دانشنامه

ایده هایی برای خانه هوشمند

ما در این مقاله سعی داریم برای شما چند شیوه برای هوشمند‌سازی پیشنهاد کنیم وهمان طور که می‌دانیم در خانه هوشمند می‌توانید تنها با استفاده از یک فرمان ساده از طریق اپلیکیشن موبایل خود بسیاری از تجهیزات و وسایل را کنترل کنید که این خود باعث صرفه‌جویی در زمان و انرژی خواهد شد و دیگر نگران روشن و خاموش ماندن وسیله‌ها نخواهید شد و با خیال راحت می‌توانید به کارهای خود رسیدگی کنید.

روشنایی: مسئله خاموش و روشن‌کردن چراغ‌ها همیشه برای افراد خانه یک معضل است. اغلب اوقات هنگام خوابیدن یادمان می‌رود که چراغ‌ها را خاموش کنیم و همیشه سر این مسئله که چه کسی چراغ را خاموش کند بحث پیش می‌آید.

با استفاده از سیستم روشنایی هوشمند شما می‌توانید به‌راحتی زمان خاموش و روشن‌کردن چراغ‌ها را از قبل تنظیم کنید و دیگر مطمئن خواهید بود در خانه سر مسئله خاموش و روشن‌کردن چراغ‌ها بحثی پیش نخواهد آمد.

موسیقی: شما می‌توانید لیستی از آهنگ‌های که به آن ها علاقه دارید را آماده کنید و با استفاده از سیستم هوشمند در هر زمانی که مایل هستید و در هر کجای خانه که می‌خواهید به آهنگ‌های موردعلاقه خودتان گوش کنید.

در این حالت موسیقی دلخواه شما به طور خودکار در هر زمان که بخواهید و در هر جای خانه که مدنظر شماست پخش خواهد شد. پخش موسیقی دلخواه شما برای شما آرامش‌ساز خواهد بود و شما لحظات خوبی را در خانه سپری خواهید کرد.

امنیت اعضای خانواده: سیستم امنیت هوشمند برای خانه و خانواده شما امنیت می‌آورد چرا که خانه شما مجهز به قفل های هوشمند، سنسورها و دوربین‌هایی است که هرگونه حرکت در خانه و ورودهای که مجاز نباشد را به شما اعلام می‌کند با استفاده از این سیستم شما دیگر نگران خانه نخواهید بود و به‌راحتی و بدون دغدغه می‌توانید کارهای خود را در بیرون از خانه انجام دهید و به مسافرت‌های طولانی‌مدت بروید و از راه دور خانه خود را کنترل کنید و از مسافرت خود لذت ببرید.

سنسور حرکتی: با استفاده از سنسورهای حرکتی که در منزل وجود دارد و این سنسورها هنگامی که ورود افراد را تشخیص دهند وسایل الکتریکی داخل خانه یا اتاق را روشن می‌کنند، این سیستم کمک زیادی در صرفه‌جویی انرژی خواهد کرد، علاوه بر این دیگر شما نباید نگران قبض‌های هنگفت باشید چرا که سنسور هی حرکتی به‌درستی کار خود را انجام می‌دهند.

کنترل دما: خانه هوشمند می‌تواند دمای آسایش را برای خانه شما به وجود آورد و به شما احساس آرامش و راحتی دهد.

شما می‌توانید با استفاده از گوشی سیستم گرمایشی و یا سرمایشی را خاموش کنید و یا قبل از ورود به منزل با یک دستور ساده از طریق گوشی آن را روشن کنید.

هم چنین شما با استفاده از سیستم خانه هوشمند می‌توانید حتی کنترل پرده‌های منزلتان را در دست داشته باشید و آن ها را به‌گونه‌ای که دلخواه شماست تنظیم کنید مثلاً پرده‌ها را طوری تنظیم کنید که قبل از طلوع خورشید باز شود … .

می‌بینید که با استفاده از سیستم خانه هوشمند شما می‌توانید لذت در خانه بودن را تجربه کنید با کمک این سیستم کارها خیلی راحت خواهند شد و شما می‌توانید بدون هیچ نگرانی و دغدغه‌ای لحظات خود را در بیرون از خانه سپری کنید و با استفاده از یک نرم‌افزار که بر روسی گوشی شما نصب است از راه دور همه چیز را کنترل کنید.