دانشنامه

پریز هوشمند

پریز هوشمند

پریز هوشمند چیست و عملکرد آن چگونه است؟

یکی‌دیگر از محصولات مدرن در زمینه هوشمندسازی به غیر از کلید هوشمند که باعث افزایش راحتی، امنیت و صرفه‌جویی در مصرف انرژی می‌شود، پریز هوشمند است. امروزه خانه‌های لوکس و زیبا جهت افزایش آسایش و رفاه، سعی دارند از امکانات به‌روز و پیشرفته استفاده کنند تا با دارا بودن وسایل هوشمند، راحتی کاملی را برای خود ایجاد کنند.

ظاهر پریز هوشمند، همانند پریزهای معمولی است. در حالی که از نظر کارکرد با یکدیگر متفاوت هستند. نصب پریز هوشمند، به‌آسانی صورت می‌گیرد و نیازی به تغییرات خاصی نمی‌باشد. برای اجرای این سیستم روی پریزهای معمولی کافیست، دو شاخه پریز هوشمند را وارد پریز قبلی کنید.

پریز هوشمند دیوایسی است که حتی می‌تواند از راه دور، خاموش و روشن بودن وسایل را کنترل کند. این وسیله هوشمند، با امکاناتی که دارد جزو بهترین و مدرن‌ترین تجهیزاتی است که ساخته شده و ویژگی‌های پریز هوشمند، سبب ایجاد مزایایی برای آن شده است.

دیوایس، دارای یک قسمت داخلی است که سنسور گرمایی در آن قرار دارد و وظیفه آن، جلوگیری از گرم شدن بیش از وسایل الکتریکی است. زمانی که دستگاهی مصرف و جریان زیادی از پریز بکشد، برق هوشمند به طور خودکار، از پریز قطع می‌شود. این موضوع مهم از مزیت‌های مهمی به شمار می‌آید که از خطرات احتمالی جلوگیری می‌کند.

بردهای پریز هوشمند در قوطی برق، پشت کلید نصب می‌شوند که بسیار کم حجم نیز هستند. اجرای این کار، هیچ خرابی ندارد و دکوراسیون خانه را برهم نمی‌زند. بعد از نصب به یک پریز دیواری، اپلیکیشن مخصوص آن را باید روی گوشی خود نصب کرده و با اینترنت، عملکرد دستگاهی که به پریز هوشمند متصل است را کنترل کنید. تمام وسیله‌های برقی قابل اتصال و کنترل می‌باشند.

پیشنهاد ما به شما:   آینده خانه های هوشمند

پریز هوشمند به تلویزیون و یا کنسول بازی قابل اتصال است که می‌توان از راه دور زمان بازی و مدت روشن بودن دستگاه‌ها را مشخص و بر روی آن تنظیم کرد.

هوشمندسازی پریز

هوشمندسازی پریز

خانه‌های مدرن، با هوشمند سازی، چند پله از یک ساختمان معمولی بالاتر است. این مدرن شدن، آسایش و رفاه افراد را به همراه می‌آورد. پریز یکی از مواردی است که با هوشمند کردن آن؛ لامپ‌ها، لوستر، پکیج، آباژور، پنکه و دیگر وسایلی که با پریز ارتباط دارد، هوشمند سازی می‌شوند.

با نصب پریز هوشمند در ساختمان، چندین وسیله را می‌توان کنترل کرد و از مزایای آن بهره‌مند شد.

هوشمند سازی پریز از تماس با برق به طور مستقیم جلوگیری کرده و با داشتن یک کلاهک مخصوص، آسیب‌های احتمالی به کمترین میزان خود خواهد رسید.

انواع پریز هوشمند

سیم کارتی: با قرار دادن سیم کارت در داخل پریز، برقراری ارتباط از راه دور و با ارسال پیامک، صورت می‌گیرد.

غیر سیم کارتی (هوشمند): قطعه‌ای کوچک که به پریز دیواری متصل می‌شود و در سمت دیگر آن یک پریز قرار دارد که خروجی آن قابل کنترل است. از راه دور قابل تنظیم است.

با نصب برنامه آن روی گوشی، به طور مثال به قهوه‌ساز دستور دهید که قهوه شما را آماده کند و یا می‌توانید از محل کار خود، آرام پز را چک کنید. با نصب این سیستم، از امکانات به‌روزی برخوردار شوید.

پریز هوشمند onpiug (کنترل از راه دور): یک نوع محافظ الکتریکی است که تایمر دار می‌باشد و با نصب اپلیکیشن آن، قابل کنترل از هر مکانی است. مقدار ولتاژ مصرفی دستگاه را نشان می‌دهد و می‌توان برای آن مدت زمان خاموش و روشن بودن، تعریف کرد.

پیشنهاد ما به شما:   خانه هوشمند در کیش

پریز هوشمند wifi: با اتصال وای‌فای به پریز، سمت دیگر آن پریز ایجاد می‌شود که دستگاه مصرف کننده را می‌توان به آن متصل کرد. توسط اینترنت قطعی و وصلی دستگاه را کنترل کنید و هر دستوری دارید به پریز بدهید. دارای زمان‌بندی نیز می‌باشد.

مزایای سیستم پریز هوشمند

 • صرفه‌جویی در مصرف انرژی و نظارت بر میزان مصرف برق
 • افزایش تعداد پریزها در صورت نیاز
 • تنظیم سیستم گرمایشی و سرمایشی خانه
 • دارای امکانات و تجهیزات مدرن
 • بهبود اتصال شبکه خانگی
 • جلوگیری از خطرات احتمالی و ایجاد امنیت در خانه
 • محافظت از شارژ شدن بیش از حد باتری دستگاه‌های مختلف
 • دارای قابلیت کنترل و تنظیم از راه دور
 • قابلیت زمان‌بندی وسایل
 • اتصال به تلویزیون و کنسول بازی

پریز هوشمند

کاربرد پریز هوشمند چیست؟

 • وسایلی از جمله کولرهای آبی و گازی را از طریق ارسال پیامک و یا تماس کنترل می‌کند.
 • از راه دور گیاهان ساختمان را که در اطراف این سیستم هستند، کنترل می‌کند.
 • وظیفه باز و بسته کردن درب‌های اتوماتیک شیشه‌ای و پارکینگی را بر عهده دارد.
 • سیستم پریز هوشمند می‌تواند شوفاژ برقی، پکیج و هیتر را از دور کنترل کند.
 • زمان قطعی و وصلی برق را اطلاع می‌دهد.
 • قابلیت زمان‌بندی کردن وسایل برقی آشپزخانه را نیز دارا می‌باشد.
 • مودم را می‌تواند جهت خاموش و یا روشن بودن زمان‌بندی کند و برای کاهش امواج در شب، مودم را خاموش می‌کند.
 • مناسب برای استفاده در بیمارستان و هتل‌های هوشمند نیز می‌باشد.

قیمت و خرید پریز هوشمند

پریز هوشمند بستگی به انواع آن دارای قیمت‌های متفاوتی است. شرکت تولید کننده، اصالت کالا، کیفیت و کارایی از عواملی است که سبب افزایش و یا کاهش قیمت کالا می‌شود.

پیشنهاد ما به شما:   لوکسون برنده جایزه خلاقیت در خانه های هوشمند

می‌توانید جهت اطلاع از قیمت‌ها، با کارشناسان شرکت فریتز تماس حاصل نمایید و از کارایی و کاربرد هر کدام از مدل‌ها اطلاعاتی را دریافت کنید.

جهت خرید پریز هوشمند شرکت‌های معتبر و شناخته شده را انتخاب کنید. تجربه شرکت و ارائه کالای باکیفیت از مهم‌ترین فاکتورهایی است که در امر خرید پریز هوشمند باید در نظر گرفته شود.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.