دانشنامه

رستوران و سالن هوشمند ویکتوری

رستوران و سالن هوشمند ویکتوری

رستوران و سالن هوشمند ویکتوری، رستورانی است با چند اتاق در واشنگتن دی سی که خدمات منحصربفردی را ارائه می‌دهد. در مقایسه با رستوران‌های اطرافش، منوی قوی را در محیطی فوق العاده در اختیار مشتریان قرار می‌دهد.

Loxone Partner Logix Design Build یک سیستم اتوماسیون هوشمند را با در نظر گرفتن کارایی و امنیت برای مهمانان و کارکنان ایجاد نمود. در این سیستم انعطاف پذیری کامل، طراحی آزادانه و برنامه‌ریزی برای توسعه آینده از همان ابتدا در نظر گرفته شد.

امکانات رستوران هوشمند ویکتوری

  • دارای سیستم کاملاً خودکار شامل چراغ‌ها، صدا، امنیت، HVAC است.
  • امکان دسترسی ساده و کنترل ساختمان برای کارکنان وجود دارد.
  • چراغ‌ها با کم نور شدن کامل و تغییر رنگ بر اساس برنامه کاری تنظیم می‌شوند.
  • کنترل کارآمد HVAC در دو منطقه میسر خواهد بود.
  • دارای حالت‌های عملیاتی تجاری برای باز کردن و یا بستن ساده است.
  • موسیقی و آلارم یکپارچه با سرور صوتی پخش می‌شود.

چه چالشی توسط مشتری ارائه شد و چگونه به راه‌حل رسیدید؟

Jameel: ما برای ایجاد یک واحد کاربردی که ترکیبی از نور، موسیقی، تهویه مطبوع، سیستم چند رسانه‌ای و یک سیستم هشدار بود، به چالش کشیده شدیم. از آن‌ها در دو طبقه و سه ناهارخوری مجزا استفاده می‌شود. یک مسئله مهم که باید در نظر گرفته شود، ترکیب  120 ولت، 24 ولت و همچنین الزامات DJ و صدای موسیقی بود.

چگونه به راه‌حل رسیدید؟

Jameel: ما برای کنترل روشنایی 120 ولتی رستوران و کنترل تهویه مطبوع و همچنین دیمر 120 ولتی برای کنترل لوسترها به اجزای خاص Loxone، مخصوصاً Relay Extensions تکیه کردیم.

پیشنهاد ما به شما:   هوشمند سازی هتل

انعطاف‌پذیری انتقال از دستگاه‌های سیمی Tree به دستگاه‌های Air بی‌سیم واقعاً به ما در زمینه‌های نمایشگرهای نورپردازی سفارشی مانند صندلی‌های غرفه و پشت تلویزیون‌ها کمک کرد – جایی که سیم‌کشی از پانل راحت نبود.

حالت‌های تجاری برای باز/بسته

  • کنترل هوای IR
  • دیمر
  • ادغام صوتی + alam
  • سرور صوتی

Victory Bar 11

مینی سرور چه نقشی داشت؟

Jameel: مینی سرور مغز سیستم است! این رستوران اکنون به اندازه کافی هوشمند است به طوری که وضعیت و شرایط محیطی ناهار و شام تشخیص داده می‌شود. در این حالت چراغ‌ها با رنگ مناسب تنظیم می‌شوند و کم نور شده، تلویزیون و صدا به یکباره روشن می‌شوند. یا حتی در حالت تمیز کردن در پایان شب – روشنایی به خودی خود به رنگ سفید روشن تغییر می‌کند و تلویزیون و صداها خاموش می‌شوند.

در پس زمینه، سیستم HVAC طبق برنامه از پیش تعریف شده خود عمل خواهد کرد. به طور کلی، Miniserver بسیاری از وظایف روزمره کارکنان را حذف می‌کند تا رستوران را به طور کارآمد حفظ کند.

آیا راه‌حل‌هایی وجود داشت که فراتر از انتظارات باشد؟

Jameel: قسمت ایجاد ارتباط Miniserver به Extension دقیقاً همان چیزی بود که ما به آن نیاز داشتیم تا با اجرای یک سیم ارتباطی، به جای سیم کشی ساختمانی، از یک پانل اختصاصی، سه پنل جداگانه در ساختمان بسازیم. این به ما این امکان را داد که آزادانه طراحی کنیم و برای فضای قسمت‌هایی که ممکن است در آینده اضافه شوند، برنامه‌ریزی کنیم.

Victory Bar 9

چه ویژگی‌هایی پیاده‌سازی شد که توسط سیستم‌های دیگر امکان‌پذیر نبود؟

Jameel: یکی از ویژگی‌های خاص و برجسته، یکپارچه سازی یک سیستم اعلام حریق است. با استفاده از یک کنتاکت خشک و یک ورودی در یک Extension، ما توانستیم یک سیستم خاموشی PA و HVAC ایجاد کنیم.

پیشنهاد ما به شما:   تهویه هوای هوشمند

در صورت آتش سوزی، موسیقی به طور خودکار متوقف می‌شود. در حالی که زنگ هشدار با دستورالعمل به صدا در می‌آید، به افراد در محیط هشدار داده خواهد شد. هر دو واحد HVAC تا زمانی که آلارم پاک نشود، کار خود را متوقف خواهند کرد.

این در ایمنی ساختمان حیاتی است و Miniserver مدیریت یک موقعیت بالقوه خطرناک و پرهزینه را بسیار ساده‌تر کرده است.

Vicory Bar 4

Jameel: مشتری از امکانات سیستم غافلگیر شد. این پروژه فرصت‌های بعدی را در نظر گرفته است.

بهترین بخش برای من این است که هرگز در مورد آنچه در عملکرد ساختمان می‌گذرد فکر نکنم. این سطحی از امنیت با داشتن ارتباط مستقیم با سرمایه‌گذاری همراه است.

Victory Bar 6

منبع: Loxone

5/5 - (1 امتیاز)