بررسی سرور موسیقی iEast در خانه هوشمند Loxone

فریتز » بررسی سرور موسیقی iEast در خانه هوشمند Loxone
Loxone Extension-فریتز

یکی از امکانات لوکس خانه های هوشمند، سرورهای موسیقی می‌باشد. وظیفه سرورهای موسیقی بسته به کارایی آنها متفاوت می‌باشد ولی به‌طورکلی، پخش موسیقی در سناریوهای مختلف، استریم موسیقی و پخش اصوات اخباری از وظایف کلی سرورهای موسیقی موجود در خانه های هوشمند می‌باشد.

سیستم‌های خانه هوشمند که از استانداردهای باز پشتیبانی می‌کنند این قابلیت را دارند که بین سرورهای موسیقی مختلف بهترین را برای خود انتخاب نمایند. شرکت Loxone با توجه به پشتیبانی از انتقال اطلاعات و فرامین بر بستر شبکه، امکان ارتباط با سرورهای موسیقی مختلفی را فراهم کرده است.

البته سرور موسیقی خود این کمپانی یکی از بهترین سرورهای موسیقی موجود در بازار می‌باشد. ولی برای کسانی که تمایل به خرید سرور موسیقی چند میلیون تومانی ندارند، گزینه‌های ارزان‌تر و البته کاربردی دیگری نیز وجود دارد.

سرور موسیقی iEast ، کوچک با کاربردهای زیاد

کمپانی iEast ، تولیدکننده سرورهای موسیقی مجزا می‌باشد. سرورهای موسیقی این کمپانی به‌تنهایی نیز می‌توانند در خانه های عادی نصب شده و برخی از قابلیت‌های یک سرور موسیقی هوشمند را در خانه پیاده سازی نمایند. با این حال قابلیت استفاده از آنها در خانه های هوشمند نیز وجود دارد.

یکی از مهم‌ترین قابلیت‌های سرورهای خانه و هوشمند، نحوه اتصال و روش‌های قابل پشتیبانی برای اجرای فایل‌های صوتی می‌باشد. در این زمینه کمپانی iEast بسیار خوب عمل کرده و تقریباً برای تمامی منابع شما روش دسترسی مخصوص به خود را در نظر گرفته است.

این سرور موسیقی دارای نرم‌افزار برای سیستم عامل‌های Android و iOS می‌باشد و در سیستم عامل ویندوز نیز به عنوان یک Media Device شناسایی می گردد. در صورتی که از سیستم عامل iOS استفاده می نمایید، میتوانید از طریق Air Play نیز به پخش فایل‌های موسیقی خود روی این سرور موسیقی بپردازید.

همچنین با مراجعه به نرم‌افزار این سرور موسیقی، خواهید دید که استوریج های تحت شبکه نیز برای آن قابل شناسایی است. مهم تر از این موارد، پورت یو اس بی موجود در روی دستگاه، از انواع حافظه های دارای رابط USB نیز پشتیبانی می نماید.

این سرور موسیقی دارای کارت شبکه بی سیم و سیمی به صورت هم زمان می‌باشد و شما میتوانید هم به صورت سیمی و هم وایرلس، این دستگاه را به شبکه ساختمان هوشمند خود اضافه نمایید. کمپانی iEast با انتشار یک فایل Api این قابلیت را به برنامه نویسان خانه های هوشمند داده تا با ارسال فرامین تحت شبکه، به کنترل قسمت های مختلف این دستگاه بپردازند.

سرور موسیقی یا اسپیکر تحت شبکه؟

یکی دیگر از راهکار های راه اندازی سرورهای خانه های هوشمند، استفاده از اسپیکر های تحت شبکه می‌باشد. این اسپیکر ها که معمولا دارای یک ورودی یو اس بی و یک Api برای کنترل می باشند، بسیاری از قابلیت‌های سرورهای موسیقی را در خود ندارند.

برای مثال در سرورهای موسیقی، شما قادر خواهید بود تا در صورت بروز یک اتفاق خاص، فایل صوتی مشخصی را اجرا نمایید. این موضوع در اسپیکر های تحت شبکه قادر به انجام نیست. بنابر این با توجه به اختلاف کم قیمتی سرورهای موسیقی و اسپیکر های تحت شبکه، استفاده از سرورهای موسیقی توجیح اقتصادی بیشتری دارد.

سرور موسیقی یا اسپیکر تحت شبکه؟

سرور موسیقی iEast یک دستگاه پر کاربرد و با قیمتی بسیار مناسب می‌باشد. اما در نهایت در صورتی که تمایل به استفاده از سرور موسیقی چند منطقه ای حرفه ای دارید، لوکسون گزینه ی بهتری را برای شما روی میز قرار داده است.

سرور موسیقی لوکسون با قابلیت‌هایی نظیر پشتیبانی از صدها شبکه رادیویی اینترنتی، قابلیت تبدیل نوشتار به گفتار، رابط کاربری قدرتمند قابل نمایش در نرم‌افزار خانه هوشمند و … یک گزینه ی حرفه ای تر و البته مقداری گران‌تر برای استفاده در خانه هوشمند شماست.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − 6 =