نماد سایت FRitZ

کنترل هوشمند دسترسی

کنترل هوشمند دسترسی

سیستم‌های الکترونیکی و مخابراتی به دلیل ویژگی یکپارچه سازی، در ساختمان‌ها و مجتمع‌های بزرگ کاربرد و اهمیت ویژه‌ای دارند.

سیستم کنترل هوشمند دسترسی اهدافی از جمله؛ رفاه و آسایش بیشتر مجموعه، امنیت افراد و ایمنی ساختمان به‌صورت یکپارچه را دنبال می‌کند.

یکی از موضوعات مهم سیستمی که در ساختمان‌های مدرن و پیشرفته در نظر گرفته می‌شود، سیستم هوشمند کنترل دسترسی و تردد است.

در ادامه مطلب شما را با این سیستم هوشمند دسترسی و مزایای آن در خانه هوشمند آشنا خواهیم کرد.

سیستم هوشمند کنترل دسترسی و تردد

این سیستم هوشمند، به‌عنوان کنترلر سیستم کنترل تردد و دسترسی است. اطلاعات کاربر به دستگاه کنترل ارسال می‌شود و با پردازش آن اطلاعات، اجازه تردد و دسترسی را صادر می‌کند.

از طریق نرم‌افزار، تنظیمات این دستگاه را بر اساس شرایط مشخص کرده‌اید و سیستم کنترل هوشمند با توجه به آن اطلاعات داده شده، امکان دسترسی و تردد را به افراد می‌دهد و می‌توان تردد افراد را گزارش و کنترل کرد.

ادوات جانبی مثل، اثر انگشت، کارت خوان، ریموت کنترل، ماژول  GSM و … به دستگاه کنترل تردد قابل اتصال هستند و می‌توان با کمترین هزینه، مکان مورد نظر را به‌راحتی به سیستم کنترل هوشمند دسترسی و تردد مجهز کرد.

وظیفه کنترل تردد، اجازه ورود فرد یا افرادی بر اساس زمان مشخص یا شرایط فیزیکی می‌باشد و با تشخیص هویت، پیگیری و گزارش ورود و خروج افراد را اطلاع می‌دهد. نرم‌افزارها و سخت افزارها مربوط به بخش کنترل تردد الکترونیکی است و کنترل تردد فیزیکی شامل گیت‌ها و درب‌های اتوماتیک و یا دستی می‌باشد.

محدوده نیازهای افراد به سیستم تردد و دسترسی مشخص می‌شود که از طریق سیستم کنترل هوشمند بتوان نحوه دسترسی افراد به منابع را تعیین کرد.

از مواردی که ذهن بشر را از ابتدا به خود معطوف کرده، سامانه کنترل تردد امنیت است که در جهت ایجاد امنیت در هر شرایط و زمانی توسط اختراع ابزارهای خاص و پیشرفته، گام برداشته است.

نتیجه این سیر تکاملی، طراحی سیستم‌های حفاظتی و امنیتی می‌باشد که استفاده و کاربرد جهانی پیدا کرده و همچنین به دلیل وجود بسیاری از مزایا از جمله بهره‌وری و ضریب اطمینان بالا، سبب صرفه‌جویی در زمان و هزینه‌ها شده است.

سازمان‌های امنیتی و سایر سازمان‌هایی که مسئله امنیت برای آن مهم و اساسی است، از سیستم کنترل دسترسی مانند بیومتریک، RFID، کنترلرهای در و card reader ها و…استفاده می‌کنند. شرکت‌هایی که داده های مهم و حساسی را منتقل می‌کنند، موضوع امنیت جایگاه ویژه‌ای برای آن‌ها دارد و در انجام کارها سیستم امنیت، اولین اولویت در نظر گرفته می‌شود.

وجود سیستم‌های هوشمند، کمک بسیاری در جهت ایجاد نظم و امنیت کاربران می‌کند و در عین حال با آسودگی تمام و بدون اضطراب، به‌عنوان یک یار سیستمی هوشمند مراقب ما است و طبق دستوراتی که از قبل به آن داده‌اید، پیش می‌رود. همه چیز را زیر نظر دارد و در صورت درخواست گزارش، آن را به ما ارائه می‌دهد.

به‌عنوان یک ابزار فعال و هوشمند، ورود و یا خروج از مکان‌های همچون، ساختمان‌های اداری و تجاری، مراکز دولتی و مالی، کاربرد فراوانی دارد و هر کسی که مورد تأیید باشد، اجازه وارد شدن دارد.

سیستم‌های هوشمند، با ایجاد امنیت، مسئولیت و بازدهی کارکنان را هنگام زمان ورود و خروج بهبود می‌دهد و برای دسترسی به مکان‌های مجوز دار، افراد با محدودیت روبرو می‌شوند. اگر شخصی مورد تأیید نباشد، اجازه ورود را به او نداده و می‌تواند به مرکز مدیریت، گزارش کند.

مزایای سیستم هوشمند کنترل و دسترسی

5/5 - (1 امتیاز)
خروج از نسخه موبایل