آموزش استفاده از Radio Button

فریتز » آموزش استفاده از Radio Button
Loxone Extension-فریتز

این فانکشن بلاک که در دو نوع ۸ تایی و ۱۶ تایی وجود دارد، برای انتخاب یک گزینه بین چند گزینه مورداستفاده قرار می‌گیرد. در فرایند هوشمندسازی ساختمان، گاهی نیاز داریم تا کاربر چندین حالت قابل انتخاب پیش روی خود داشته باشد ولی فقط یکی از آنها در زمان واحد قابل انتخاب باشد.

برای مثال در زمان برنامه‌ریزی برای کولرهای آّبی، هیچگاه نباید دور تند و کند موتور به صورت هم زمان فعال شوند. در صورت فعال‌شدن هم زمان این دورها، موتور خواهد سوخت. در اینجا کاربر با استفاده از این بلوک تابعی می‌تواند بین یکی از دورها انتخاب نماید و سیستم اجازه انتخاب هر دو حالت را نخواهد داد.

یکی دیگر از قابلیت‌های این بلوک، زمانی است که تمایل به ارسال یک عدد صحیح در ازای دریافت یک پالس از سیستم را دارید. برای مثال زمانی که کلیدی فشرده شد، قصد ارسال عدد 4 به‌منظور خاصی را دارید. در اینجا با ارسال پالس به پایه ورودی 4 خروجی Als عدد 4 را ارسال می‌نماید.

در قسمت تنظیمات این بلوک تابعی، قادر خواهید بود برای هر ورودی یک نام تعیین نمایید. همچنین درصورتی‌که یکی از نام‌ها را خالی رها کنید، در هنگام استفاده از نرم‌افزار، تنها گزینه‌هایی نمایش داده می‌شوند که دارای نام باشند.

آموزش استفاده از Radio Button

پیشنهاد ما به شما :

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × یک =