دانشنامه

استخر به توان تکنولوژی

pool 01

هر آنچه یک استخر هوشمند لازم دارد

زندگی در یک خانه‌ی هوشمند، نه فقط برای راحتی و آسایش بلکه برای تجربه بهترین لحظات در تمامی شرایط است. شما در حال زندگی در یک خانه‌ی هوشمند هستید؛ Loxone تقریباً تمامی جنبه‌های زندگی شما را هوشمند کرده است و نگرانی‌ها، دغدغه‌ها و فعالیت‌های تکراری و خسته کننده شما به حداقل رسیده است.

با این حال از خود می‌پرسید آیا چیز دیگری هم هست؟ تقریباً می‌توان گفت هر ایده‌ای که بر روی زندگی ما تأثیر بگذارد، قابلیت هوشمندسازی دارد، از مهم‌ترین‌ها گرفته تا ریزترین ایده‌ها!

در این مقاله قصد داریم به یکی از این ایده‌ها که می‌تواند تأثیر زیادی در کیفیت زندگی شما بگذارد بپردازیم؛ استخر هوشمند! شما به‌وسیله Miniserver – که قلب یک خانه‌ی هوشمند است – قسمت‌های حیاتی خانه مثل تأسیسات، سرمایش – گرمایش، نورپردازی و … را مدیریت می‌کنید، پس چرا استخر را هم به آن اضافه نکنید؟

برای دانستن آنچه که یک استخر هوشمند به شما می‌دهد، این مقاله را مطالعه نمایید.

سیستم گرمایش استخر

قطعاً وسط تابستون، دلیلی نداره که گرمکن استخر شما که توی حیاط خونه هست شروع به کار کنه و آب رو داغ کنه! البته اینکه یه آب تنی توی گرمای تابستون هم میچسبه رو باید در نظر گرفت و همین‌طور برعکس توی زمستون آب اگه یخ نزنه، حداقل دمای خیلی پایینی داره و نمیشه به‌راحتی شنا کرد، پس باید گرمکن استخر رو فعال کرد.

اما آیا اینکه ما به‌صورت دستی گرمکن را روشن کنیم، یک روش بهینه است؟

پیشنهاد ما به شما:   انواع پروتکل های هوشمندسازی

قطعاً برای دارندگان خانه‌ی هوشمند، جواب هر سؤالی که مربوط به فعالیت‌های روتین و تکراری توسط انسان است، منفی است! درمورد استخر هوشمند هم باید گفت می‌توان به‌وسیله یک سنسور دما، دمای آب استخر را همیشه کنترل کرد و در چهار فصل سال یک دمای ایده‌آل داشت. دیگر مهم نیست در زمستان باشیم یا تابستان، بسته به سلیقه و دمای مطبوع خود، می‌توانید یک آبتنی دلچسب را تجربه نمایید.

pool 02

اتوماسیون سرپوش استخر

اگر استخر رو باز دارید، قطعاً این دغدغه و نگرانی که یک روز بارانی و یا روزهایی که وزش باد خیلی زیاد هست، باید به سراغ استخر رفته و سرپوش استخر را بکشید. اگر این کار را نکنید، قطعاً با مشکل کثیفی آب استخر مواجه می‌شوید.

پس چرا به سراغ هوشمندسازی سرپوش استخر نروید؟ شما که خانه‌ی هوشمند خود را با هدف راحت‌تر کردن کارها ایجاد کردید، قطعاً به یک سرپوش هوشمند هم نیاز دارید.

این مکانیزم به کمک سنسورهای تشخیص شرایط جوی (تشخیص باد، باران و…)، در مواقعی که شرایط جوی مساعد نیست، روکش استخر را فعال کرده و از ایجاد آلودگی در محیط استخر جلوگیری می‌نماید. به این ترتیب دیگر نیاز به انجام این کار به‌صورت دستی نمی‌باشد و شما می‌توانید با خیال راحت به زندگی ادامه دهید!

pool 03

نورپردازی

تقریباً در هر نقطه از یک خانه‌ی هوشمند، نورپردازی هوشمند بکار رفته است. شما می‌توانید نوع رنگ نور، شدت و مکانیزم فعال‌سازی نور محیط استخر را به‌وسیله تنظیمات موجود در اپلیکیشن تنظیم کنید و یا اینکه به‌صورت خودکار، با تاریک‌تر شدن هوا، نورپردازی استخر نیز شدت بیشتری بگیرد و در ساعت معینی به طور خودکار خاموش شود.

پیشنهاد ما به شما:   درباره کنتور هوشمند بیشتر بدانید

فیلتراسیون خودکار

فارغ از اینکه با مواد شیمیایی و یا به‌صورت طبیعی، استخر خود را تمیز می‌کنید، هوشمندسازی این مورد به‌شدت توصیه می‌شود. سیستم هوشمند خانه‌ی شما می‌تواند با کمک سنسورهای کنترل کیفیت آب، زمان و میزان استفاده از فیلترهای تصفیه آب استخر را به‌صورت بهینه بسنجد و تنها در مواقع موردنیاز آنها را روشن نماید.

سایه بان

در زمان‌هایی که هوا به‌شدت گرم و نور مستقیم خورشید در حال تابش است، ممکن است نتوان بهترین تجربه شنا را در محیط رو باز داشت. در این صورت یک سایه‌بان خودکار به کمک شما می‌آید.

pool 04

شما می‌توانید به کمک خانه‌ی هوشمند، باز و بسته شدن سایه‌بان خود را هوشمند نمایید. به این صورت که سایه‌بان هوشمند، بر اساس داده‌هایی که از سنسور دما و … کسب می‌کند و یا بر اساس فرمان شما بر روی اپلیکیشن، باز شده و یک سایه مناسب بر روی استخر شما می‌اندازد.

امتیاز دهی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.