنترل روشنایی Locone باعث می‌شود که چراغ‌ها به صورت پویا تنظیم شده و با نوع نیاز مطابقت داشته باشند.

جزئیات پروژه در یک نگاه

مکان: جزیره موریس (اقیانوس هند)

پیشنهاد ما به شما:   نحوه نصب پرده برقی

کسب و کار: رستوران و کلوپ شبانه Lazaz Cascavelle

شریک لوکسون: One Touch Domotics

محصولات اصلی:

  • یک عدد  Miniserver
  • 50 عدد LED Spot RGBW
  • 30 عدد LED Spot WW
  • یک عدد DMX Extension

در فاز دوم پروژه، افزونه DMX (از طریق ورودی‌های Miniserver) نور محیط رستوران را مدیریت خواهد کرد.

FR Nightclub Lounge Mood FR Nightclub DJ

با Loxone توانستند بر چه چالش‌هایی غلبه کنند؟

ما باید می‌توانستیم چهار منطقه را جدا و کنترل کنیم – رستوران، بار، سالن استراحت و راهرو مرکزی. مخصوصاً وقتی صحبت از رویدادهای خاص یا شب‌هایی با موضوعات خاص مانند هالووین می‌شود، تغییرات سفارشی مانند تغییر همه نورها به یک رنگ با لمس یک دکمه مهم بودند. علاوه بر این، کنترل فردی نورها نیز امری مهم است، مانند نور سفید متمرکز بر روی خواننده در هنگام اجرا روی صحنه. این سطح از کنترل با استفاده از Loxone App & Remote Air به آسانی قابل انجام بود.

چه محصولات و پروتکل‌هایی برای رسیدن به نتیجه نهایی مورد نیاز بود؟

تمام سیم کشی Loxone با برترین کیفیت و تکنولوژی انجام می‌شود‌. به طوری که سهولت استفاده و قابلیت اطمینان آن قابل تمجید است. ارتباط همه چیز توسط یک Miniserver باعث شد که همه چیز تحت کنترل باشد. در فاز دوم این پروژه، افزونه DMX از طریق ورودی‌های Miniserver نور محیط رستوران را مدیریت می‌کند.

FR Nightclub Red Lighting FR Nightclub White Lighting

ویژگی‌های مورد علاقه شما چیست؟

رندر رنگ LED Spot RGBW چشمگیر است. با رنگ سفید گرم عالی، تغییر رنگ و محو شدن 10 ثانیه‌ای هنگام تغییر حالت نور می‌توان قابلیت و جلوه ویژه‌ای به محیط بخشید. من برای تعیین تعداد نورافکن‌های مورد نیاز برای این منطقه بزرگ به دیتاشیت مراجعه کردم و عالی بود. به محض راه‌اندازی نرم‌افزار Loxone Config، همه ۵۰ نقطه RGBW قابل تشخیص بودند و به سرعت پیکربندی می‌شدند. کار کردن با Tree چقدر لذت بخش بود.

پیشنهاد ما به شما:   Quadral برند جدید سیستم های صوتی Loxone

منبع: Loxone

5/5 - (1 امتیاز)