کنترل هوشمند دسترسی

فریتز » کنترل هوشمند دسترسی
کنترل هوشمند دسترسی

سیستم‌های الکترونیکی و مخابراتی به دلیل ویژگی یکپارچه سازی، در ساختمان‌ها و مجتمع‌های بزرگ کاربرد و اهمیت ویژه‌ای دارند.سیستم کنترل هوشمند دسترسی اهدافی از جمله؛ رفاه و آسایش بیشتر مجموعه، امنیت افراد و ایمنی ساختمان به‌صورت یکپارچه را دنبال می‌کند.یکی از موضوعات مهم سیستمی که در ساختمان‌های مدرن و پیشرفته در نظر گرفته می‌شود، سیستم هوشمند کنترل دسترسی و تردد است.در ادامه مطلب شما را با این سیستم هوشمند دسترسی و مزایای آن در خانه هوشمند آشنا خواهیم کرد.

سیستم هوشمند کنترل دسترسی و تردد

این سیستم هوشمند، به‌عنوان کنترلر سیستم کنترل تردد و دسترسی است. اطلاعات کاربر به دستگاه کنترل ارسال می‌شود و با پردازش آن اطلاعات، اجازه تردد و دسترسی را صادر می‌کند.از طریق نرم‌افزار، تنظیمات این دستگاه را بر اساس شرایط مشخص کرده‌اید و سیستم کنترل هوشمند با توجه به آن اطلاعات داده شده، امکان دسترسی و تردد را به افراد می‌دهد و می‌توان تردد افراد را گزارش و کنترل کرد.

ادوات جانبی مثل، اثر انگشت، کارت خوان، ریموت کنترل، ماژول GSM و … به دستگاه کنترل تردد قابل اتصال هستند و می‌توان با کمترین هزینه، مکان مورد نظر را به‌راحتی به سیستم کنترل هوشمند دسترسی و تردد مجهز کرد.وظیفه کنترل تردد، اجازه ورود فرد یا افرادی بر اساس زمان مشخص یا شرایط فیزیکی می‌باشد و با تشخیص هویت، پیگیری و گزارش ورود و خروج افراد را اطلاع می‌دهد. نرم‌افزارها و سخت افزارها مربوط به بخش کنترل تردد الکترونیکی است و کنترل تردد فیزیکی شامل گیت‌ها و درب‌های اتوماتیک و یا دستی می‌باشد.

محدوده نیازهای افراد به سیستم تردد و دسترسی مشخص می‌شود که از طریق سیستم کنترل هوشمند بتوان نحوه دسترسی افراد به منابع را تعیین کرد.از مواردی که ذهن بشر را از ابتدا به خود معطوف کرده، سامانه کنترل تردد امنیت است که در جهت ایجاد امنیت در هر شرایط و زمانی توسط اختراع ابزارهای خاص و پیشرفته، گام برداشته است.

نتیجه این سیر تکاملی، طراحی سیستم‌های حفاظتی و امنیتی می‌باشد که استفاده و کاربرد جهانی پیدا کرده و همچنین به دلیل وجود بسیاری از مزایا از جمله بهره‌وری و ضریب اطمینان بالا، سبب صرفه‌جویی در زمان و هزینه‌ها شده است.سازمان‌های امنیتی و سایر سازمان‌هایی که مسئله امنیت برای آن مهم و اساسی است، از سیستم کنترل دسترسی مانند بیومتریک، RFID، کنترلرهای در و card reader ها و…استفاده می‌کنند.

شرکت‌هایی که داده های مهم و حساسی را منتقل می‌کنند، موضوع امنیت جایگاه ویژه‌ای برای آن‌ها دارد و در انجام کارها سیستم امنیت، اولین اولویت در نظر گرفته می‌شود.وجود سیستم‌های هوشمند، کمک بسیاری در جهت ایجاد نظم و امنیت کاربران می‌کند و در عین حال با آسودگی تمام و بدون اضطراب، به‌عنوان یک یار سیستمی هوشمند مراقب ما است و طبق دستوراتی که از قبل به آن داده‌اید، پیش می‌رود.

همه چیز را زیر نظر دارد و در صورت درخواست گزارش، آن را به ما ارائه می‌دهد.به‌عنوان یک ابزار فعال و هوشمند، ورود و یا خروج از مکان‌های همچون، ساختمان‌های اداری و تجاری، مراکز دولتی و مالی، کاربرد فراوانی دارد و هر کسی که مورد تأیید باشد، اجازه وارد شدن دارد.

سیستم‌های هوشمند، با ایجاد امنیت، مسئولیت و بازدهی کارکنان را هنگام زمان ورود و خروج بهبود می‌دهد و برای دسترسی به مکان‌های مجوز دار، افراد با محدودیت روبرو می‌شوند. اگر شخصی مورد تأیید نباشد، اجازه ورود را به او نداده و می‌تواند به مرکز مدیریت، گزارش کند.

مزایای سیستم هوشمند کنترل و دسترسی

  • این سیستم دسترسی کارمندان را جهت ورود به مناطق مورد نیاز افزایش داده و با اسکن کارت یا وارد کردن رمز، فرد می‌تواند به آن مکان، تردد و دسترسی یابد.
  • محیط کاملاً ایمنی را برای افراد مجاز، ایجاد می‌کند و افرادی که قابل شناسایی نیستند و همچنین احراز هویتی ندارند، مجوز ورود نمی‌گیرند.
  • این سیستم هوشمند، در برابر آتش‌سوزی و اتفاق‌های ناگوار ایمنی ایجاد می‌کند و در صورت قطعی برق، درها با استفاده از قفل‌های ایمن، درها را باز می‌کنند. بدون لگد زدن می‌توانند از در خارج شوند.
  • از سرقت و تصادفات می‌کاهد. با محدود کردن دسترسی افراد به صندوق پولی و رایانه‌ای، از سرقت جلوگیری کنید و فقط افراد قابل اطمینان اجازه دسترسی داشته باشند.
  • با اجرای سیستم کنترل هوشمند در انرژی و هزینه‌ها صرفه‌جویی کنید.
  • این سیستم می‌تواند روشنایی و سیستم گرمایش و سرمایشی را کنترل کند و در صورت خروج افراد خاموش و با ورود آنها روشن می‌شود. دما را نیز می‌تواند کنترل کند.
  • می‌توان به چندین ساختمان و مکان دسترسی پیدا کرد. یک بیمارستان با افراد مختلف دو ساختمان، می‌تواند ارتباط برقرار کند.
  • کلیدها قابلیت کپی کردن دارند و شما را در مقابل دسترسی غیرمجاز آسیب‌پذیر می‌کند.
  • ورود و خروج افراد و دسترسی به سیستم‌های آن مکان را گزارش می‌کند و هر حادثه‌ای رخ دهد، می‌تواند اطلاع دهد. زمان و مکان دقیق آن را ثبت می‌کند.

دیگر محصولات شرکت فریتز:

قفل اثر انگشتی:

قفل اثر انگشتی، قفلی الکترومکانیکی یا هوشمند است که با استفاده از روش بیومتریک اثر انگشت فعال می‌شود. این قفل هوشمند با استفاده از شناسایی و انطباق اثر انگشت ذخیره شده، درب ساختمان هوشمند را باز یا بسته می‌کند. این نوع قفل‌های هوشمند انواع متنوعی دارند.

قفل دیجیتال:

قفل دیجیتال یا قفل هوشمند، یک قفل الکترومکانیکی است که شما با استفاده از آن و بدون استفاده از کلید فلزی، درب منزل خود را باز یا بسته می‌کنید. لازم است بدانید، این قفل‌ها اغلب از طریق یک کد و یک صفحه لمسی به همراه یک برنامه در تلفن هوشمند، کار می‌کنند.

دستگیره دیجیتال:

از دیگر تجهیزات خانه هوشمند میتوان به دستگیره دیجیتال اشاره نمود، این دستگیره ها با کیفیت بالا و بهترین قیمت در شرکت فریتز آماده ارائه به شما عزیزان می باشد.

پرده برقی:

پرده برقی، همان پرده معمولی است که مجهز به موتور برقی شده است که به صورت خودکار یا از راه دور، قابل کنترل شدن است. نصب پرده برقی محدودیتی ندارد و شما می‌توانید این پرده‌های برقی، را در سرویس بهداشتی، اتاق خواب، اتاق کار و هر بخش دیگری از خانه یا هتل یا هر ساختمان دیگری، نصب کنید.

دیگر خدمات شرکت فریتز:

از خدمات مهم شرکت فریتز میتوان به ساخت خانه هوشمند، هوشمند سازی ویلا، هوشمندسازی ساختمان و … اشاره کرد و در کنار این موارد شما میتوانید تمامی تجهیزات خانه هوشمند به همراه قیمت خانه هوشمند را از شرکت فریتز تهیه نمایید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 1 =