دانشنامه

5 محصول بی سیم جذاب هوشمند از لوکسون

smart wireless products loxone 01

همان‌طور که می‌دانید، شرکت فریتز نماینده رسمی برندهای معتبر اروپایی از جمله Loxone می‌باشد.

کمپانی Loxone همواره سعی در بهبور سطح زندگی اعضای خانواده به‌وسیله تجهیزات هوشمند نموده است؛ به طوری که با در نظر گرفتن ریزترین جزئیات، یک تجربه ناب و دلنشین را برای ساکنین یک خانه هوشمند فراهم آورده است.

در این مقاله قصد داریم تا پنج محصول جذاب از برند معتبر Loxone که به‌صورت بی سیم عمل می‌کنند را به شما معرفی کنیم؛ پس تا پایان با ما باشید.

1- سنسور آب

شما یک خانه هوشمند، با زیرساخت‌های کاملاً حرف‌های و گران‌قیمت بنا کرده‌اید، حالا نوبت زندگی در آن است، آن هم با خیال راحت. اما آیا خانه شما برای زندگی کردن در آن آماده است؟ اگر از سنسور آب استفاده نکرده‌اید باید بگوییم چندان آماده نیست!

این سنسور، یکی از حیاتی‌ترین تجهیزات هوشمند در هر خانه هوشمندی است! شما می‌توانید با قرار دادن این سنسور، از نشت آب یا خرابی سیستم لوله‌کشی خانه خود مطلع شوید. این سنسور را در جاهای حساس خانه که احتمال نشتی آب یا خرابی آن بیشتر است قرار می‌دهید و هنگامی که سطح آن با آب تماس برقرار کرد، به شما هشدار می‌دهد. ساده اما کاربردی!

smart wireless products loxone 02

2- پریز هوشمند

گاهی اوقات برخی وسایل برقی خانگی را در یک مکان مشخص استفاده نمی‌کنید. به طور مثال سشوار ممکن است جابجا شود و یا حتی هرجای خانه ممکن است موبایل خود را برای شارژ به پریز وصل کنید. با این حال در یک خانه‌ای که از سیستم برق هوشمند بهره می‌برد، نباید در این مواقع یک وسیله برقی را نادیده گرفت و بدون کنترل آن را به برق متصل کرد، از طرفی سیم‌کشی مجدد برای مسائل موقت و کوتاه مدت راهکار منطقی نمی‌باشد. پس در این مواقع یک پریز هوشمند راهگشا خواهد بود.

پیشنهاد ما به شما:   مزایای نصب حرفه ای سیستم خانه هوشمند

این پریز هوشمند که از قابلیت‌هایی نظیر کنترل دما و انرژی مصرفی (برای اطلاع رسانی از اینکه وسیله مصرفی شما چه میزان برق مصرف می‌کند) بهره‌مند می‌باشد، به شما این امکان را می‌دهد تا تجهیزاتی که بنا به دلایلی به سرور خانه هوشمند خود متصل نکرده‌اید یا حتی ممکن است این قابلیت را نداشته‌اند، به‌راحتی به دنیای خانه هوشمند خود وارد نمایید.

smart wireless products loxone 03

3- سنسور در و پنجره

سنسور در و پنجره یکی از حیاتی‌ترین سنسورهای یک خانه هوشمند است و در موارد متعددی کاربرد دارد. یکی از این موارد امنیت است؛ شما می‌توانید باز و بسته شدن درها را کنترل کرده و درصورت وجود هرگونه رفتار مشکوک، از وقوع اتفاقات ناگوار جلوگیری نمایید.

یکی دیگر از مزایای این سنسورها، کنترل دما و تهویه مطبوع خانه است. درصورت وجود هرگونه روزنه یا باز بودن درها، سیستم هوشمند می‌تواند آن را تشخیص داده و جهت جلوگیری از اتلاف انرژی اقدام نماید. این محصول یکی از بایدهای خانه‌های هوشمند است اما به لطف بیسیم بودن آن، خانه‌های قدیمی فاقد سیم‌کشی مناسب با تجهیزات هوشمند نیز می‌توانند از آن بهره‌مند شوند.

smart wireless products loxone 04

4- سنسور تشخیص حرکتی

کارایی این سنسور واضح است اما با این حال برخی از قابلیت‌های آن را شرح می‌دهیم. یکی از مهم‌ترین قابلیت‌های آن، بحث امنیت است. شما با داشتن این سنسور، زمانی که در خانه نیستید از بابت امن بودن خانه اطمینان خاطر دارید؛ چراکه درصورت ورود هر شخصی به خانه در زمانی که به سیستم گفته‌اید که خانه خالی از سکنه است، این سنسور تشخیص داده و به صاحبان خانه اطلاع رسانی می‌کند.

پیشنهاد ما به شما:   هوشمندسازی گاوداری

ضمن اینکه از این سنسور می‌توان برای سیستم روشنایی هم بهره برد؛ با تشخیص حضور افراد در هر اتاق، سیستم روشنایی به طور خودکار فعال شده و دیگر نیازی به روشن و خاموش‌کردن دستی چراغ‌ها نیست!

یا برای مدیریت سیستم صوت خانه، می‌تواند موسیقی را با شما به هرجا که می‌روید منتقل کند. دنیای هوش مصنوعی خیلی جذاب است؛ این‌طور نیست؟!

5- ریموت کنترل هوشمند

یک کنترل هوشمند زیبا، کوچک و کاربردی! شما به‌وسیله این کنترل می‌توانید هر تجهیز هوشمندی را کنترل کنید. قابلیت تنظیم دکمه‌های آن متناسب باسلیقه و نیاز شما، باعث شده تا این تجهیز (ولو اینکه وسایل هوشمند خانه شما از برند Loxone هم نباشند) به یک دستیار خیلی خوب در خانه تبدیل شود؛ کافی است روی مبل بنشینید و از تماشای تلویزیون لذت ببرید و هر موقع اراده کردید، چراغ‌ها را خاموش کنید و یا سیستم تهویه هوا را روشن نمایید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.