بهترین ترموستات هوشمند ایرانی و خارجی

فریتز » بهترین ترموستات هوشمند ایرانی و خارجی
بهترین ترموستات هوشمند

رموستات هوشمند می‌تواند دمای خانه را طوری کنترل کند تا با ترجیحات ما مطابقت داشته باشد و به طور همزمان در مصرف انرژی نیز صرفه‌جویی شود اما ترموستات‌های هوشمند موجود در بازار از جنبه‌های مختلفی با یکدیگر تفاوت دارند. از طرفی، خریداران به طور منطقی می‌خواهند تا بهترین ترموستات هوشمند را با توجه به بودجه و نیازهای خودشان انتخاب کنند اما تنوع گزینه‌های قابل انتخاب می‌تواند به سردرگمی آن‌ها منجر شود. شرکت خانه هوشمند فریتز در این مقاله تلاش می‌کند تا تعدادی از بهترین ترموستات های هوشمند موجود در بازار را به شما معرفی کند.

معرفی بهترین ترموستات های هوشمند

خوشبختانه افرادی که امروزه قصد خرید ترموستات هوشمند را داشته باشند، با انتخاب‌های متعددی مواجه هستند که از جنبه قیمت، فرایند نصب و راه‌اندازی، نو‌آوری، کیفیت، امکانات، پروتکل، دقت، روش کنترل، طراحی و عملکرد با یکدیگر تفاوت دارند. از آنجایی که نیازهای افراد، شرایط محل نصب ترموستات، طراحی، امکانات و حتی بودجه با یکدیگر تفاوت دارد. بهتر است تا در زمان معرفی بهترین ترموستات های هوشمند، به این فاکتورها نیز توجه کنیم. در ادامه مقاله با تعدادی از بهترین ترموستات های هوشمند ایرانی و خارجی آشنا خواهید شد.

همچنین بخوانید: خانه هوشمند چیست + بررسی امکانات ساختمان هوشمند

بهترین ترموستات های هوشمند

ترموستات هوشمند Ecobee Premium

اگرچه ترموستات هوشمند Ecobee از نظر سادگی فرآیند نصب و راه‌اندازی، بهترین گزینه موجود در بازار محسوب نمی‌شود اما امکانات زیادی را برای تنظیم دمای محیط خانه و صرفه‌جویی در مصرف انرژی فراهم می‌کند. این ترموستات می‌تواند روی کیفیت هوای خانه هوشمند نظارت داشته باشد و حتی می‌تواند تاثیر تغییرات رطوبت هوا بر راحتی ساکنین خانه را نیز محاسبه کند.

انواع قفل هوشمند؛ قیمت و خرید قفل های هوشمند

پشتیبانی از دستیار صوتی هوشمند Alexa و Google Assistant، پشتیبانی از IFTTT و طراحی شیک از جمله ویژگی‌هایی هستند که مدل Premium ترموستات هوشمند Ecobee را به یکی از نامزدهای عنوان بهترین ترموستات هوشمند تبدیل می‌کنند. با وجود تمامی مزایای عنوان شده برای این ترموستات، قیمت نسبتاً بالا و ضرورت تهیه اشتراک برای دسترسی به برخی امکانات از جمله معایب آن هستند.

بهترین ترموستات خانه هوشمند

ترموستات هوشمند Google Nest Learning

ترموستات هوشمند Google Nest Learning برای افرادی طراحی شده که می‌خواهند از مزایای فناوری هوش مصنوعی برای تنظیم دمای ساختمان هوشمند بهره‌مند شوند. این ترموستات می‌تواند ترجیحات و عادت‌های ساکنین خانه را یاد بگیرد و به طور خودکار دمای خانه را بر همین اساس تنظیم کند. نسل سوم ترموستات یادگیر Google Nest، با دارا بودن ویژگی‌های کاربردی مختلفی شامل طراحی مدرن، نمایشگر بزرگ رنگی، پشتیبانی از دستیار صوتی Alexa و Google Home، پشتیبانی از IFTTT، سازگاری با سایر تجهیزات خانه هوشمند Nest، نمایش گزارش مصرف انرژی و نصب و راه‌اندازی آسان به عنوان یکی از بهترین ترموستات های خانه هوشمند شناخته می‌شود.

بهترین ترموستات های خانه هوشمند

ترموستات هوشمند Amazon

ترموستات هوشمند Amazon که به عنوان یک گزینه مقرون به صرفه و سازگار با دستیار صوتی الکسا در فهرست بهترین ترموستات خانه هوشمند جا می‌گیرد، با دارا بودن گواهینامه Energy Star می‌تواند به طور قابل توجهی در مصرف انرژی خانه صرفه‌جویی کند. طراحی ساده و مینیمالیستی، قابلیت گزارش مصرف انرژی و تنظیم برنامه زمانی برای تنظیم دمای خانه در کل روزهای هفته از جمله ویژگی‌های این ترموستات هوشمند هستند. با وجود تمامی مزایای ترموستات هوشمند Amazon، این ترموستات با Google Assistant و Apple HomeKit سازگاری ندارد.

اجرای سیستم صوتی هوشمند خانگی + بررسی مزایا و امکانات

بهترین ترموستات‌های هوشمند

ترموستات هوشمند Wyze

قیمت یکی از مهم‌ترین فاکتورهای تاثیرگذار بر تصمیم‌گیری خریداران ترموستات‌های هوشمند محسوب می‌شود. بسیاری از افراد زمان زیادی را صرف یافتن ترموستاتی می‌کنند که بیشترین امکانات و کیفیت را با کمترین قیمت در اختیار آن‌ها قرار دهد. ترموستات هوشمند Wyze، یکی از گزینه‌های مقرون به صرفه برای کنترل سیستم گرمایش و سرمایش خانه هوشمند از راه دور محسوب می‌شود. ترموستات هوشمند Wyze که با قیمت کمتر از 100 دلار به فروش می‌رسد، شایستگی عنوان بهترین ترموستات هوشمند مقرون به صرفه را دارد.

انواع قفل دیجیتال؛ قیمت و خرید قفل های دیجیتالی

این ترموستات، از دستیار صوتی Alexa و Google Assistant پشتیبانی می‌کند، با سایر تجهیزات خانه هوشمند Wyze سازگاری دارد و با ارائه گزارش مصرف انرژی، امکان بهینه‌سازی مصرف انرژی را فراهم می‌کند. در مقابل، عدم پشتیبانی از HomeKit و IFTTT را می‌توانیم به عنوان نقاط ضعف ترموستات هوشمند Wyze معرفی کنیم.

بهترین ترموستات هوشمند ایرانی

ترموستات هوشمند Orvibo FCU ACCP

ترموستات هوشمند اورویبو مدل FCU ACCP، یکی از گزینه‌های مقرون به صرفه برای کنترل سیستم گرمایش و سرمایش خانه محسوب می‌شود که از پروتکل زیگبی برای اتصال به سایر تجهیزات خانه هوشمند استفاده می‌کند. قابلیت اتصال به سیستم فن کوئل، قابلیت باز و بسته کردن شیرهای برقی و قابلیت اتصال به سایر تجهیزات خانه هوشمند از جمله ویژگی‌های ترموستات هوشمند اورویبو هستند. ترموستات هوشمند اورویبو با استفاده از هاب هوشمند کار می‌کند و ظاهر ساده‌ای دارد.

بهترین ترموستات هوشمند خارجی

ترموستات هوشمند Tuya Bac-3000

ترموستات هوشمند تویا مدل Bac-3000 برای افرادی طراحی شده که می‌خواهند بدون استفاده از هاب هوشمند، دمای خانه را از راه دور کنترل کنند. این ترموستات هوشمند با انواع فن کوئل موجود در بازار سازگاری دارد و بدون نیاز به سیم‌کشی مجدد یا تخریب ساختمان نصب می‌شود. قابلیت برنامه‌ریزی برای کنترل دمای خانه در ساعت‌های مختلف شبانه روز، قابلیت اتصال مستقل به شبکه وای‌فای و رنگ‌بندی متنوع از جمله ویژگی‌هایی هستند که ترموستات هوشمند تویا مدل Bac-3000 را به یکی از بهترین ترموستات‌های هوشمند موجود در بازار تبدیل می‌کنند.

بهترین ترموستات هوشمند برای خانه هوشمند

ترموستات هوشمند Honeywell Home T9

امروزه اغلب گوشی‌های هوشمند، تبلت‌ها و مودم‌ها از پروتکل وای فای پشتیبانی می‌کنند و به همین دلیل اغلب افراد ترجیح می‌دهند تا ترموستات هوشمندی را خریداری کنند که امکان کنترل دمای خانه را بدون نیاز به استفاده از هاب هوشمند فراهم کند. ترموستات هوشمند Honeywell Home مدل T9 یک ترموستات هوشمند Wi-Fi است که با Alexa، Google Assistant و HomeKit سازگاری دارد.

خرید دستگیره هوشمند یا دستگیره دیجیتال با بهترین کیفیت

به همراه این ترموستات، یک سنسور جداگانه در اختیار خریداران قرار می‌گیرد که امکان اندازه‌گیری رطوبت، دما و حضور افراد را دارد. نصب و راه‌اندازی آسان، پشتیبانی از Dual-band Wi-Fi و عملکرد مطلوب از جمله ویژگی‌هایی هستند که ترموستات Honeywell T9 را به یکی از بهترین ترموستات های هوشمند موجود در بازار تبدیل می‌کنند.

بهترین ترموستات های هوشمند ایرانی

ترموستات هوشمند نستک

ترموستات هوشمند نستک امکان کنترل سیستم گرمایش و سرمایش ساختمان بر اساس ترجیحات ما را فراهم می‌کند و با استفاده از گوشی هوشمند، ریموت یا نمایشگر لمسی کنترل می‌شود. قابلیت تعریف برنامه زمانی، امکان عملکرد در دو حالت زمستانه و تابستانه، سازگاری با سیم‌کشی خانه‌های ایرانی و قابلیت نصب در قوطی کلیدهای استاندارد رایج در ایران، پنل شیشه‌ای ضد خش، امکان اندازه‌گیری دمای محیط داخلی ساختمان با استفاده از سنسور داخلی و طراحی شیک از جمله ویژگی‌هایی هستند که ترموستات اسمارت نستک را در جایگاه بهترین ترموستات هوشمند ایرانی قرار می‌دهند.

بهترین ترموستات برای ساختمان هوشمند

ترموستات هوشمند گلدور

ترموستات لمسی گلدور برای تنظیم دمای ساختمان در محدوده مطلوب برای زندگی ساکنین آن و جلوگیری از اتلاف انرژی طراحی شده است و در بین گزینه‌های ارزان قیمت و اقتصادی جا می‌گیرد. این ترموستات نیز مانند سایر ترموستات‌های هوشمند امکان کنترل دمای خانه از راه دور با استفاده از گوشی هوشمند، ریموت یا صفحه لمسی را فراهم می‌کند.

خرید کلید پریز هوشمند با بهترین قیمت

نمایش همزمان دمای محیط ساختمان و دمای اعمال شده در تنظیمات ترموستات هوشمند و پشتیبانی از سیستم گرمایش از کف با استفاده از سنسور ثانویه از جمله ویژگی‌های این ترموستات هستند. ترموستات لمسی گلدور می‌تواند پکیج، کمپرسور، داکت اسپیلت، فن کوئل و سایر تجهیزاتی که امکان کنترل ترموستاتیک دارند را کنترل کند.

بهترین ترموستات برای خانه هوشمند

پرسش‌های متداول

بهترین ترموستات هوشمند ایرانی چیست؟

بهترین ترموستات هوشمند ایرانی، ترموستاتی است که بیشترین انطباق با خواسته‌ها، بودجه و شرایط محل نصب داشته باشد. اگرچه گزینه‌های متعددی برای انتخاب بهترین ترموستات‌های ایرانی وجود ندارد اما در بین گزینه‌های موجود می‌توانیم به ترموستات هوشمند نستک و گلدور اشاره کنیم.

در زمان انتخاب بهترین ترموستات های هوشمند به چه مشخصاتی توجه کنیم؟

نوع نمایشگر و روش کنترل ترموستات اسمارت، قابلیت یادگیری و عملکرد خودکار ترموستات، سازگاری ترموستات اسمارت با سایر تجهیزات خانه هوشمند، ردیابی موقعیت ساکنین خانه، قابلیت پیاده‌سازی زون‌های مختلف از نظر دما در یک ساختمان، قابلیت تنظیم دمای آب، سازگاری با دستیارهای صوتی، تاثیر استفاده از ترموستات هوشمند در جلوگیری از اتلاف انرژی و ارائه گزارش مصرف انرژی از جمله ویژگی‌هایی هستند که در انتخاب بهترین ترموستات هوشمند نقش دارند.

بیشتر بخوانید: انبار هوشمند؛ بررسی امکانات و مزایای انبارداری هوشمند

جمع‌بندی

ترموستات‌ خانه هوشمند با کنترل دمای خانه بر اساس ترجیحات ما و کاهش هزینه عملکرد سیستم‌های گرمایش و سرمایشی نقش مهمی را در بهره‌وری و راحتی خانه برای ساکنین آن بر عهده دارد و به همین دلیل انتخاب و خرید بهترین ترموستات هوشمند برای دستیابی به این هدف، تصمیمی هوشمندانه به نظر می‌رسد.

اغلب ترموستات‌های هوشمند فرایند نصب و راه‌اندازی نسبتاً ساده‌ای دارند و از دستیارهای صوتی شامل Alexa، Google Assistant یا Siri نیز پشتیبانی می‌کنند. دسته‌ای از ترموستات‌های هوشمند به سنسور حرکتی مجهز شده‌اند تا به طور مستقل ورود یا خروج افراد از محیط خانه را تشخیص داده و سیستم‌های گرمایش و سرمایشی را بر همین اساس کنترل کنند. دسته دیگری از ترموستات‌های هوشمند نیز وجود دارند که ورود و خروج افراد را بر اساس موقعیت گوشی افراد تشخیص می‌دهند.

ترموستات‌های هوشمند از جنبه ظاهر و سبک طراحی نیز با یکدیگر تفاوت دارند و این تفاوت‌ها در شکل ظاهری، رنگ و حتی نمایشگر ترموستات نیز قابل مشاهده هستند. بهترین ترموستات های هوشمند می‌توانند با ارسال نوتیفیکیشن ما را از اتفاقات خانه مطلع ساخته و داده‌های ارزشمندی از عادت‌های ما در چگونگی مصرف انرژی را ارائه دهند.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده + شانزده =