بهترین سایت‌ها و برنامه‌های طراحی دکور خانه با هوش مصنوعی

فریتز » بهترین سایت‌ها و برنامه‌های طراحی دکور خانه با هوش مصنوعی
بهترین سایت‌ها و برنامه‌های طراحی دکور خانه با هوش مصنوعی

بسیاری از مردم معتقدند که در آغاز عصر جدیدی از زندگی انسان‌ها قرار داریم و در طی این دوره زمانی، هوش مصنوعی جنبه‌های مختلف زندگی ما را متحول خواهد کرد. فناوری هوش مصنوعی کامپیوترها را قادر می‌سازد تا بسیاری از وظایف انسان‌ها را به سادگی و با سرعت بیشتری بر عهده بگیرند. هوش مصنوعی می‌تواند مانند یک انسان با ما گفتگو کند، داستان و مقاله بنویسد و حتی دکوراسیون منزل را طراحی کند. امروزه، پلتفرم‌های متعددی برای طراحی دکور خانه با هوش مصنوعی راه‌اندازی شده‌اند که در مقایسه با انسان، سرعت و کارایی بیشتری در طراحی استایل و رعایت اصول طراحی دارند. برای آشنایی با بهترین پلتفرم‌های هوش مصنوعی دكوراسيون خانه در این مقاله شرکت هوشمندسازی فریتز را همراهی کنید.

هوش مصنوعی دکور خانه چیست؟

هوش مصنوعی دكوراسيون خانه به ابزاری گفته می‌شود که برای سرعت بخشیدن و تسهیل فرایند طراحی دکوراسیون بر پایه فناوری هوش مصنوعی و یادگیری ماشین طراحی شده است. پلتفرم‌های طراحی دکور خانه با هوش مصنوعی معمولاً از طریق صفحه وب در دسترس کاربران سراسر جهان قرار دارند و افراد با طی کردن چند گام ساده می‌توانند از خدمات این پلتفرم‌ها (به طور رایگان یا پولی) استفاده کنند. استفاده از ابزارهای هوش مصنوعی دکور اتاق فرایند نسبتاً ساده‌ای دارد که آپلود کردن تصویر اتاق، انتخاب سبک و استایل طراحی دکوراسیون و در نهایت کلیک کردن روی دکمه دریافت خروجی نهایی را شامل می‌شود.

هوش مصنوعي دكوراسيون خانه

بهترین ابزارهای طراحی دکور خانه با هوش مصنوعی کدامند؟

امروزه ابزارهای مختلفی برای طراحی دکور خانه با هوش مصنوعی در دسترس ما قرار دارند که فرایند زمان‌بر طراحی دکوراسیون از طریق تکنیک‌های سنتی را با بهره‌وری، سرعت و دقت بالاتری انجام می‌دهند. در ادامه مقاله با بهترین ابزارهای هوش مصنوعی دكوراسيون خانه آشنا خواهید شد.

مشاوره و اجرای هوشمند سازی آپارتمان و مجتمع مسکونی

طراحی دکور منزل با هوش مصنوعی Interior AI

اینتریور ای آی برنامه‌ای است که از فناوری هوش مصنوعی برای ارائه ایده‌های طراحی داخلی و صحنه‌سازی مجازی برای املاک و مستغلات استفاده می‌کند. این برنامه می‌تواند ساختار یک اتاق را تشخیص داده، مدل‌ها و ایده‌های طراحی داخلی مختلفی را در سبک‌های مختلف شامل سال نو چینی، مدرن، مینیمالیست، اسکاندیناوی و غیره تولید کند.

طراحی دکوراسیون خانه با هوش مصنوعی

افراد عادی و طراحان دکوراسیون می‌توانند برای ایده گرفتن یا حتی پیاده‌سازی طرح‌های خروجی Interior AI، تصاویر فضاهای مختلف ساختمان را در این پلتفرم آپلود کنند. هیچ یک از خدمات این پلتفرم به طور رایگان ارائه نمی‌شوند و کاربران برای دریافت رندرهای باکیفیت و بدون واترمارک، مجبور هستند تا یکی از پلن‌های پولی را خریداری کنند. این برنامه هوش مصنوعی دکوراسیون داخلی به ما کمک می‌کند تا محیط زندگی خودمان را بر اساس سبک‌های مختلف طراحی ساختمان متحول کنیم.

ویلای هوشمند: مشاوره و اجرای هوشمند سازی ویلا

سایت هوش مصنوعی دیزاین خانه RoomGPT

روم جی پی تی پلتفرمی است که قابلیت باز طراحی دکوراسیون منزل با هوش مصنوعی تنها در طی چند ثانیه را دارد. پس از ثبت نام در این وب‌سایت، 3 اعتبار رایگان دریافت می‌کنید که می‌توانید از آن برای طراحی دکور خانه با هوش مصنوعی استفاده کنید. استفاده از این وب‌سایت اصلاً پیچیده نیست و طی چند گام ساده می‌توانیم طراحی نهایی را بر اساس سلیقه، خواسته‌ها و نیازهای خودمان دریافت کنیم.

طراحی دکوراسیون منزل با هوش مصنوعی

برای استفاده از خدمات وب سایت روم جی پی تی تنها باید 3 گام ساده را طی کنیم. در گام اول، باید از بین گزینه‌های مدرن، مینیمالیست، حرفه‌ای، تروپیکال، وینتیج، صنعتی و نئوکلاسیک، سبک طراحی را انتخاب کنیم. در گام بعدی نوع مکان را برای پلتفرم هوش مصنوعی مشخص می‌کنیم که اتاق پذیرایی، نشیمن، دفتر کار، اتاق خواب، حمام، زیرزمین، آشپزخانه، اتاق گیمینگ و پاسیو را شامل می‌شود. در نهایت تصویر اتاق مورد نظر را آپلود می‌کنیم. پس از انتخاب عکس اتاق، هوش مصنوعی آن را پردازش کرده و طراحی نهایی را بر اساس گزینه‌های انتخاب شده، نمایش می‌دهد.

هوشمند سازی ساختمان؛ مشاوره و اجرای هوشمندسازی ساختمان ها

طراحی داخلی با هوش مصنوعی Homestyler

پلتفرم Homestyler یکی از کاربردی‌ترین ابزارهای هوش مصنوعی دكوراسيون خانه محسوب می‌شود که قابلیت ایجاد مدل‌های سه‌بعدی از محیط خانه را در اختیار ما قرار می‌دهد. کاربران می‌توانند در بین مجموعه بزرگی از وسایل دکوری منزل، گزینه‌های مورد نظر خودشان را انتخاب کنند.

هوش مصنوعی دکور خانه

این پلتفرم به ابزارهای متعددی برای برنامه‌ریزی و اجرای پروژه‌ها مجهز شده است که ابزار مدیریت پروژه، ابزار تطبیق رنگ و ابزاری برای انتخاب متریال را شامل می‌گردد. کاربران می‌توانند ایده‌های خودشان را به اشتراک بگذارند، سوال بپرسند و نظر سایرین را در رابطه با طراحی‌های انجام‌شده جویا شوند. این پلتفرم نیز به طور رایگان و محدود در دسترس کاربران قرار دارد و علاقه‌مندان به استفاده از ابزارها یا امکانات اضافی می‌توانند پلن‌های پولی آن را خریداری کنند.

نمایندگی پارکینگ هوشمند؛ مشاوره، اجرای هوشمند سازی پارکینگ

هوش مصنوعی دكوراسيون خانه با AI Room Planner

پلتفرم AI Room Planner کاربران را قادر می‌سازد تا صدها ایده و طرح‌های مختلف دکوراسیون را در محیط مجازی آزمایش کنند. این ابزار به طور سرراست و کاربرپسند طراحی شده تا افراد عادی نیز بتوانند از آن برای طراحی دکوراسیون خانه استفاده کنند.

هوش مصنوعی دکور منزل

در‌صورتی‌که به استفاده از این پلتفرم علاقه‌مند هستید، باید پس از ورود به صفحه اصلی روی گزینه Get Started کلیک کنید. پس از طی مراحل ثبت نام می‌توانید از ابزار هوش مصنوعی دکور برای آزمایش طرح‌های مختلف استفاده کنید. این پلتفرم امکانات مناسبی را برای افرادی فراهم می‌کند که می‌خواهند دکوراسیون خانه را تغییر دهند یا ایده‌های جدید طراحی دکوراسیون را امتحان کنند.

هوش مصنوعی دکور خانه با REimagineHome

پلتفرم REimagineHome، ابزاری مبتنی بر فناوری هوش مصنوعی است که افراد را قادر می‌سازد تا ایده‌های جدید طراحی دکور را به کمک فناوری هوش مصنوعی در محیط مجازی امتحان کنند. این پلتفرم از هوش مصنوعی برای سرعت بخشیدن به پیاده‌سازی ایده‌های طراحی دکوراسیون و حذف فرایند زمان‌بر طراحی دستی استفاده می‌کند.

طراحی دکور منزل با هوش مصنوعی

سایت REimagineHome افراد را قادر می‌سازد تا اتاق‌های خالی را در دنیای دیجیتالی صحنه‌سازی کرده یا دکوراسیون فضای مبله و پاسیو را باز طراحی کنند. این ابزار به طور خودکار عناصری مانند دیوارها، درب‌ها، تخت‌خواب‌ها، رنگ دیوار، ترکیب رنگ مورد نظر کاربران و همچنین دستورات متنی را در زمان طراحی دکوراسیون لحاظ می‌کند.

هوش مصنوعی دکور منزل با Planner 5D

سایت Planner 5D یکی از محبوب‌ترین ابزارهای طراحی دکوراسیون خانه بر پایه فناوری هوش مصنوعی به شمار می‌آید. این ابزار حتی افراد مبتدی را قادر می‌سازد تا به سادگی نقشه‌های طراحی داخلی و دکوراسیون خانه را پیاده‌سازی کنند. این پلتفرم از طریق نسخه تحت وب و سیستم‌عامل‌های iOS، Mac OS و ویندوز در دسترس علاقه‌مندان قرار گرفته است. به علاوه، امکان تبدیل نقشه‌های 2 بعدی به طرح‌های 3 بعدی نیز در این ابزار وجود دارد.

سایت هوش مصنوعی دیزاین خانه

Planner 5D ابزار هوش مصنوعی دکوراسیون رایگان محسوب نمی‌شود و کاربران برای دسترسی کامل به امکانات آن مجبور هستند تا یکی از پلن‌های پریمیوم را خریداری کنند. با وجود این، علاقه‌مندان می‌توانند در حالت رایگان نیز به بخشی از امکانات Planner 5D دسترسی داشته باشند.

خرید دستگیره هوشمند یا دستگیره دیجیتال با بهترین کیفیت

هوش مصنوعی طراحی دکور با Foyr Neo

Foyr Neo در حقیقت یک پلتفرم نرم‌افزاری برای طراحی داخلی است که از فناوری هوش مصنوعی برای خلق طرح‌های زیبا و سفارشی استفاده می‌کند. این ابزار می‌تواند به طراحان داخلی کمک کند تا به سرعت طرح‌های منحصربفرد و تاثیرگذاری را ارائه دهند. Foyr Neo افراد عادی که از سابقه و تجربه طراحی دکوراسیون برخوردار نیستند را قادر می‌سازد تا طرح‌های کاملی را ارائه دهند که به نظر می‌رسد توسط طراحان حرفه‌ای دکوراسیون منزل ایجاد شده است.

برنامه هوش مصنوعی دکوراسیون داخلی

با استفاده از این ابزار می‌توانیم فضای داخلی اتاق خواب، نشیمن، آشپزخانه، پاسیو یا حتی دفترکار را طراحی کنیم. Foyr Neo ما را قادر می‌سازد تا نقشه‌های طبقاتی دارای مقیاس و مطابق با نقشه اصلی ساختمان ایجاد کنیم، رندرهای خروجی با کیفیت 4K در اختیار داشته باشیم و نمای سه‌بعدی از طراحی دکوراسیون را مشاهده کنیم.

طراحی دکوراسیون خانه با هوش مصنوعی Bing Image Creator

پلتفرم Bing Image Creator از قابلیت‌های Dall-E 2 برای طراحی دکور خانه با هوش مصنوعی استفاده می‌کند؛ بنابراین کاربران می‌توانند از عملکرد سیستم هوش مصنوعی معتبر در ارائه رندرهای طراحی داخلی اطمینان حاصل کنند. دسترسی کاربران به طیف گسترده‌ای از منابع طراحی دکوراسیون ساختمان یکی از مهم‌ترین مزیت‌های این پلتفرم به شمار می‌آید. به‌علاوه این پلتفرم قابلیت جستجو برای منابع مرتبط با یک موضوع مشخص در اینترنت را دارد و می‌تواند سبک مورد علاقه و ترجیحات کاربران را یاد بگیرد.

هوش مصنوعی دکوراسیون رایگان

برای استفاده از Bing Image Creator، می‌توانید از حساب کاربری مایکروسافت استفاده کنید. استفاده از خدمات این پلتفرم رایگان است اما بر اساس یک سیستم پاداش‌دهی کار می‌کند؛ یعنی برای ثبت هر درخواست طراحی دکور خانه با هوش مصنوعی باید امتیاز خرج کنید. خوشبختانه، می‌توانید به سادگی و با استفاده از مرورگر Bing امتیازهای مورد نیاز را جمع‌آوری کنید.

هوش مصنوعی دكوراسيون خانه با Home By Me

پلتفرم Home By Me یکی از ساده‌ترین ابزارهای آنلاین برای طراحی، سفارشی‌سازی و انتخاب چیدمان فضاهای اداری، آپارتمان‌ها، اتاق‌ها و حتی نمای ساختمان محسوب می‌شود. این پلتفرم، برای استفاده فردی مناسب است و گزینه‌های متعددی را برای انتخاب مبلمان، مصالح ساختمانی و طرح‌های پیش‌فرض ارائه می‌کند.

هوش مصنوعی دکوراسیون اتاق

برای طراحی دکور خانه با هوش مصنوعی Home By Me، می‌توانیم نقشه ساختمان را ترسیم کرده یا فایل آن را به این پلتفرم ارائه دهیم. سپس با تعیین محل درب، پنجره، شومینه و تاسیسات برقی ساختار اصلی ساختمان تکمیل می‌شود. در نهایت با افزودن وسایل دکوری، طرح نهایی دکوراسیون خانه حاصل می‌شود. قابلیت دریافت فایل خروجی با کیفیت HD و 4K یا مشاهده نمای داخلی ساختمان به طور 3 بعدی از جمله امکانات پلتفرم Home By Me هستند.

طراحی خانه با هوش مصنوعی Decorilla

Decorilla یک پلتفرم مدرن طراحی داخلی است که از تکنولوژی هوش مصنوعی و واقعیت مجازی بهره می‌برد تا تجربه‌ای بی‌نظیر از طراحی داخلی ارائه دهد. با همکاری با طراحان داخلی ماهر، Decorilla مدل‌های ترکیبی از طراحی‌های مجازی را به وجود می‌آورد و ابتدا با پرسشنامه تعاملی، فضای داخلی را با نیازها و سلیقه‌های مشتریان هماهنگ می‌کند.

طراحی داخلی با هوش مصنوعی رایگان

اخیراً، هوش مصنوعی چیدمان منزل Decorilla اقدام به ادغام هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی در پلتفرم خود کرده و الگوریتم‌های پیشرفته‌ای را برای تجزیه و تحلیل ترجیحات طراحی و سبک‌ها به کار می‌برد. این تغییرات به طراحان داخلی کمک می‌کنند تا نیازها و سلیقه‌های منحصر به فرد مشتریان را به بهترین شکل درک کنند و از طراحی داخلی هوش مصنوعی برای تضمین کیفیت مشتری، ابزارهای شخصی‌سازی و آموزش استفاده می‌کند تا بتواند اطلاعات جدیدی در مورد سبک‌های طراحی و محصولات جدید به مشتریان ارائه دهد.

هوش مصنوعی چیدمان منزل Archi AI

Archi AI از بین برترین پلتفرم‌های هوش مصنوعی معماری و دیزاین خانه با هوش مصنوعی است. این پلتفرم ویژگی‌های پیشرفته‌ای از جمله پیشنهادات طراحی خودکار، بهینه‌سازی لحظه‌ای طرح‌ها و قابلیت‌های هوش مصنوعی مدل‌سازی ۳D ارائه می‌دهد. فرآیند کار با این هوش مصنوعی دکوراسیون داخلی بسیار آسان است.

چیدمان منزل با هوش مصنوعی

کاربران عکس فضای خود را بارگذاری کرده، یک فرم کوتاه را تکمیل کرده و سبک خود را مشخص می‌کنند. پس از آن، تنها با یک کلیک دکمه، یک مفهوم منحصر به فرد برای خانه‌شان تولید می‌شود.

هوش مصنوعی طراحی داخلی Spacely AI

Spacely AI یک پلتفرم پیشرفته طراحی داخلی با هوش مصنوعی است که به کاربران امکان می‌دهد فضاهای زندگی خود را تصور و سفارشی‌سازی کنند. این ابزار طراحی هوشمند دارای ویژگی‌های جذاب زیادی است.

چیدمان خانه با هوش مصنوعی

رابط کاربری عالی و ویژگی‌های نوآورانه‌اش Spacely AI را به یک هوش مصنوعی طراحی دکوراسیون برای صاحبان خانه و طراحان حرفه‌ای تبدیل کرده است که به دنبال رویکردی مدرن در طراحی خانه هستند.

خرید دزدگیر خانه هوشمند با بهترین قیمت

طراحی منزل با هوش مصنوعی Remodeled AI

Remodeled AI یک پلتفرم بازسازی خانه است که از هوش مصنوعی استفاده می‌کند تا فرآیند بازسازی را ساده‌تر و بهتر کند. این خدمت با ارائه شبیه‌سازی‌های مبتنی بر هوش مصنوعی، تغییرات احتمالی بازسازی را با دقت بسیار بالا پیش‌بینی می‌کند و به مالکان خانه و طراحان کمک می‌کند تا تصمیمات بهتری بگیرند.

طراحی دکوراسیون با هوش مصنوعی

تغییر دکوراسیون با هوش مصنوعی Remodeled AI مزایای زیادی از جمله ارائه تصویرسازی دقیق مبتنی بر هوش مصنوعی و راهنمایی در انتخاب مواد و ارزیابی هزینه برای مدیریت بودجه دارد؛ اما نیازمندی به تسلط کاربران بر فناوری و وابستگی اثربخشی پیشنهادات هوش مصنوعی به دقت داده‌ها و اندازه‌گیری‌های ورودی را نیز باید در نظر گرفت.

پرسش‌های متداول

بهترین هوش مصنوعی برای دکور خانه چیست؟

برای پاسخ به این سوال بهتر است تا ابتدا خواسته‌ها، نیازها و انتظارات خودمان را از هوش مصنوعی دكوراسيون خانه مشخص کنیم. در گام بعد، ابزاری را برای طراحی دکور خانه با هوش مصنوعی انتخاب کنیم که با نیازها و انتظارات ما مطابقت بیشتری داشته باشد. خوشبختانه، تعداد زیادی از پلتفرم‌های هوش مصنوعی دکور منزل، قابلیت استفاده رایگان را دارند و از این فرصت می‌توانیم برای بررسی عملکرد هر پلتفرم استفاده کنیم.
در نهایت، اگر مجبور باشیم تا تنها یک پلتفرم را به عنوان بهترین ابزار هوش مصنوعی دكوراسيون خانه معرفی کنیم. می‌توانیم به RoomGPT اشاره کنیم که نقدهای مثبت متعددی را دارد و می‌توانیم به طور رایگان از ابزار هوش مصنوعی دكوراسيون خانه آن استفاده کنیم.

بیشتر بخوانید: بهترین ابزارهای طراحی ویلا با هوش مصنوعی [5 سایت برتر]

جمع‌بندی

امروزه پلتفرم‌های متعددی بر پایه فناوری هوش مصنوعی راه‌اندازی شده‌اند که از طراحی نمای خانه با هوش مصنوعی گرفته تا طراحی داخلی را با سرعت و دقت زیادی انجام می‌دهند. برای مثال، از هوش مصنوعی دکور مغازه می‌توانیم برای انتخاب بهترین تکنیک چیدمان مغازه استفاده کنیم، دکوراسیون قسمت‌های مختلف یک خانه را به کمک هوش مصنوعی دکوراسیون اتاق طراحی کنیم یا حتی طراحی خانه ایرانی با هوش مصنوعی را بر اساس المان‌های متداول در خانه‌های ایرانی به سرانجام برسانیم.

برخی به اشتباه گمان می‌کنند که هوش مصنوعی دكوراسيون خانه به عنوان جایگزین طراحان دکوراسیون ارائه شده است اما ابزارهای طراحی دکوراسیون منزل با هوش مصنوعی در حقیقت به انسان‌ها کمک می‌کنند تا با سرعت و راحتی بیشتری ایده‌های خودشان را در محیط مجازی پیاده‌سازی و آزمایش کنند. اگرچه امروزه پیشرفت‌های قابل توجهی در طراحی دکور خانه با هوش مصنوعی حاصل شده اما همچنان هوش مصنوعی قادر نیست مانند انسان طراحی‌های خلاقانه و عاری از هرگونه اشتباه را ارائه کند.

پلتفرم‌های طراحی دکور خانه با هوش مصنوعی دستیارهای کارآمدی هستند که به فرایند طراحی سرعت می‌بخشند و راحتی بیشتری را برای طراحان به ارمغان می‌آورند اما در نهایت انتخاب طرح مناسب و نحوه چیدمان به سلیقه، خواسته‌ها و خلاقیت خود ما بستگی دارد.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 + 13 =