خانه هوشمند در کرج

فریتز » خانه هوشمند در کرج

خانه هوشمند در کرج که اغلب به‌عنوان “اتوماسیون خانگی” نیز شناخته می‌شود، در واقع استفاده از فناوری برای خودکارسازی خانه شما است. خانه هوشمند به شما این امکان را می‌دهد که تقریباً تمام جنبه‌های خانه خود را از طریق اینترنت اشیا (IoT) کنترل کنید.هوشمند سازی ساختمان با اختراع ترموستات شروع شد و به یکی از بزرگترین و سریع‌ترین بازارهای در حال رشد در فناوری تبدیل شده است. پتانسیل خانه هوشمند همچنان در حال رشد است. می‌توانید از آن برای امنیت خانه، کنترل لوازم خانگی، نظارت بر مصرف انرژی، به‌عنوان دستیار شخصی، مراقبت از افراد مسن یا معلول و غیره استفاده کنید.در این مقاله، همه چیزهایی را که باید در مورد خانه هوشمند در کرج بدانید، یاد خواهید گرفت. نه تنها نحوه عملکرد آن، بلکه روش‌های مختلف استفاده از آن را به شما معرفی خواهیم کرد.

اتوماسیون خانگی چگونه کار می‌کند؟

توضیح نحوه عملکرد خانه و ساختمان هوشمند در کرج سخت است زیرا یک پروتکل پذیرفته شده جهانی وجود ندارد. این فناوری در کشور، شرکت و نوع اتوماسیون متفاوت است. اغلب، به دلیل اینکه بازار هوشمند سازی خانه بسیار سودآور و سریع است، شرکت‌ها از پیشرفت‌های جدید بسیار استقبال می‌کنند.اولین استاندارد صنعتی برای اتوماسیون خانگی X10 بود . X10 به دستگاه‌ها کمک می‌کند عمدتاً از طریق سیم کشی خط برق، فرکانس رادیویی و پروتکل‌های مبتنی بر بی سیم به یکدیگر متصل شوند.

امروزه Zigbee ، Z-Wave و Insteon نیز پروتکل‌های پیشرو برای هوشمندسازی در کرج هستند. این استانداردهای صنعتی جدید بیشتر بر فناوری بی سیم مدرن مانند شبکه تکیه دارند. همه این سیستم‌ها بسیار پیچیده هستند. به زبان ساده، آنها از برق، امواج رادیویی و فناوری بی سیم برای ارسال پیام به و از دستگاه‌ها استفاده می‌کنند.

نمایندگی آکووکس (برند خانه هوشمند Akuvox) در ایران

شرکت هوشمندسازی در کرج

شرکت هوشمند سازی فریتز آماده ارائه خدمات در تمام شهرهای کشور از جمله کرج است. این شرکت با بهره‌مندی از نیروهای متخصص و تجهیزات باکیفیت توانسته خدمات ارزشمندی در زمینه خانه هوشمند کرج ارائه نماید.

کنترل مرکزی: کنترل مرکزی یک سیستم اتوماسیون خانگی است که همه چیز را در خانه شما کنترل می‌کند. این به شما امکان می‌دهد از یک منبع واحد، چراغ‌ها، ترموستات، آبپاش‌ها، تلفن، ماشین لباسشویی، خشک کن و موارد دیگر را کنترل کنید. این نوع اتوماسیون خانگی بیشترین محبوبیت را در مشاغل و خانه های خصوصی مجلل دارد. همچنین با سیستم های امنیتی Home-Automation بسیار سازگار است.

از مهم‌ترین تجهیزات مورد استفاده توسط شرکت خانه هوشمند در کرج سیستم کنترل مرکزی است. معمولاً سیستم‌های کنترل مرکزی از طریق یک ترمینال دیواری اجرا می‌شوند. مانند نوعی که برای سیستم‌های امنیتی خانگی کاربرد دارند. آنها همچنین می‌توانند توسط یک دستگاه کنترل از راه دور، تلفن هوشمند، تبلت یا رایانه قابل دسترسی باشند.

مزایا: مزیت شماره یک سیستم کنترل مرکزی در نام آن است. شما می‌توانید از یک سیستم واحد به تمام قسمت‌های مختلف خانه خود دسترسی داشته باشید. همه چیز از حمام شما گرفته تا شبکه امنیتی خانه شما را می‌توان از طریق یک سیستم مرکزی کنترل کرد.

معایب: این سیستم‌ها گران‌تر هستند و نیاز به نصب حرفه‌ای دارند. همان‌طور که هوشمند سازی منازل مسکونی در کرج رشد می‌کند، افراد بیشتری به سمت اتوماسیون مبتنی بر برنامه تمایل پیدا می‌کنند که می‌تواند با Smart Hubs جفت شود و سیستم‌های کنترل مرکزی را تقلید کند.

مشکل دیگر این سیستم‌ها این است که بسیار فراگیر هستند. اگر سیستم مرکزی را انتخاب می‌کنید، اغلب محدود به دستگاه‌هایی هستید که با آن سیستم جفت می‌شوند. به‌عنوان مثال، اگر می‌خواهید بیرون بروید و یک ماشین لباسشویی جدید بخرید، به ماشین‌هایی که با آن سیستم کار می‌کنند محدود می‌شوید.با گذشت زمان، بسیاری از سیستم‌ها با سازگاری بیشتر خود با فناوری‌های نوظهور، با بازار اتوماسیون خانگی سازگار می‌شوند.هوشمندسازی کرج مبتنی بر برنامه را می‌توان از طریق تلفن هوشمند خود نیز کنترل کرد.

نمایندگی اشنایدر (برند خانه هوشمند Schneider) در ایران

قیمت هوشمندسازی ساختمان در کرج

فناوری Smart-Home مبتنی بر برنامه از شبکه خانگی شما برای برقراری ارتباط با Cloud استفاده می‌کند. فناوری ابری بخش حیاتی اینترنت اشیا است و هر دو در چند سال اخیر بسیار محبوب شده‌اند. اکثر دستگاه‌های هوشمند مبتنی بر برنامه با اتصال دستگاه‌های Home-Automation به شبکه خانگی از طریق Wi-Fi کار می‌کنند. این دستگاه‌ها در نهایت از طریق برنامه‌های موجود در دستگاه هوشمند خود قابل دسترسی هستند.

هنگامی که یک حساب شخصی با این برنامه‌ها ایجاد کردید، می‌توانید با دستگاه‌های خانه هوشمند خود هماهنگ کنید. به این ترتیب، شرکت می‌داند که کدام دستگاه با کدام برنامه کار می‌کند. تا زمانی که شما و دستگاه‌های خانه هوشمندتان به اینترنت متصل هستید، می‌توانید از هر کجا با اکثر این دستگاه‌های اتوماسیون خانگی مبتنی بر ابر ارتباط داشته باشید.برخی از فناوری‌های اتوماسیون خانگی مبتنی بر برنامه مستقیماً از طریق بلوتوث به دستگاه هوشمند شما متصل می‌شوند. برای استفاده، باید یک حساب شخصی در برنامه ایجاد کنید. برخلاف برنامه‌های مبتنی بر ابر، شما باید در مجاورت این دستگاه‌های اتوماسیون خانگی باشید تا بتوانند کار کنند. تمامی این پارامترها بر قیمت سیستم هوشمند سازی ساختمان در کرج در ارتباط هستند.

نمایندگی خانه هوشمند آکووکس در ایران

نمایندگی خانه هوشمند در کرج

فناوری با سرعت دیوانه کننده‌ای در حال رشد است. چیزهایی که زمانی فقط در داستان‌های علمی تخیلی می‌دیدیم اکنون به واقعیت تبدیل شده‌اند. شما می‌توانید از طریق ساعت خود با افرادی مانند جیمز باند تماس بگیرید، با رایانه خود با فردی که کیلومترها از شما فاصله دارد صحبت کنید و اکنون می‌توانید خانه هوشمندی مانند مرد آهنی داشته باشید.فریتز نمایندگی سیستم BMS در کرج است که با تیم متخصص خود می‌تواند هرآنچه از یک خانه هوشمند انتظار دارید را برای شما پیاده سازی کند.فناوری خانه‌های هوشمند در واقع چند سالی است که وجود داشته است.

بیل گیتس ساخت خانه هوشمند خود را در سال ۱۹۸۸ آغاز کرد و در سال ۲۰۰۵ آن را به پایان رساند. امروزه برای داشتن یک خانه هوشمند نیازی به میلیاردر بودن ندارید و مطمئناً ساخت آن ۱۷ سال طول نخواهد کشید. چه بخواهید خانه خود را از طریق یک سیستم مرکزی اداره کنید، یا از دستگاه‌های مبتنی بر برنامه، گزینه‌های شما بسیار گسترده خواهد بود و فقط به گسترش آن ادامه دهید.

آموزش هوشمند سازی ساختمان | دوره آموزش خانه هوشمند

اجرای هوشمند سازی ساختمان در کرج

بیایید با اصول اولیه شروع کنیم. موارد زیر رایج‌ترین گزینه‌های خانه هوشمند در حال حاضر در بازار هستند. استفاده، نصب آنها آسان است و مقرون به صرفه‌ترین فناوری خانه هوشمند هستند.

اسپیکرهای هوشمند: اسپیکرهای هوشمند می‌توانند کارهایی خیلی بیشتر از پخش موسیقی انجام دهند. آن‌ها می‌توانند در اینترنت جستجو کنند، وضعیت آب و هوا را به شما بگویند، به شما گزارش خبری بدهند، به‌عنوان دستیار شخصی کار کنند و یا می‌توانند به‌عنوان یک مرکز کنترل مرکزی برای کل سیستم خانه هوشمند شما عمل کنند. با سیستم صوتی خانه هوشمند مناسب، می‌توانید تقریباً تمام جنبه‌های خانه خود را فقط با صدای خود کنترل کنید.

تلویزیون‌های هوشمند: تلویزیون‌های هوشمند عالی هستند، زیرا شما می‌توانید اساساً هر چیزی را که بخواهید، هر زمان که بخواهید تماشا کنید، خواه کابل داشته باشید یا نداشته باشید. بسیاری از این دستگاه‌ها را می‌توان با بلندگوهای هوشمند و مرکز کنترل مرکزی جفت کرد و خانه شما را حتی هوشمندتر کرد.

ترموستات‌های هوشمند: با ترموستات هوشمند، می‌توانید تهویه مطبوع خود را از هر کجا که هستید کنترل کنید. همچنین می‌توانید آنها را بر اساس برنامه‌ای تنظیم کنید تا وقتی کسی در خانه نیست انرژی هدر نرود. برخی از ترموستات‌های هوشمند دارای گزینه حسگر هستند که در صورت نیاز، دما را به طور خودکار تغییر می‌دهد.

دوشاخه‌های هوشمند: دوشاخه‌های هوشمند می‌توانند یک شی را به یک نسخه هوشمندتر از خود تبدیل کنند. فقط آنها را به پریزهای معمولی خود وصل کنید و سپس هر چیزی که توسط آنها تغذیه می‌شود می‌تواند به راحتی از دستگاه هوشمند شما روشن و خاموش شود.

خرید کلید پریز هوشمند با بهترین قیمت

اتوماسیون نور: وقتی صحبت از اتوماسیون نور می‌شود دو گزینه وجود دارد. اولین مورد نصب کلیدهای چراغ هوشمند است. کلیدهای روشنایی هوشمند نه تنها توسط یک برنامه قابل کنترل هستند، بلکه بسیاری از آنها گزینه‌های مختلف نور مانند کم کردن نور را در اختیار شما قرار می‌دهند. دومین گزینه روشنایی هوشمند، لامپ‌های هوشمند است. مانند دوشاخه‌های هوشمند، لامپ‌های هوشمند چراغ‌های معمولی را به چراغ‌های هوشمند تبدیل می‌کنند.

زنگ‌های ویدئویی: زنگ‌های ویدئویی نه‌تنها حس می‌کنند و به شما هشدار می‌دهند که کسی جلوی در است، بلکه می‌تواند فیلم ویدئویی از حضور افراد در آنجا را نیز به شما نشان دهد و قادر است از فناوری اینترکام برای صحبت با بازدیدکننده‌تان استفاده کند.

خرید و قیمت آیفون تصویری هوشمند (آیفون خانه هوشمند)

جاروبرقی ربات: دسترسی به ربات خدمتکار ممکن است بسیار دور باشد، اما جاروبرقی ربات بهترین چیز است.

آشپزخانه‌های هوشمند: اگرچه فناوری هنوز یک سرآشپز ربات را در اختیار ما قرار نداده است، اما این لوازم آشپزخانه هوشمند پخت و پز و تمیز کردن را بسیار آسان می‌کند. حتی می‌توانید بسیاری از آنها را به بلندگوهای هوشمند خود وصل کنید!

یخچال‌های هوشمند: یخچال‌های هوشمند قابلیت‌های متفاوتی دارند. آنها می‌توانند در صورت باز ماندن درب به شما هشدار دهند، به شما اطلاع می‌دهند که چه محصولاتی را باید بخرید و حتی چند مدل دارای مانیتورهایی هستند که می‌توانند برنامه‌های تلویزیون را پخش کنند. یخچال هوشمند می‌تواند یکی از این ویژگی‌ها، ترکیبی از آنها یا همه آنها را داشته باشد.

اجاق‌های هوشمند: اجاق‌های هوشمند به شما این امکان را می‌دهند که کنترل خود را از هر کجا انجام دهید.

دیگر محصولات شرکت فریتز:

قفل اثر انگشتی:

قفل اثر انگشتی، قفلی الکترومکانیکی یا هوشمند است که با استفاده از روش بیومتریک اثر انگشت فعال می‌شود. این قفل هوشمند با استفاده از شناسایی و انطباق اثر انگشت ذخیره شده، درب ساختمان هوشمند را باز یا بسته می‌کند. این نوع قفل‌های هوشمند انواع متنوعی دارند.

قفل دیجیتال:

قفل دیجیتال یا قفل هوشمند، یک قفل الکترومکانیکی است که شما با استفاده از آن و بدون استفاده از کلید فلزی، درب منزل خود را باز یا بسته می‌کنید. لازم است بدانید، این قفل‌ها اغلب از طریق یک کد و یک صفحه لمسی به همراه یک برنامه در تلفن هوشمند، کار می‌کنند.

دستگیره دیجیتال:

از دیگر تجهیزات خانه هوشمند میتوان به دستگیره دیجیتال اشاره نمود، این دستگیره ها با کیفیت بالا و بهترین قیمت در شرکت فریتز، نمایندگی برند ABB آماده ارائه به شما عزیزان می باشد.

پرده برقی:

پرده برقی، همان پرده معمولی است که مجهز به موتور پرده برقی شده است که به صورت خودکار یا از راه دور، قابل کنترل شدن است. نصب پرده هوشمند محدودیتی ندارد و شما می‌توانید این پرده‌های برقی، را در سرویس بهداشتی، اتاق خواب، اتاق کار و هر بخش دیگری از خانه یا هتل یا هر ساختمان دیگری، نصب کنید.

دیگر خدمات شرکت فریتز:

از خدمات مهم شرکت فریتز، نمایندگی آی تی سی میتوان به ساخت خانه هوشمند، ویلای هوشمند، هوشمندسازی ساختمان و … اشاره کرد و در کنار این موارد شما میتوانید تمامی تجهیزات خانه هوشمند را از شرکت خانه هوشمند فریتز تهیه نمایید.

5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 − 6 =