کمد هوشمند لباس چیست و چه امکاناتی دارد؟

فریتز » کمد هوشمند لباس چیست و چه امکاناتی دارد؟
کمد هوشمند لباس چیست

همه ما به طور روزانه با لباس‌های مختلفی سروکار داریم و برای اطمینان از مرتب بودن، جلوگیری از کثیفی، دسترسی سریع و پنهان کردن لباس‌ها از مقابل چشم دیگران، آن‌ها را درون کمد لباس قرار می‌دهیم. با وجود این، کمد معمولی نمی‌تواند مشکل چروکیدگی لباس، رطوبت لباس، بوی نامطبوع و حتی وجود عوامل بیماری‌زا مانند کپک، باکتری و ویروس را از روی لباس برطرف کند. کمد هوشمند از فناورهای پیشرفته برای ایجاد شرایط بهینه نگهداری از لباس‌ها و افزایش راحتی و سلامتی ما استفاده می‌کند.

با استفاده از کمد اسمارت می‌توانیم همیشه به لباس‌های مرتب و آماده استفاده دسترسی داشته باشیم. اگر می‌خواهید با کمد لباس هوشمند، امکانات و مزیت‌های آن آشنا شوید، در این مقاله با شرکت هوشمند سازی فریتز همراه شوید.

کمد هوشمند چیست؟

کمد لباس هوشمند نیز مانند یک کمد معمولی از یک محفظه شیشه‌ای و فلزی شیک به همراه چوب لباسی تشکیل می‌شود اما از فناوری‌های جدید برای افزایش کارایی و راحتی در نگهداری از لباس‌ها بهره می‌گیرد. کمد هوشمند می‌تواند با استفاده از تکنیک‌های پیشرفته چروکیدگی لباس‌ها را رفع کند، لباس‌ها را بعد از برگشتن به خانه در یک روز بارانی خشک کند و باکتری‌ها، بوهای نامطلوب، عوامل آلرژی‌زا و گرد و خاک را نیز از روی لباس‌ها حذف کند.

کمد هوشمند لباس

کمد هوشمند را می‌توانیم از طریق برنامه‌ای که توسط شرکت سازنده معرفی می‌شود، به گوشی موبایل متصل کنیم. با انجام دادن این کار می‌توانیم جنس و نوع لباس‌ها را مشخص کنیم تا شرایط بهینه برای نگهداری از لباس‌ها فراهم شود. به علاوه، قادر خواهیم بود تا عملکرد کمد هوشمند را از راه دور کنترل کنیم، گزارش میزان برق مصرفی را مشاهده کنیم و با دریافت نوتیفیکیشن از پایان یافتن فرایند میکروب زدایی، رفع چروک‌های لباس و غیره مطلع شویم.

امکانات کمد لباس هوشمند

کمد اسمارت به فناوری‌های متعددی مجهز شده و بر همین اساس، امکانات کاربردی متعددی را نیز در اختیار ما قرار می‌دهد. برخی از مهم‌ترین امکانات کمد لباس هوشمند عبارتند از:

  • رفع چین و چروک‌های سطحی: هیچ یک از ما نمی‌خواهیم تا با لباس‌های چروک و نامرتب در اجتماع ظاهر شویم و از طرفی، اتو کشیدن لباس‌ها وقت زیادی را از ما می‌گیرد. کمد هوشمند می‌تواند با تکان دادن لباس‌هایی که روی چوب رختی قرار داده شده‌اند، چین و چروک آن‌ها را از بین ببرد. برای داشتن لباس‌های تمیز و مرتب تنها کافی است تا لباس‌ها را روی گیره آویزان کرده و درون کمد هوشمند لباس قرار دهید. کمد هوشمند می‌تواند با فشردن یک دکمه، چین و چروک لباس‌ها را برطرف کند.
کمد لباس هوشمند
  • حذف ویروس، باکتری و سایر عوامل آلرژی‌زا: همه ما در زمان استفاده از مترو، اتوبوس، تاکسی، محیط کار و حتی در هنگام طبیعت‌گردی در معرض انواع مختلفی از عوامل بیماری‌زا قرار می‌گیریم. کمد هوشمند از فناوری استریل کردن و فیلتر کردن برای حذف عوامل بیماری‌زا از روی لباس‌ها استفاده می‌کند. برای مثال، کمد هوشمند ال جی به فناوری TurboSteam مجهز شده که با استفاده از بخار آب، ویروس‌، باکتری و عوامل آلرژی‌زا را از بین می‌برد.

نمایندگی اشنایدر (برند خانه هوشمند Schneider) در ایران

کمد اسمارت
  • خشک کردن لباس‌ها: در زمان بازگشت به خانه پس از گذراندن یک روز بارانی، می‌خواهیم تا لباس‌های خشک و آماده برای روزهای آتی داشته باشیم و کمد هوشمند می‌تواند به ما کمک کند تا به این خواسته برسیم. برای مثال، کمد هوشمند سامسونگ از فناوری HeatPump Drying برای از بین بردن رطوبت لباس‌ها استفاده می‌کند. در این فناوری، لباس‌ها در دمای نسبتاً کم خشک می‌شوند تا از آسیب‌دیدگی و چروکیدگی لباس‌ها نیز جلوگیری شود.
کمد لباس برای خانه هوشمند

مزایا و معایب کمد هوشمند لباس

همانطور که انتظار می‌رود، کمد هوشمند بسیاری از معایب کمدهای معمولی را حذف کرده و مزیت‌های مختلفی را به ما پیشنهاد می‌کند. برخی از مهم‌ترین مزایای کمد اسمارت عبارتند از:

  • حذف رطوبت لباس: وجود رطوبت در لباس می‌تواند آن را به بستری برای رشد باکتری‌ و کپک‌ تبدیل کند و کمدهای چوبی معمولی شرایط مناسبی را برای چنین اتفاقی فراهم می‌کنند. کمد هوشمند لباس می‌تواند میزان رطوبت هوای درون کمد را اندازه‌گیری کند و در صورتی که میزان رطوبت هوای کمد زیاد باشد، عملیات رطوبت زدایی را به طور خودکار آغاز کند؛ بنابراین کمد هوشمند همواره شرایط مناسبی را برای نگهداری از لباس‌ها فراهم می‌کند.
  • تهویه: کمد هوشمند لباس می‌تواند با به گردش در آوردن هوای تازه، بوهای نامطلوب و فرمالدهیدها را از لباس حذف کند؛ بنابراین با قرار دادن لباس‌ها در کمد اسمارت می‌توانیم بدون نگرانی از وجود هرگونه بوی نامطلوبی، در اجتماع حاضر شویم.

کلید هوشمند: قمیت و خرید انواع کلیدهای هوشمند

کمد لباس خانه هوشمند
  • ارتقا سطح بهداشت و سلامتی خانواده: تمیزی و نظافت اسباب بازی‌های کودکان و لباس‌های آن‌ها اهمیت زیادی در حفاظت از سلامتی آن‌ها دارد اما شستشوی عروسک‌های پارچه‌ای و سایر اسباب‌بازی‌ها کار آسانی نیست. کمد هوشمند می‌تواند انواع لباس‌ها، لوازم پوشیدنی و اسباب بازی‌ها را بدون آسیب رساندن به آن‌ها ضدعفونی کند. برای انجام دادن این کار تنها کافی است تا عروسک یا سایر لوازم کودکان را در کمد هوشمند قرار داده و دکمه مربوط به ضدعفونی کردن را فشار دهیم.
کمد هوشمند برای لباس
  • مشاهده کامل فضای داخل کمد: کمدهای معمولی لباس معمولاً دارای فضای داخلی تاریک هستند؛ بنابراین نمی‌توانیم به خوبی لباس‌های درون کمد را مشاهده و گزینه مناسب را بر همین اساس انتخاب کنیم. کمد هوشمند به لامپ‌های داخلی مجهز شده تا روشنایی کافی برای مشاهده تمامی فضای داخل کمد را فراهم کند. کمد برای خانه هوشمند، ظاهری شیک و فضای داخلی روشنی دارد؛ به همین دلیل نیز نمی‌تواند به عاملی برای ایجاد فوبیا در کودکان منجر شود.
کمدهای هوشمند لباس

کمد هوشمند نیز مانند هر فناوری دیگری نقاط ضعف یا معایبی را دارد. مهم‌ترین معایب کمد هوشمند لباس عبارتند از:

  • قیمت: در حالی که یک کمد معمولی چند میلیون تومان قیمت دارد، برای دستیابی به مزیت‌های متعدد کمد هوشمند به بودجه بسیار بیشتری نیاز داریم. قیمت نسبتاً بالا مانع مهمی در دسترسی افراد به امکانات کمد اسمارت محسوب می‌شود.
  • پیچیدگی: اگرچه با مطالعه دفترچه راهنما و فشردن چند دکمه می‌توانیم به راحتی از کمد هوشمند استفاده کنیم اما یادگیری نحوه استفاده از کمد هوشمند می‌تواند برای سالمندان و سایر افرادی که به کمدهای معمولی عادت دارند، به یک چالش تبدیل شود.

پرده برقی: قیمت و خرید انواع پرده هوشمند

پاسخ به پرسش‌های متداول

آیا می‌توان برای کمد از قفل هوشمند استفاده کرد؟

بله، با تجهیز کمد به قفل کمد هوشمند می‌توانیم از وسایل و لوازم شخصی درون آن محافظت کنیم. برای خرید انواع قفل هوشمند می‌توانید به فروشگاه فریتز مراجعه کنید.

خرید دستگیره هوشمند یا دستگیره دیجیتال با بهترین کیفیت

جمع‌بندی

شاید در نگاه اول، کمد هوشمند یک وسیله لوکس به نظر برسد اما امکاناتی را در اختیار ما قرار می‌دهد که کاملاً کاربردی هستند. کمد لباس هوشمند می‌تواند شرایط بهینه‌ای را برای نگهداری از لباس‌ها فراهم کند، چروک، بوهای نامطبوع، باکتری و ویروس‌ها را برطرف کرده و لباس‌های مرطوب را خشک و برای استفاده مجدد آماده کند. کنترل کمد هوشمند به سادگی با فشردن دکمه‌های تعبیه شده روی کمد و یا با استفاده از گوشی هوشمند و از راه دور امکان‌پذیر است.

کمد هوشمند مزیت‌های متعددی را ارائه می‌کند که به راحتی، آراستگی و بهبود سطح سلامتی ما منجر می‌شود. هرچند کمد لباس اسمارت در مقایسه با کمد معمولی قیمت و پیچیدگی بیشتری دارد اما به دلیل مزیت‌های متعدد، خرید کمد لباس هوشمند کاملاً توجیه‌پذیر است.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 + چهار =