قفل هوشمند هتل

امروزه از قفل‌های هوشمند هتلی، به‌عنوان یک گزینه عملی در هتل‌ها به طور گسترده‌ای استفاده می‌شود. می‌توانید آنها را با پین، کارت تراشه، اثر انگشت یا برنامه باز کنید.

قفل‌ هوشمند هتل به دلیل بهبود کارایی پرسنل و همچنین امنیت مهمانان هتل، به‌سرعت در میان ذی‌نفعان مختلف صنعت هتل داری محبوب می‌شوند. برخلاف این، سیستم‌های سنتی قفل و کلید به دلایلی از قبیل عدم اطمینان، عدم امنیت، هزینه نگهداری و لیست ادامه دارد و به‌سرعت منسوخ می‌شوند.

بدون شک استفاده از قفل‌ هوشمند یکی از کارهای مهمی  است که هتلداران می بایست انجام دهند.

تقریباً در تمامی هتل‌ها استفاده از کلیدهای فلزی استاندارد منسوخ گردیده است و کارت‌ها و اکسس‌های هوشمند قفل هتلی جایگزین قفل‌های قدیمی شده. قفل‌هایی که هرکدام باتوجه‌به سطح هتل انتخاب شده و دارای قابلیت‌های مختلفی می‌باشند.

حتی در برخی از مدل‌های این قفل‌ها، کارت مورداستفاده برای قفل در امکان استفاده در قسمت‌های دیگر نظیر پاور سوئیچ اتاق هتل، رستوران هتل، استخر و … را دارد.

قابلیت‌های گزارش‌گیری زمان ورود و خروج و ایجاد محدودیت‌های خاص برای زمان استفاده از کارت‌ها از دیگر قابلیت‌های قفل‌های هتل می‌باشد.

سیستم قفل درب کارت هتلی کلید مغناطیسی

قفل کارتی هتلی قفل کارتی هتلی

قفل‌های درب مغناطیسی از سال‌ها قبل وجود داشته است. این قفل‌ها به دلیل کاربرپسند و ارزان‌قیمت بودن محبوبیت بالایی در بین هتلداران دارد. این فناوری با استفاده از کارت‌های مغناطیسی انجام می‌شود که در زیر فرایند و نحوه انجام این کارت‌ها و قفل را توضیح مختصری داده‌ایم:

کارت کلید از یک نوار مغناطیسی تشکیل شده که حاوی اطلاعاتی است که به قفل درب اتاق خاص هتل اجازه دسترسی می‌دهد. به طور معمول، این اطلاعات بسیار اساسی است، از جمله شماره دسترسی کاربر، تاریخ دسترسی تأیید شده و شماره اتاق که تمامی این اطلاعات توسط مسئول هتل هنگام ورود مهمان برنامه‌ریزی می‌شود.

نحوه خواند اطلاعات از نوار مغناطیسی برای بازکردن درب‌ها به دو صورت است:

  • کشیدن کارت
  • قراردادن کارت در جای مخصوص

کشیدن کارت شبیه دستگاه‌های کارت‌خوان می‌باشد که در فروشگاه‌ها قرار دارد. مهمان برای وارد شدن به اتاق خود باید کارتی که توسط مسئول هتل تحویل داده شده را بر روی قفل درب اتاق یک قسمتی دارد که باید کارت را بکشد. هنگام کشیدن کارت و تطبیق اطلاعات وارد شده بر روی نوار مغناطیسی کارت و اطلاعات ثبت شده در سیستم اگر اطلاعات صحیح باشد درب باز می‌شود.

پس در این نمونه از قفل هتلی باید کارت در قسمت مخصوصی که بر روی قفل درب تعبیه شده، کشیده شود.

نمونه قفل هتلی بعدی که فرایند آن شبیه کشیدن کارت است، قراردادن کارت در جای مخصوص تعبیه شده بر روی قفل اتاق می‌باشد که مهمان باید کارت را بر روی قسمت مغناطیسی قرار دهد تا اطلاعات فراخوانی و صحت سنجی شود.

معایب قفل کارتی هتلی

قفل‌های کارتی هتل همان‌طور که ارزان می‌باشند و این مورد جزو مهم‌ترین مزیت این قفل می‌باشد، تعدادی معایب هم دارند که در زیر ذکر کرده‌ایم:

  • نوار مغناطیسی کارت امکان ساییدگی و آسیب‌دیدن دارد.
  • گم‌کردن کارت و یا فراموش‌کردن آن باعث می‌شود امنیت بیشتر آسیب‌پذیر شود.
  • قفل‌های هوشمند کارتی هتلی ارزان‌قیمت به‌راحتی می‌توانند مورد حمله و هک قرار گیرند.

سیستم قفل هوشمند هتل

قفل هوشمند هتل قفل هوشمند هتلی

پس از ورود به هتل و انجام فرایند رزرواسیون، دیگر نه کارتی به شما تحویل داده می‌شود و نه کلیدی. تنها نرم‌افزاری روی تلفن هوشمند شما نصب خواهد شد و یک نام کاربری و گذرواژه در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

کل فرایندهای موردنیاز شما در طول اقامت در هتل از طریق همین نرم‌افزار انجام می‌پذیرد که یکی از آنها کنترل درب اتاق شماست. کافی است تلفن همراه خود را به درب نزدیک کنید تا از طریق ارتباط NFC قفل اتاق شما در هتل باز شده و اجازه ورود به شما داده شود.

با این کار دیگر نگران فراموش‌کردن یا گم‌شدن کارت ورود به اتاق نخواهید بود. حتی درصورتی‌که تمایل به همراه نبردن تلفن همراه خود در تایم خروج از اتاق دارید کافی است با ورود به نرم‌افزار و تعریف اثر انگشتتان به‌عنوان کلید ورود به اتاق، به‌جای استفاده از تلفن همراه با اثر انگشت خود به اتاق وارد شوید.

کلیه قفل‌ها نیز پس از خروج میهمانان به حالت قبل بازگشته و دیگر امکان باز شدن با اثر انگشت ثبت شده قبلی را نخواهند داشت. امکان گزارش‌گیری، زمان‌بندی، کنترل توسط خدمتکاران هتل و … از دیگر ویژگی‌های این قفل‌ها خواهد بود.

قفل درب هتل هوشمند مزایای بیشتری نسبت به قفل درب کارت کلید مغناطیسی دارد که استفاده از این قفل‌های هوشمند هتلی یکی از سرمایه‌گذاری‌های برتر هتلداران است.

قفل‌های هوشمند از فناوری RFID استفاده می‌کنند که از این فناوری به طور گسترده‌ای در صنایع مختلف برای ردیابی موجودی کالا و کنترل دسترسی مورداستفاده قرار می‌گیرد.

سیستم قفل هوشمند نیازی به درج یا کشیدن کارت توسط مهمانان را ندارد. در عوض، از فرکانس مجاورت و رادیو برای برقراری ارتباط با قفل هوشمند درب استفاده می‌کند.

فرکانسی که برای بازکردن قفل درب هوشمند فرستاده می‌شود، فرایندش کاملاً شبیه کارت‌های مغناطیسی است. اطلاعات توسط فرکانس به سمت قفل فرستاده و در سیستم صحت سنجی می‌شود.

مزایای قفل های هوشمند هتلی

  • استفاده از دستگاه هوشمند باعث بهبود امنیت می‌شود.
  • نیازی به داشتن کارت فیزیکی نیست و نگران گم‌شدن آن دیگر نخواهید بود.
  • قفل‌های هوشمند، دوام بیشتری نسبت به قفل‌های کارت‌خوان دارند.
  • بدون کشیدن کارت و یا واردکردن، سایش و آسیب برای خواندن اطلاعات پیش نمی‌آید.
  • می‌توان برای اجازه یا محدودکردن دسترسی به امکانات هتل و سایر نقاط دسترسی برنامه‌ریزی کرد.

طول عمر باتری‌های قفل هوشمند هتل

به علت قرارگرفتن قفل‌ها در حالت آماده‌به‌کار، طول عمر باطری‌های AA موردنیاز آنها به‌صورت تقریبی 2 سال می‌باشد. همچنین پیش از پایان عمر باتری هشدار آن را روی قفل مشاهده خواهید کرد.

البته نگران تمام شدن باتری‌ها نباشید. حتی در صورت اتمام نیز با استفاده از کانکتورهای خارجی قفل هوشمند و اتصال یک منبع تغذیه مناسب قادر خواهید بود درب منزل را باز کنید. (با استفاده از رمز، کارت یا اثر انگشت)

خرید قفل هوشمند هتلی از فریتز

شرکت فریتز نمایندگی انحصاری قفل‌های شرکت لاک میز آلمان در ایران، قفل هتلی این شرکت را نیز بفروش می‌رساند. شرکت لاک میز علاوه بر قفل‌های هتلی، قفل‌های هوشمند منزل را نیز تولید می‌نماید و لازم است بدانید که این محصولات به‌صورت کامل در کشور آلمان تولید می‌گردد.

قفل‌های هتلی کمپانی لاک میز امکان برنامه‌ریزی‌های زمان‌بندی‌شده، ارائه گزارش‌های مختلف از دسترسی مشتریان، کارت‌های استاندارد برای استفاده در فضاهای دیگر و استانداردهای روز اروپا را داراست. این محصولات به همراه گارانتی ۱ ساله در ایران عرضه می‌گردد.

استفاده از بهترین متریال در تولید محصولات، راه‌اندازی آسان و امکانات بی‌شمار به همراه خدمات پس از فروش بدون قیدوشرط از دیگر ویژگی‌های این کمپانی می‌باشد.

شرکت فریتز، نماینده انحصاری محصولات لوکسون در ایران

خیابان سهروردی، ساختمان کاژه، طبقه سوم
15 16 3779 031
584 60 40 0913

قیمت قفل هوشمند هتل

اگر شما هم جزو هتل‌دارانم می باشید و میخواهید قفل اتاق های هتل خود را هوشمند نمایید، شرکت فریتز این کار را برای شما انجام خواهد داد. جهت اطلاع از قیمت محصولات قفل هوشمند هتلی فریتز با شرکت تماس حاصل نمایید.

سؤالات متداول

قفل درب هتل چگونه کار می‌کند؟

کارت‌های نوار مغناطیسی دارای یک‌لایه مغناطیسی یا یک نوار هستند که حاوی اطلاعات اولیه مهمان هتل است. به طور معمول، شماره دسترسی کاربر قابل‌شناسایی‌ترین اطلاعات ذخیره شده در کارت است. … قفل درب کارت کلید هنگامی که نوار مغناطیسی توسط کارت‌خوان درب هتل خوانده و تأیید می‌شود، فعال می‌شود.

آیا قفل هوشمند هتل با باتری کار می‌کند؟

در حال حاضر اکثر قفل‌های درب هتل با باتری‌های قلیایی تأمین می‌شوند. بسته‌های باتری قفل درب هتل اغلب شامل هشت باتری قلیایی، چهار باتری قلیایی و زمان‌های مختلف است. قفل درب هتل اغلب استفاده می‌شود و عمر باتری قفل درب هتل عموماً بین 8 ماه تا یک سال است.

چند سیستم قفل در هتل‌ها استفاده می‌شود؟

امروزه بیش از 80 درصد هتل‌ها با بیش از 150 اتاق دارای نوعی سیستم قفل الکترونیکی هستند. سیستم‌های قفل الکترونیکی عامل مهمی در افزایش امنیت در هتل‌ها بوده و همچنین تخمین زده می‌شود که شکست در سیستم‌های متداول کلید فلزی بیش از 80 درصد کاهش‌یافته است.

آیا باید کارت‌های مغناطیسی هتل را برگردانید؟

اطلاعات شما تا زمان ورود مهمان بعدی و بازنویسی مجدد اطلاعات وی، روی کارت ثبت می‌شود. پس هنگام ورود مهمان بعدی و یا تخلیه اتاق توسط شما باید کارت را به مسئول هتل برگردانید تا مسئول هتل از کارت مغناطیسی برای مهمان بعدی استفاده نماید.