بهترین پریزهای هوشمند خارجی و ایرانی [14 مدل برتر]

فریتز » بهترین پریزهای هوشمند خارجی و ایرانی [14 مدل برتر]
بهترین پریزهای اسمارت

در زمان خرید پریز هوشمند، قاعدتاً می‌خواهیم گزینه‌ای را انتخاب کنیم که بیشترین امکانات و کیفیت را در ازای هزینه نسبتاً کم در اختیار ما قرار دهد. به عبارت دیگر، برای انتخاب بهترین پریز هوشمند قابل دسترس تلاش می‌کنیم. ویژگی‌های پریزهای هوشمند امروزی تنها به خاموش و روشن کردن وسیله برقی متصل به پریز محدود نمی‌شود و امکاناتی مانند تنظیم برنامه زمان‌بندی، نظارت بر مصرف انرژی، تنظیم شدت روشنایی و عملکرد یکپارچه در کنار سایر تجهیزات خانه هوشمند را شامل می‌شود. در این مقاله از شرکت نمایندگی سیستم Bms فریتز با تعدادی از بهترین پریزهای هوشمند موجود در بازار آشنا خواهید شد.

پریز هوشمند چیست؟

عنوان پریز هوشمند به پریزی اطلاق می‌شود که علاوه بر کارکردهای یک پریز معمولی، امکانات بیشتری مانند کنترل از راه دور تجهیزات متصل به پریز را نیز در اختیار ما قرار دهد. پریز هوشمند می‌تواند با استفاده از پروتکل‌های ارتباطی مختلف به سایر تجهیزات خانه هوشمند متصل شده و از طریق تاچ پنل لمسی، تبلت یا گوشی موبایل کنترل شود.

معرفی بهترین پریزهای هوشمند ایرانی و خارجی

امروزه انواع مختلفی از پریزهای هوشمند در بازار وجود دارند که هر یک از نظر کیفیت، مزایا، معایب، قیمت، امکانات و ویژگی‌ها با یکدیگر تفاوت دارند. در ادامه با فهرست بهترین پریز هوشمند ایرانی و خارجی موجود در بازار ایران آشنا خواهید شد.

تی پی لینک مدل Kasa EP25؛ بهترین پریز هوشمند بازار

پریز هوشمند Kasa EP25 با دارا بودن ویژگی‌هایی مانند عملکرد پایدار و قابل اتکا، نصب و راه‌اندازی آسان و قیمت‌گذاری مناسب، به عنوان یکی از بهترین پریزهای هوشمند موجود در بازار شناخته می‌شود. برای کنترل این پریز از برنامه Kasa استفاده شده است. این برنامه امکاناتی مانند تایمر، فعال‌سازی حالت تعطیلات برای شبیه‌سازی حضور افراد در زمانی که در مسافرت به سر می‌برند و تعیین برنامه زمان‌بندی برای روشن و خاموش شدن تجهیزات متصل به پریز را در اختیار خریداران قرار می‌دهد.

بهترین پریز هوشمند

پریز تویا مدل Smart plug WiFi

پریز هوشمند تویا از ارزان‌ترین پریزهایی است که در فهرست بهترین پریز هوشمند قرار می‌گیرد. این پریز با استفاده از پروتکل WiFi به گوشی هوشمند متصل می‌شود و از همین طریق امکان کنترل لوازم برقی با حداکثر توان مصرفی 3680 وات (جریان 16 آمپر) را در اختیار ما قرار می‌دهد. با استفاده از دکمه فیزیکی تعبیه شده روی پریز می‌توانیم پریز را بدون نیاز به اینترنت روشن یا خاموش کنیم.

بهترین برند پریز هوشمند

پریز تی پی لینک مدل EP40

پریز هوشمند فضای باز باید در برابر نفوذ آب و گرد و خاک مقاومت داشته باشد تا این عوامل طبیعی موجب اختلال در عملکرد آن نشوند. پریز Kasa Smart WiFi Outdoor Plug مدل EP40 با دمای کاری -20 تا +50 درجه سانتی‌گراد می‌تواند شرایط مختلف آب و هوایی را تحمل کند. این پریز که از بهترین پریزهای هوشمند فضای باز است، به دو خروجی مجزا مجهز شده که به طور مستقل از یکدیگر کنترل می‌شوند. از معایب پریز EP40 عدم امکان ارائه گزارش مصرف انرژی تجهیزات متصل به پریز است.

خرید کلید پریز هوشمند با بهترین قیمت

بهترین پریزهای هوشمند

پریز آسانه مدل GP-01

پریز هوشمند ایرانی آسانه GP-01، یک پریز مقرون به صرفه و با کیفیت محسوب می‌شود. این پریز به سادگی روی پریز معمولی خانه نصب می‌شود و با استفاده از شبکه WiFi قابلیت کنترل لوازم خانه از راه دور را امکان‌پذیر می‌سازد. امکان تعریف برنامه زمان‌بندی، سازگاری با دستیار صوتی آمازون و گوگل، ولتاژ کاری 110 تا 220 ولت، قابلیت تحمل جریان تا 16 آمپر از جمله ویژگی‌های پریز GP-01 هستند. با در نظر گرفتن مشخصات عنوان شده می‌توانیم پریز هوشمند آسانه را در فهرست بهترین پریز هوشمند جا دهیم.

بهترین پریز هوشمند ایرانی

پریز هوشمند آگاه

این پریز با استفاده از برنامه اختصاصی کاملاً فارسی ما را قادر می‌سازد تا لوازم برقی غیر هوشمند مانند چای‌ساز، پنکه، چراغ آباژور و غیره را نیز از راه دور کنترل کنیم. قابلیت تنظیم برنامه زمان‌بندی، ارسال هشدار برای قطع و وصل شدن اینترنت و جریان برق، چراغ نشانگر برای نمایش وضعیت اتصال به شبکه برق و اینترنت، نمایش گزارش مصرف انرژی، هشدار صوتی از طریق Buzzer و قابلیت تحمل حداکثر جریان 12 آمپر از جمله ویژگی‌های پریز هوشمند آگاه هستند.

بهترین پریزهای هوشمند ایرانی

پریز شیائومی مدل ZNCZ05CM

برند شیائومی با ویژگی‌هایی مانند قیمت ‌گذاری رقابتی و کیفیت بالا شناخته می‌شود و همین ویژگی‌ها در رابطه با پریز ZNCZ05CM نیز صادق است. پریز هوشمند شیائومی از طریق برنامه Xiaomi Home می‌تواند لوازم برقی با حداکثر توان مصرفی 3680 وات را کنترل کند. قابلیت برنامه‌ریزی برای عملکرد پریز ، قرار دادن تایمر، پشتیبانی از دستیار صوتی و کنترل پریز از طریق دکمه فیزیکی از جمله ویژگی‌های این پریز شیائومی هستند.

کلید هوشمند: قمیت و خرید انواع کلیدهای هوشمند

بهترین پریز هوشمند خارجی

پریز هوشمند آمازون

اگر بهترین پریز هوشمند را برای کنترل شارژر گوشی هوشمند یا لوازم برقی مجهز به دوشاخه 3 پین Type B جستجو می‌کنید، بهتر است مشخصات پریز هوشمند آمازون را نیز بررسی کنید. این پریز تنها با دستیار صوتی Alexa کار می‌کند و قابلیت‌‌ خاموش و روشن کردن لوازم برقی متصل به پریز با فرمان صوتی را دارد. عدم نمایش گزارش برق مصرفی و عدم پشتیبانی از سایر دستیارهای صوتی از جمله نقاط ضعف این پریز هستند.

بهترین پریزهای هوشمند خارجی

پریز برادلینک مدل SP4L-EU

این پریز چهارمین نسل از مجموعه پریزهای هوشمند برادلینک و یکی از ارزان‌ترین پریزهای هوشمند موجود در بازار محسوب می‌شود. قابلیت تعیین برنامه زمانی، پشتیبانی از IFTTT، پشتیبانی از فناوری NoApp و توانایی تحمل حداکثر جریان 16 آمپر از جمله ویژگی‌های پریز برادلینک به عنوان یکی از نامزدهای عنوان بهترین پریز هوشمند هستند.

پریز هوشمند چیست؟

پریز هانتک مدل WiFi

پریز هوشمند ایرانی هانتک مشابه نمونه‌های خارجی امکان کنترل انواع لوازم برقی از طریق برنامه تلفن هوشمند را فراهم می‌کند. این پریز قابلیت محافظت از لوازم برقی را در برابر نوسانات برق دارد و به ساعت داخلی با قابلیت قرار دادن تایمر مجهز شده است. پریز هانتک در دو مد اکسس پوینت و کلاینت کار می‌کند؛ بنابراین حتی اگر امکان دسترسی به شبکه WiFi مستقل وجود نداشته باشد نیز قادر به کنترل پریز خواهیم بود.

بیشتر بخوانید: سیستم برق هوشمند BMS چیست؟

بهترین پریز های هوشمند

پریز هوشمند Wyze

پریز Wyze یکی از نامزدهای عنوان بهترین پریز هوشمند به شمار می‌آید که امکانات متعددی را در ازای قیمت مناسب در اختیار ما قرار می‌دهد. این پریز برای کنترل وسایل خانگی نه چندان پر مصرف مانند کتری برقی، قهوه‌ساز، پنکه یا چراغ گزینه مناسبی است. پریز Wyze امکان فعال‌سازی حالت Vacation Mode را دارد که در این حالت با روشن و خاموش کردن تصادفی تجهیزات برقی و به ویژه چراغ‌ها، حضور افراد را شبیه‌سازی می‌کند. این پریز می‌تواند حداکثر جریان 15 آمپر را تحمل کند و از IFTTT نیز پشتیبانی می‌کند.

برترین پریز هوشمند

پریز هوشمند MOES مدل 16A

پریز هوشمند MOES مدل 16A با قابلیت اتصال به اینترنت و کنترل از راه دور، یک گزینه ایده‌آل برای مدیریت وسایل برقی است. این پریز هوشمند با قابلیت برنامه‌ریزی، امکان اجرای فرمان‌های صوتی از طریق دستیار صوتی الکسا آمازون را نیز دارد. همچننی بدون نیاز به سرور مرکزی و با اتصال به مودم Wi-Fi، می‌توانید از طریق گوشی موبایل خود آن را کنترل و مدیریت کنید. این گجت هوشمند برای روشن و خاموش کردن وسایل برقی از راه دور بسیار مناسب است.

بهترین پریز اسمارت

پریز هوشمند TUYA مدل RGB

پریز هوشمند TUYA مدل RGB با خروجی 16 آمپری و نوار نورانی LED، یک انتخاب عالی برای مدیریت هوشمند وسایل برقی است. این پریز با نرم‌افزار SMARTLIFE به راحتی کنترل شده و بدون نیاز به سرور مرکزی، امکان برنامه‌ریزی و ایجاد سناریوهای مختلف را فراهم می‌کند و آن را در لیست بهترین پریز هوشمند قرار می‌دهد.

نوار RGB قابل کنترل از راه دور به عنوان چراغ خواب عمل می‌کند. توان خروجی 3680 وات، کنترل توسط گوشی‌های اندروید و iOS، فرمان‌های صوتی از طریق دستیارهای صوتی گوگل و آمازون و قابلیت اشتراک‌گذاری پریز بین چند کاربر، همگی از ویژگی‌های این گجت هوشمند هستند. این پریز همچنین از طریق پلتفرم IFTTT کنترل می‌شود و امکان تعریف سناریوهای مختلف بر اساس زمان، دما و نور را دارد.

بهترین پریزهای اسمارت

پریز هوشمند SONOFF مدل S20

پریز هوشمند SONOFF مدل S20 با نصب ساده و بدون نیاز به سرور مرکزی، قابلیت اتصال به اینترنت و کنترل از راه دور را دارد. این پریز هوشمند با نرم‌افزار EWELINK امکان زمان‌بندی و اجرای سناریوهای مختلف را فراهم می‌کند، تا وسایل برقی خانه به‌صورت خودکار روشن و خاموش شوند. همچنین، این دستگاه با دستیارهای صوتی الکسا آمازون و گوگل سازگار است و می‌توانید با فرمان‌های صوتی آن را کنترل کنید.

از هر نقطه دنیا می‌توانید با گوشی موبایل یا تبلت خود وسایل برقی خانه را مدیریت کنید و با دیگر تجهیزات هوشمند سازی SONOFF ارتباط برقرار کرده و سناریوهای مختلفی را اجرا کنید. نصب سریع و بدون تغییر در سیم‌کشی، بدنه مقاوم و باکیفیت، سیستم امنیتی بالا و امکان کنترل از طریق اینترنت و بدون اینترنت از دیگر مزایای این پریز هوشمند هستند. همه این ویژگی‌ها این پریز را جزء بهترین پریزهای هوشمند قرار داده است.

بهترین پریز خانه هوشمند

پریز هوشمند زیگبی SONOFF مدل 16A

پریز هوشمند زیگبی SONOFF مدل S26R2ZB با خروجی 16 آمپر، مناسب برای تمامی وسایل برقی پرمصرف است. با استفاده از پروتکل زیگبی، این پریز هوشمند امکان کنترل وسایل برقی را از راه دور فراهم می‌کند. برای استفاده از این پریز، نیاز به سرور مرکزی SONOFF ZBBRIDGE دارید، اما این دستگاه با دیگر کنترلرهای مرکزی مانند فیلیپس نیز سازگار است. این ویژگی‌ها باعث می‌شوند که این پریز یک انتخاب عالی برای مدیریت هوشمند و بهینه‌سازی مصرف انرژی در خانه و جزء بهترین پریزهای هوشمند باشد.

برترین پریزهای خانه هوشمند

پاسخ به پرسش‌های متداول

بهترین برند پریز هوشمند کدام است؟

برندهای مختلفی شامل تی‌پی لینک، تویا، آسانه، آگاه، شیائومی، آمازون،SONOFF ،Wyze و Roku محصولاتی را تولید می‌کنند که شایستگی عنوان بهترین پریز هوشمند را دارند.

مشاوره و اجرای هوشمند سازی آپارتمان و مجتمع

جمع‌بندی

اگرچه کیفیت، دوام، امکانات، طراحی، سازگاری با سایر تجهیزات خانه هوشمند و سادگی رابط کاربری از جمله فاکتورهایی هستند که به ارزیابی ما برای انتخاب بهترین پریزهای هوشمند کمک می‌کنند. باید توجه داشته باشیم که انتخاب بهترین پریز هوشمند برای هر یک از افراد با توجه به نیازها، انتظارات و بودجه متفاوت است.

برای مثال، دسته‌ای از پریزهای هوشمند امکان ثبت گزارش مصرف انرژی لوازم برقی متصل به پریز را دارند اما اگر خریدار نیازی به بررسی مصرف انرژی نداشته باشد، عملاً هزینه اضافی برای این ویژگی پرداخت کرده است. در مقابل برخی از خریداران پریزهای هوشمند، از قابلیت نظارت بر مصرف انرژی برای شناسایی تجهیزات پرمصرف و افزایش بهره‌وری ساختمان استفاده می‌کنند. در چنین شرایطی، قابلیت گزارش مصرف انرژی اهمیت بالایی برای خریداران دارد.

در زمان خرید پریز هوشمند ابتدا نیازها، محل استفاده از پریز، کاربرد پریز و سقف هزینه خودتان را مشخص کنید. اگر قصد استفاده از پریز در فضای باز را دارید، پریزهایی را انتخاب کنید که در مقابل نفوذ آب و گرد و خاک مقاوم هستند. پریزهای مناسب برای فضای داخل معمولاً با رنگ سفید و پریزهای خارجی با رنگ مشکی به بازار عرضه می‌شوند. به علاوه، اگر از پریز هوشمند برای کنترل لوازم برقی پر مصرف مانند کولر گازی، ماشین لباسشویی و غیره استفاده می‌کنید، پریزی را انتخاب کنید که تحمل توان مصرفی این تجهیزات را داشته باشد.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج + 19 =