آبیاری خودکار باغ با لوکسون

فریتز » آبیاری خودکار باغ با لوکسون
آبیاری خودکار باغ با لوکسون

کمبود آب در تابستان به‌سرعت سبب ایجاد لکه‌های قهوه‌ای بر روی علف‌های هرز و عدم رشد گیاهان می‌شود. این کار خسته کننده است و باید به‌صورت دستی، انجام شود. یکی از راه‌هایی که آبیاری ساده و آسانی را به همراه دارد، آبیاری خودکار باغ یا آبیاری هوشمند می‌باشد. ما اجرای آن را به شما نشان خواهیم داد.

یکی‌دیگر از جاهایی که می‌توان از آبیاری خودکار استفاده نمود، در ساخت ویلای هوشمند است که شما با هوشمند سازی ویلای خود می‌توانید فضای سبز و درختان ویلا را با سیستم آبیاری لوکسون به صورت اتوماتیک آبیاری نمایید. با شرکت هوشمند سازی فریتز همراه باشید.

استفاده از آب باران برای آبیاری خودکار باغ

قراردادن یک مخزن مخصوص در باغ، آب باران را جمع‌آوری می‌کند که با استفاده از پمپ به آبپاش‌ها منتقل می‌شود. جمع‌آوری آب باران، امکان استفاده از آن را برای کارهای دیگری مانند تمیز کردن ماشین فراهم می‌کند.

نظارت بر مخزن آب باران

برای جلوگیری از خشک شدن پمپ، باید نظارت مداوم بر سطح آب مخزن انجام بگیرد و این نکته بسیار مهم و اساسی است.

همچنین بخوانید: هوشمند سازی ساختمان؛ اجرای هوشمند سازی خانه و منازل مسکونی

در مثالی، سطح آب با استفاده از سنسور اولتراسونیک اندازه‌گیری می‌شود. این سنسور یک سیگنال ۱۰۰ ولت ارائه می‌دهد و می‌تواند به طور جداگانه متناسب با کاربرد کالیبره شود. به این ترتیب، شما یا همیشه می‌دانید چقدر آب در مخزن وجود دارد.

سنسور اولتراسونیک

سنسور اولتراسونیک

آب با استفاده از یک پمپ مکنده به طور خودکار بر اساس ساعت و روز فعال شده و به آبپاش‌ها منتقل می‌شود. همچنین می‌توان آن را در هر زمان با استفاده از برنامه خانه هوشمند لوکسون Loxone فعال کرد.

اگر آب کافی در مخزن وجود نداشته باشد، پمپ به‌صورت خودکار خاموش می‌شود. برای رسیدن به این هدف، از یک سوکت هوشمند استفاده شود.

فعال کردن پمپ
شیر توزیع خودکار

در کنار پمپ آب، چهار لوله آب وجود دارد که به آبپاش‌های پاپ آپ در باغ منتهی شده و جریان آب از طریق این لوله‌های آب و دریچه‌ها به طور خودکار تحت کنترل قرار می‌گیرند.

بیشتر بخوانید: موتورخانه هوشمند چیست: مزایا و معایب هوشمندسازی موتورخانه

از آنجایی که فشار کافی برای باز کردن هر چهار دریچه به طور همزمان وجود ندارد، شیرها در یک زمان برای مدت زمان مشخصی باز می‌شوند. تنها زمانی که شیر اول بسته است، شیر دوم برای اطمینان از حداکثر فشار آب باز خواهد شد.

شیر توزیع خودکار
آبپاش‌های پاپ آپ

در مثال ما، در مجموع چهار اسپرینکلر پاپ آپ وجود دارد. هر آبپاش در حالت خودکار به‌محض پمپاژ آب از مخزن و باز شدن دریچه مربوط به آن بالا می‌رود. به‌محض بسته شدن مجدد دریچه، آبپاش دوباره در زمین ناپدید می‌شود.

توضیح لوکسون برای کنترل آبیاری خودکار

در اولین قسمت از Loxone Explained، ما به شما نشان می‌دهیم که چگونه با استفاده از Loxone آبیاری خودکار را اجرا کنید.
با اپلیکیشن Loxone، همیشه می‌توانید ببینید دقیقاً چه اتفاقی در آبیاری باغتان می‌افتد و اجازه دهید به طور خودکار اجرا شود و یا اگر می‌خواهید آن را به‌صورت دستی فعال یا غیرفعال کنید.

نرم افزار آبیاری خودکار

در مثال ما، آبیاری باغ هر روز از ساعت 2:00 صبح شروع می‌شود. با این حال، اگر باران پیش‌بینی شود یا در آن روز باریده باشد، آبپاش‌ها خاموش می‌مانند Loxone .از طریق ایستگاه هواشناسی و خدمات هواشناسی اطلاع می‌یابد که آیا باران خواهد بارید یا اخیراً باریده است.

آموزش هوشمند سازی ساختمان | دوره آموزش خانه هوشمند

پیکربندی آبیاری خودکار باغ

در نسخه 12.1 Loxone Config، بلوک عملکرد آبیاری را منتشر کردیم. این بلوک یکپارچه سازی سریع و ساده داده‌های آب‌وهوا مانند بارش و پیش‌بینی آب‌وهوا را امکان‌پذیر می‌کند که به اجرای آبیاری باغ بر اساس تقاضا کمک می‌کند.

پیکربندی آبیاری خودکار باغ

Function Block دارای 8 خروجی برای کنترل شیرها و یک خروجی برای پمپ می‌باشد. همچنین برای مکان های تجاری و برنامه های کاربردی سفارشی عالی است.

قبلاً برای اجرای آبیاری خودکار در تعدادی از پروژه‌های مقیاس بزرگ مانند مزرعه درخت کریسمس استفاده شده است. باشگاه های فوتبال مانند Sportunion Kollerschlag نیز آبیاری زمین فوتبال خود را با Loxone خودکار کرده‌اند.

همچنین بخوانید: خانه هوشمند چیست

مانند مثال بالا، سطح منبع آب نظارت می‌شود. سپس، از طریق برنامه، آبیاری زمین اصلی و یا زمین تمرین را می توان فعال کرد.

آبیاری خودکار
5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 − دو =