دانشنامه

تعویض سیستم HVAC

Replacing the HVAC system

تعویض سیستم HVAC: راهنمای ویژگی‌های هوشمند

آیا زمان تعویض سیستم HVAC فرا رسیده است؟ در حال حاضر این اقدام به یک سرمایه‌گذاری بزرگ نیاز دارد؛ بنابراین با استفاده از کنترل‌های کارآمدتر می‌توانید از آن‌ها نهایت استفاده را ببرید. در واقع با ترموستات‌های هوشمند، هوش واقعی را تجربه خواهید کرد. در دراز مدت، می‌توانید در قبض‌های انرژی خود، صرفه‌جویی ۳۰ درصدی را مشاهده کنید. در اینجا به شما می‌گوییم که چگونه گرمایش و سرمایش خانه شما نه تنها با یک سیستم HVAC جدید، بلکه با یک مغز جدید در پشت آن بهبود پیدا خواهد کرد.

بیایید با کنترل ترموستات ساده شروع کنیم.

در سیستم تهویه مطبوع معمولی نصب شده، دو ترموستات در طبقه بالا و یا پایین و یا در قسمت خروجی زیرزمین قرار می‌گیرد. با این سیستم دما را تنظیم می‌کنید، زمانی که خانه را ترک می‌کنید می‌توانید گرمایش و سرمایش را کنترل کنید و یا دمای اتاق را از راه دور کنترل کنید.

کنترل‌های معمولی سیستم HVAC

با یک ترموستات معمولی، راه‌حل هوشمندی برای کنترل سیستم HVAC وجود نخواهد داشت. زمانی که Loxone را با سیستم تهویه مطبوع خود ادغام می‌کنید در واقع چیزی بیش از یک کنترل برنامه به دست خواهید آورد. در واقع با افزودن یک مغز هوشمند به سیستم خود، تحولی در فروش ترموستات‌های هوشمند ایجاد خواهید کرد. این مغز هوشمند می‌داند چگونه وقتی شما در خانه نیستید بدون نیاز به تنظیمات دستی به شما در کنترل گرمایش و سرمایش خانه کمک کند.

پیشنهاد ما به شما:   خانه هوشمند در تهران

HVAC

برخی از مشکلات صاحبان خانه:

۱- گرمایش و سرمایش نامتعادل در سراسر خانه یکی از این مشکلات است.

ترموستات‌ها تمایل دارند از دمای ثابت به‌عنوان مرجعی برای کنترل گرمایش و سرمایش در همه اتاق خواب‌ها استفاده کنند. در برخی موارد، این به معنای اختلاف دمای 5 درجه فارنهایت بین گرم‌ترین و سردترین اتاق خانه است.

۲- تعویض دستی بین سرمایش و گرمایش.

در روزهای پایین، دما در برخی از روزها بالا و در برخی روزها پایین است. این بدان معناست که برای رسیدن به دمای مورد نظر باید سیستم سرمایش و گرمایش را به عقب و جلو تغییر دهید.

۳- برای تنظیم یا تغییر برنامه‌های گرمایش و سرمایش باید به تنظیمات ترموستات بروید.

امکان تنظیم برنامه‌های انعطاف‌پذیر یا گرمایش و سرمایش مبتنی بر حضور وجود ندارد.

5 ویژگی هوشمندتر برای کنترل HVAC

با برداشتن ترموستات‌ها و وصل کردن مینی سرور Loxone به سیستم جدید HVAC، می‌توانید یک سیستم کنترل گرمایش کاملاً پیشرفته، خودآموز و با استفاده آسان را داشته باشید که بر اساس پارامترهای انتخابی شما کار می‌کند. این می‌تواند دمای مناسب را برای خانه شما در طول روز فراهم کند، در حالی که مجبور به پرداخت هزینه‌های گزاف انرژی نباشید.

miniserver

مینی سرور Loxone

1- برنامه‌های سیستم گرمایش سازگار با محیط زیست

امکان تنظیم برنامه‌های گرمایش به‌صورت جداگانه برای تمام روزهای هفته وجود دارد. این کار را می‌توانید به‌راحتی و با استفاده از تلفن هوشمند یا رایانه خود در هر کجا که هستید، انجام داد. در واقع به‌جای اینکه به سراغ تمام ترموستات‌ها بروید می‌توانید آن‌ها را کنترل کنید.

برنامه‌های گرمایش پس از تعویض سیستم HVAC

پیشنهاد ما به شما:   رله هوشمند

IRCSchedule

2- سیستم گرمایش و سرمایش مبتنی بر حضور

EN App IRC UI

با راه‌اندازی حالت کنترل خودکار، اگر بیش از 30 دقیقه هیچ حرکتی توسط سنسورها شناسایی نشود، سیستم انرژی را ذخیره می‌کند. به‌محض اینکه حرکت دوباره تشخیص داده شد، دما به سطح عادی باز می‌گردد. در این حالت مقادیر زیادی انرژی را می‌توان به‌راحتی ذخیره کرد.

3- کنترل برنامه

با Loxone، سیستم HVAC به طور خودکار بدون ترموستات و نیاز به کنترل دستی کار می‌کند. با این حال، هنوز امکان کنترل کل سیستم به‌صورت دستی با برنامه رایگان Loxone وجود دارد. دما، حالت‌های گرمایش و برنامه‌های گرمایش، از جمله موارد دیگر هستند که تنظیم آن‌ها به آسانی صورت می‌گیرد. تصور کنید در حال بازگشت از تعطیلات زمستانی هستید: از ماشین خود می‌توانید دمای خانه خود را طوری تنظیم کنید که وقتی به خانه رسیدید دما در شرایط ایده‌آلی باشد.

4- محافظت در برابر گرمای بیش از حد و یخ زدگی

یک Miniserver با حسگرهایی که دما را در هر اتاق نظارت می‌کنند تعامل دارد. سیستم تهویه مطبوع شما تضمین می‌کند که دما در هیچ اتاقی هرگز کمتر از یک نقطه تنظیم شده یا بالاتر نمی‌رود. اگر حسگر به هر دلیلی تغییرات شدید را تشخیص دهد، یک اعلان برای شما ارسال می‌شود تا فوراً به شما هشدار دهد.

 

5- نظارت و کنترل دقیق دما

ig touch temperature humidity us

مینی سرور پاسخگوی تنظیم دمای تمام اتاق‌های خانه است. در واقع میانگین دمای هر قسمت از خانه را محاسبه و آن را روی دمای دقیق تنظیم می‌کند. اگر اختلاف دما بین گرم‌ترین اتاق و سردترین اتاق خیلی زیاد باشد، فن به طور خودکار روشن می‌شود تا دما متعادل شود.

پیشنهاد ما به شما:   شرکت فریتز نماینده رسمی و دفتر انحصاری کمپانی core smart home ترکیه در ایران

این تعامل با سنسورهای دما و رطوبت که در  Loxone Touch تعبیه شده‌اند و سنسور دما و رطوبت هوا که در تمام اتاق‌هایی که Loxone Touch نصب نشده است، برقرار می‌شود.

مینی سرور حتی می‌آموزد که چقدر طول می‌کشد تا خانه به دمای مطلوب برسد. به‌عنوان مثال، اگر بخواهیم دمای خانه ما تا ساعت 6 بعدازظهر به دمای 70 درجه فارنهایت برسد و گرم شدن خانه یک ساعت طول بکشد، سیستم تهویه مطبوع می‌داند که ساعت 5 بعدازظهر باید روشن شود.

منبع: Loxone

امتیاز دهی