دانشنامه

موتورخانه هوشمند

موتورخانه هوشمند

مدیریت هوشمند موتورخانه

ممکن است در خانه‌های کوچک وجود نداشته باشد، اما در کارخانجات بزرگ و شرکت‌ها، موتورخانه یک عضو حیاتی ساختمان است. طبیعی است که این عضو حیاتی برای سلامت خود نیاز به بهترین دوره‌های تعمیر و نگهداری داشته باشد و چه چیزی بهتر از تکنولوژی که آن را لحظه‌ای کنترل کند؟

ما در این مقاله قصد داریم تا از موتورخانه هوشمند بگوییم؛ تکنولوژی در خدمت ساختمان!

موتورخانه هوشمند چیست و چه وظایفی دارد؟

موتورخانه ها وظیفه بهبود شرایط محیطی ساختمان‌ها را برعهده دارند که معروف‌ترین کارکرد آنها سیستم گرمایش است! هوشمندسازی موتورخانه یعنی اتصال آن به شبکه بیسیم یا کنترل از راه دور برای پایش و سنجش عملکردهای آن.

از طرفی با انجام پروژه هوشمندسازی برروی موتورخانه، هزینه‌های موتورخانه به طرز چشمگیری کاهش خواهد یافت؛ کاهش در هزینه‌های انرژی، تعمیرات و نگهداری و… به دلیل مدیریت هوشمند و بهینه این سیستم، مشهود خواهد بود.

یک موتورخانه هوشمند علاوه بر عملکردهایی که یک موتورخانه‌ی معمولی دارد، از یک اپراتور هوشمند و بیست و چهار ساعته بهره می‌برد. اما این امر به راحتی امکان‌پذیر نمی‌باشد.

موتورخانه‌ها مجموعه‌ای از عملکردها را در خود گنجانده‌اند که اگر به طور دقیق و با ترتیب درست انجام نشوند ممکن است کارایی خود را از دست بدهند و یا حتی آسیب ببینند. اینجاست که باید از یک متخصص حرفه‌ای برای هوشمند کردن موتورخانه بهره جست و ما در فریتز، آمادگی ارائه و نصب بهترین تجهیزات موتورخانه هوشمند به شما را داریم.

پیشنهاد ما به شما:   رله هوشمند

یکی دیگر از مهمترین انگیزه‌هایی که باعث هوشمندسازی موتورخانه‌ها می‌شود، امنیت آن است. امنیت یعنی عدم وقوع حادثه. و با یک موتورخانه هوشمند، شما به این مرحله از امنیت خواهید رسید. پایش لحظه‌ای، کنترل پارامترهای حیاتی و مدیریت از راه دور موتورخانه، امنیت را به حد بالای آن میرساند و شما از این بابت نگرانی نخواهید داشت.

هوشمندسازی موتورخانه

مزایای موتورخانه هوشمند

حال اگر یک فضای چند هکتاری را به عنوان ساختمان خود تصور کنیم، موتورخانه ممکن است تنها صد متر مربع از این فضا را اشغال کند و قطعاً در گوشه‌ای از این فضا قرار دارد. به همین دلیل و دلایل مشابه است که هوشمندسازی موتورخانه تبدیل به یک امر ضروری و حیاتی برای دارندگان آن شده است.

شما می‌توانید به صورت لحظه نسبت به پایش و کنترل شرایط موتورخانه و نحوه عملکرد آن کنترل داشته باشید بدون اینکه کمترین مسافتی را پیموده باشید. از طرفی می‌توان قبل از وقوع حادثه از علت‌های حادثه باخبر شد و از آن پیشگیری نمود.

به طور کلی می‌توان برخی از مزایای موتورخانه هوشمند را اینگونه بیان کرد:

  • قابلیت برقراری ارتباط جهت اعلام خطاها و ایرادات سیستم‌های موتورخانه جهت رفع سریع آن‌ها
  • امکان دسترسی لحظه‌ای به داده‌ها و کنترل سیستم از راه دور
  • آگاهی از روند کار سیستم بدون نیاز به بازدید حضوری
  • کنترل عملگرهای مختلف سیستم موتورخانه و فعال و غیرفعال کردن جداگانه آنها
  • افزایش ایمنی به دلیل آگاهی لحظه‌ای از نحوه کار سیستم
  • کاهش هزینه‌ها
  • و …

به طور خلاصه، تقریباً هرکار کنترلی که قبل از هوشمند شدن موتورخانه، به صورت دستی انجام می‌گرفت، اکنون به صورت هوشمند و یا از راه دور امکان پذیر است.

پیشنهاد ما به شما:   ایده هایی برای خانه هوشمند

با فریتز هوشمند شوید

شرکت فریتز آماده ارائه بهترین خدمات هوشمندسازی خانه‌ها، هتل‌ها و سازه‌های بزرگ به شما هموطنان عزیز است. ما با داشتن نمایندگی رسمی برترین شرکت‌های اروپایی نظیر Loxone، Schneider، Interra و… می‌توانیم شما را در مسیر هوشمند کردن هر سازه‌ای مانند موتورخانه هوشمند یاری نماییم.

درصورت تمایل و علاقه جهت هوشمندسازی موتورخانه‌ی خود، می‌توانید با کارشناسان ما در فریتز تماس گرفته و پس از اخذ مشاوره رایگان، بهترین راهکار هوشمندسازی را دریافت نمایید. لازم به ذکر است که در فریتز، هدف ما ارائه بهترین خدمات با بهترین کیفیت و قیمت مناسب است.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.