دانشنامه

آنچه درباره دستیار هوشمند زندگی باید بدانید

دستیار هوشمند زندگی

آشنایی با دستیار هوشمند زندگی

بشریت زمانی به‌عنوان انسان شناخته شد که یاد گرفت به‌صورت اجتماعی زندگی کند؛ چراکه زندگی اجتماعی مشکلات و سختی­‌های فردی را بسیار کاهش می‌­داد. اما با این حال برخی مواقع جوامع از هم فاصله گرفته و انسان به‌صورت انفرادی در حال زندگی است.

آن موقع است که ما احساس خطر می­‌کنیم. تنهایی ما را در مقابل انواع تهدیدات از جمله تهدیدات پزشکی، امنیتی و یا حتی روحی – روانی آسیب‌پذیر می­‌کند. چه بسا موارد مذکور، برای کودکان، افراد سالخورده، معلول و یا بیمار، تشدید می‌شود.

خانه هوشمند مانند هر چیز دیگری که به آسایش و بهتر شدن سبک زندگی کمک می­‌کند، در مورد این موارد نیز چاره اندیشی کرده است. شما می‌­توانید با نصب تجهیزات دستیار هوشمند زندگی (Ambient Assisted Living یا به اختصار AAL) علاوه بر آسایش و راحتی، مراقبت از افرادی که نیاز به توجه بیشتری دارند را نیز برعهده می‌گیرد و شما با خیال راحت می‌توانید از شرایط آن­ها باخبر باشید.

چرا این تجهیزات مهم هستند؟

دستیار هوشمند زندگی

تا آخر مستقل بمانید

مسئله پیری؛ بیشتر به‌عنوان یک مشکل تلقی می‌شود تا مزیت و دلیل آن نیاز افراد سالخورده به مراقبت‌های بیشتر است؛ اینکه باید همواره مراقب نیازها و شرایط آن­ها بود و از آن­ها در مقابل کوچک­ترین اتفاقات محافظت کرد.

در یک خانه‌ی هوشمند، افراد سالخورده استقلال خود را حفظ می‌کنند. می‌توانند به تنهایی و یا در کنار همدیگر به زندگی روزمره ادامه دهند و در صورت نیاز و با یک لمس ساده، دیگران را از شرایط پیش آمده باخبر سازند.

پیشنهاد ما به شما:   5 ویژگی خانه هوشمند مناسب برای خانواده ها

ممکن است با خود بگویید که اگر شرایط حاد تر از آن بود که بتوانند خود را به پنل هوشمند برسانند چه؟! که در پاسخ باید گفت سنسورهای مطمئنی وجود دارند که بتوانند بدون دخالت انسان و با تحلیل رفتار و شرایط محیط، احتمالات خطرناک را تشخیص داده و آن را سریعاً به اعضای خانواده اطلاع رسانی کنند.

نکته جالب اینکه این تکنولوژی‌ها علاوه بر هوشمندی قابلیت شخصی سازی داشته و شما می‌توانید مطابق با سبک زندگی و نیازهای خود، آن‌ها را برنامه‌ریزی کنید.

سازمان‌ها و کارخانه‌ها

اینگونه تجهیزات نه فقط برای استفاده خانگی، بلکه برای کارخانجات و سازمان­‌ها نیز کاربرد دارند. شما می‌­توانید بنابر نیاز خود، از شرایط کارمندان، نیازهای آن­ها و احتمالات ممکن هنگام بروز حادثه یا هرگونه شرایط نامتعارف، باخبر شده و در سریع­‌ترین زمان ممکن، آن­ها را نجات دهید.

این‌گونه تجهیزات قبل از رسیدن حوادث به نقطه بحرانی، شما را مطلع می‌کنند و این یعنی پیشگیری از وقوع اتفاقات تلخ و درنهایت، صرفه‌جویی در هزینه‌ها، احساس آرامش بیشتر و راندمان کاری بالاتر.

ویژگی‌های دستیار هوشمند زندگی

شما با یک دستیار هوشمند می‌توانید رفتارهای مختلفی را کنترل کنید و به کمک تکنولوژی، این کنترل بدون دخالت انسان و یا با حداقل دخالت انجام می‌شود. موارد زیر برخی از ویژگی‌های دستیار هوشمند زندگی هستند:

  • سنسور تشخیص سقوط
  • تماس اضطراری
  • یادآوری‌ها
  • دسترسی اضطراری
  • پایش سلامت دوره‌­ای
  • کنترل خطرات
  • امنیت
  • و…

به طور مثال روش کار سنسور تشخیص سقوط (افتادن) اینگونه است که اگر فردی در خانه در حال حرکت باشد و ناگهان بر روی زمین بیفتد و یا حضور آن توسط سنسور تشخیص داده نشود، سنسور به مدت معینی (مثلاً پانزده ثانیه) رفتار او را تحلیل کرده و اگر از جایش بلند نشود، هشدار سقوط را برای دیگر اعضای خانواده ارسال می‌کند.

پیشنهاد ما به شما:   تعویض سیستم HVAC

 

درمورد کنترل خطرات نیز باید گفت که سیستم هوشمند خانه تجهیزات مختلف مانند اتو برقی را کنترل کرده و اگر شما فراموش کردید که آن را از برق جدا کنید، برق آن به طور خودکار غیرفعال می‌شود تا از بروز خطرات احتمالی جلوگیری کند.

به‌طورکلی طیف تجهیزات دستیار هوشمند زندگی بسیار بالاست و تنها محدود به این موارد نمی‌شود. برای دانستن اینکه چه تجهیزاتی مناسب خانه و سبک زندگی شماست، با کارشناسان ما در فریتز در ارتباط باشید تا به کمک آن­ها بهترین راهکار خانه هوشمند مناسب خود را پیدا نمایید.

خرید تجهیزات دستیار هوشمند زندگی

تجهیزات دستیار هوشمند زندگی، از جمله محصولات مهم و با کیفیت شرکت Loxone بوده که به کمک آن­ها زندگی برای ما راحت­‌تر و ایمن‌تر خواهد شد.

شرکت فریتز با داشتن نمایندگی رسمی محصولات Loxone، تأمین‌کننده عمده تجهیزات شرکت‌هایی نظیر Loxone، Shcneider، Zennio و… می‌­باشد و شما می‌توانید جهت تهیه این محصولات با ما در ارتباط باشید.

همین‌طور اگر قصد اخذ نمایندگی فروش محصولات Loxone را دارید، می‌­توانید با کارشناسان ما جهت آگاهی از شرایط همکاری در تماس باشید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.