دانشنامه

کلید هوشمند زیر سطح لوکسون

Article Header Oberflaeche mit Tiefgang

چند سال پیش، زمانی که در حال ساخت استخر بودیم، یک سؤال مطرح شد: چگونه می‌توانیم جریان استخر را کنترل کنیم، در حالی که در خود استخر هستیم؟ (مثل زمانی که در وان آب گرم هستید)

در گام بعدی؛ سوئیچ که بخشی از سیستم خانه هوشمند بود و تنها با یک لمس فعال می‌شد، مطرح گشت. با این فکر ایده Touch Surface متولد شد.

یک شروع نمادین

یکی از بنیان‌گذاران Loxone، توماس، یک روز گفت: چرا ما کنترل‌ها را در بتن اطراف استخر ادغام نمی‌کنیم؟ به طوری که فقط با یک لمس ساده بتوان جریان مخالف را روشن یا خاموش کرد.

به نظر ایده خوبی است، بیایید آن را انجام دهیم. یک پروژه به عنوان نمونه اولیه آغاز شد، قطعات سفارش داده شد، سیم‌کشی در محل قرار گرفت و آزمایش‌ها آغاز شد.

نتیجه یک راه‌حل عملی و ساده بود. استفاده از فناوری که امروزه در هر گوشی هوشمندی یافت می‌شود، باعث شد مهمانان از لحظه‌ای که آن را دیدند، متعجب شوند.

سال‌ها بعد:

توماس و مارتین چند سال بعد به سمت سوئیچ کنار استخر (معروف به “سنگ استخر”) روی آوردند. زمانی که سؤال مشابهی در طول برنامه‌ریزی اولین نمایشگاه Loxone Showhome در Kollerschlag مطرح شد.

«آیا می‌توانیم چیزی را در میز کار آشپزخانه ادغام کنیم تا وقتی دست‌هایمان در زمان پخت غذا کثیف شد، مجبور نباشیم دستمان را به سمت سوئیچ دراز کنیم.

آن دو به این ایده فکر کردند، چند طرح ساختند و به برنامه‌ریزی اولیه «سنگ استخر» روی آوردند. این مفهوم سختی نبود، فقط نیاز داشت که برای کنترل یک خانه هوشمند Loxone اصلاح شود.

پیشنهاد ما به شما:   آینده خانه های هوشمند

ایده‌های بیشتر به سرعت دنبال شد. «ما می‌توانیم LED‌ها را برای نشان دادن وضعیت ادغام کنیم» و برخی از چالش‌هایی که در نظر گرفته شد شامل این موارد بودند: «ما باید راهی برای جلوگیری از فعال‌سازی تصادفی پیدا کنیم، مانند زمانی که کسی گلدانی را روی آن قرار می‌دهد».

کاربرد کلید هوشمند زیر سطح در آشپزخانه

زمان ایجاد نمونه اولیه بود که مارتین با یکی از دوستانش در Strasser، متخصص در میزهای آشپزخانه سنگی، تماس گرفت. هانس، ما یک ایده داریم. ما به نمونه‌هایی با طرح‌های مختلف فرز نیاز داریم. در کمترین زمان، نمونه‌های سنگ با تیم تحقیق و توسعه ما جمع آوری شدند. مرحله بعدی، لحیم کاری و آزمایش بود.

پس از 14 روز، اولین نمونه قابل استفاده را در دست داشتیم. ما از نحوه عملکرد آن هیجان زده بودیم و مطمئن بودیم که مشتریان ما نیز چنین خواهند بود و البته باید در اسرع وقت در آشپزخانه‌های خودمان نصب می‌شد.» پروژه “Touch Surface” با نام رمز “Excalibur” به طور ویژه در حال انجام بود که شاهد بهبود بیشتر نسخه اولیه “سنگ استخر” بودیم.

PH Touch Surface gallery 03

آنچه در آشپزخانه استفاده می‌شود همه جا به کار می‌رود

با تحقق این ایده که بتوان کنترل را مستقیماً در یک سطح ادغام کرد، ایده‌های جدیدی به سرعت شروع به ظهور کردند که در کجاهای دیگری می‌توان از این کلید هوشمند زیر سطح استفاده کرد. «روی میز! وقتی پشت میز نشسته‌ایم می‌توانیم هر چیزی را کنترل کنم. فرزندان من تا این لحظه طرفدار کنترل از راه دور نبودند. سر میز قهوه چطور؟ سپس کنترل نور و صدا را همیشه در دست خواهم داشت.»

پیشنهاد ما به شما:   خانه هوشمند در کرج

PH Touch Surface gallery 01 1 PH Touch Surface gallery 02

PH Touch Surface gallery 04 PH Touch Surface gallery 05

PH Surface dough

هنگامی که اولین نمونه‌های اولیه برای آزمایش به کارمندان Loxone – که به آنها Loxonauts نیز گفته می‌شود – تحویل داده شد، خلاقیت و تخیل آنها بیش از پیش تقویت شد.

یکی از همکاران که از شنیدن موسیقی در صبح بسیار لذت می‌برد تصمیم گرفت یکی از این کلیدها را پشت کاشی های زیر دوش نصب کند. “آره! در نهایت، می‌توانم وقتی یکی از آهنگ‌های مورد علاقه‌ام در حین دوش گرفتن پخش می‌شود، صدا را زیاد کنم.»

PH Surface wall

حالا نوبت شماست!

آنچه سال‌ها پیش به عنوان ایده‌ای برای پروژه استخر آغاز شد، اکنون محصولی است که برای همه در دسترس است. اکنون هر کسی می‌تواند هر سطحی را در خانه خود به یک نقطه کنترل تبدیل کند. خودتان خلاق باشید و با کمک Loxone Partner خود ببینید کجا می‌توانید کلید هوشمند زیر سطح لمسی را پیاده‌سازی کنید.

منبع: Loxone

5/5 - (1 امتیاز)