محصولات

5 دلیل برای استفاده از سرور موسیقی در خانه هوشمند

فریتز

موسیقی در نگاه اول تنها یک ترکیب خوب از صداهاست که در وقت‌های بیکاری، شادی و … به آن گوش می‌دهیم. اما اگر واقع گرایانه به نقش موسیقی در زندگی خود دقت کنید، می‌بینید لحظات زیادی در زندگی شما هست که موسیقی در آن درگیر است. به طوری که تقریباً کمتر کسی را پیدا می‌کنید که در روز حداقل برای دقایقی به موسیقی گوش ندهد و از آن لذت نبرد.

حتی در بررسی‌های علمی انجام شده ثابت شده که گوش دادن به موسیقی می‌تواند باعث کاهش استرس، تنظیم فشار خون و کاهش درد باشد. همچنین گوش دادن به موسیقی می‌تواند کیفیت خواب شما را بیشتر نماید و حافظه شما را نیز تقویت کند. در این مطلب قصد داریم دلایل خوبی را برای استفاده از سرور موسیقی در خانه هوشمند عنوان نماییم.

سیستم موسیقی هوشمند چیست؟

پیش از آن که به سراغ عنوان کردن دلایل برویم، بهتر است به برخی از سؤالات پاسخ دهیم. استفاده از سیستم‌های موسیقی هوشمند به زمان‌های خیلی دور بر نمی‌گردد. پس اجازه دهید نگاهی به شرایط گوش دادن به موسیقی پیش از به وجود آمدن سیستم‌های چند رسانه‌ای هوشمند بیندازیم.

دستگاه‌هایی که در گذشته وجود داشت معمولاً ابعاد بزرگی داشتند زیرا باید از انواع حافظه‌های ذخیره‌سازی متداول برای موسیقی پشتیبانی می‌کردند.

این دستگاه‌ها معمولاً از سی‌دی‌ها، اتصال ورودی AUX ، نوارهای کاست و … پشتیبانی می‌کردند و در پیشرفته ترین حالت دارای امکان اتصال از طریق بلوتوث یا وای‌فای بودند. این در حالی بود که مادر خانواده از رادیو شخصی خود در آشپزخانه استفاده می‌کرد و داخل اتاق خواب نیز واکمن شما نقش همراهتان در گوش دادن موسیقی را بازی می‌کرد.

پیشنهاد ما به شما:   بلوک تابعی Lighting Controller

هیچگاه این امکان وجود نداشت که در صورتی که همه تمایل به گوش دادن به یک موسیقی دارند، تمامی دستگاه‌ها به‌صورت هم زمان موسیقی مشابهی را بدون تأخیر زمانی اجرا نمایند.

حتی اگر تصمیم به برگزاری یک پیک نیک خانگی در حیاط را می‌گرفتید، قاعدتاً برای گوش کردن به موسیقی باید از سیستم صوتی خودرو یا سیستم‌های داخل خانه با صدای خیلی بلند به طوری که بتوان صدای آن را در حیاط نیز شنید استفاده می‌کردید.

در سیستم‌های موسیقی قدیمی امکان ترکیب اجرا کننده‌ها وجود نداشت

با ظهور سیستم‌های موسیقی هوشمند، حال شما قادر خواهید بود از یک فضای ذخیره‌سازی مشترک توسط کل خانواده استفاده نمایید و هم زمان هر شخص در اتاق خود به موسیقی مورد علاقه خودش گوش دهد و در صورت نیاز از تمامی اسپیکرهای نصب شده به‌عنوان یک سیستم واحد بهره‌گیری نمایید.

همچنین سیستم موسیقی در ساختمان هوشمند شما می‌تواند همانند ساعت خواب، هشداردهنده و آژیر و حتی هشداردهنده زنگ درب نیز مورد استفاده قرار گیرد. دیگر نیاز به استفاده از سی دی یا حافظه‌های جانبی نخواهید داشت. سیستم موسیقی شما می‌تواند با استفاده از سرویس‌های ابری به پخش موسیقی مورد علاقه شما مشغول گردد.

ژانرهای متفاوت، پلی لیست‌های مختلف، هر کس در خانه موسیقی خود را خواهد داشت

حفظ سلیقه تمامی اعضای یک خانواده کاری سخت و البته مهم می‌باشد. مادر خانواده علاقه به گوش دادن به رادیو اینترنتی خود را دارد و پدر خانواده گوش دادن به موسیقی‌های سنتی را ترجیح می‌دهد. فرزند جوان خانواده موسیقی‌های راک و متال برایش لذت بخش است و کودک خردسالشان موسیقی‌های کودکانه دیزنی را می‌پسندد.

پیشنهاد ما به شما:   Loxone Miniserver Go

این تنوع سلیقه‌ها در یک خانواده اهمیت استفاده از سیستم موسیقی چند منطقه‌ای را نمایان می‌کند. با استفاده از سیستم‌های موسیقی هوشمند، می‌توانید در هر فضا از هرکدام از پلی لیست‌های موجود، موسیقی مورد علاقه خود را یافته و اجرا نمایید و فرد دیگری که در منزل شما ساکن است نیز موسیقی خاص خود را در فضای خود اجرا می‌نماید.

حتی در صورتی که از اتاق شخصی خود به سالن رفتید، سیستم موسیقی شما می‌تواند اجرای موسیقی در اتاق را متوقف کرده و ادامه همان موسیقی را در سالن برای شما اجرا نماید.

روزهای خود را متفاوت آغاز نمایید.

معمولاً صداهایی که روی زنگ‌های هشدار قرار دارند و ما را از خواب بیدار می‌کنند، منفورترین نوت‌های موسیقی را در خود جای داده اند. مطمئناً شما نیز اگر در طول روز صدایی که صبح‌ها با آن از خواب بیدار می‌شوید را بشنوید دچار استرس می‌شوید.

سیستم موسیقی هوشمند می‌تواند به‌جای اجرای صداهای تکراری و آزار دهنده زنگ‌های هشدار، روزها با موسیقی‌های دلچسب و موردعلاقه‌تان شما را از خواب بیدار نماید. حتی می‌توانید آن را طوری برنامه‌ریزی نمایید که در روزهای مختلف هفته با صداهای مختلفی از خواب برخیزید. یا با ترکیب برنامه‌ریزی سیستم موسیقی و سنسور چند کاره ی اب و هوایی لوکسون، در روزهای بارانی با صدای باران و در روزهای آفتابی با صدای جنگل از خواب برخیزید.

موسیقی مناسب در فضای مناسب

بعدازظهر روز پنج‌شنبه دوستان خود را به منزلتان دعوت کرده‌اید تا آخر هفته ی خود را جشن بگیرید. با توجه به تعداد میهمان‌های شما، علاوه بر سالن میهمان، سالن نشیمن را نیز اشغال کرده‌اید. در همین حال برادر شما در اتاق خود در حال گوش دادن به موسیقی خود می‌باشد. مشکلی وجود نخواهد داشت.

پیشنهاد ما به شما:   Loxone LED Pendulum Slim

با استفاده از سیستم هوشمند ساختمان خود، زون‌های موسیقی موردنظرتان را با یکدیگر ادغام نموده و موسیقی میهمانی خود را در تمامی فضاهای موردنظر اجرا می‌نمایید. برادر شما نیز همچنان در زون موسیقی خود قرار داشته و موسیقی مخصوص به خود را گوش خواهد داد.

از وقایع مختلف خانه خود مطلع باشید

سیستم موسیقی شما تمامی وقایع مهم را به شما اطلاع می‌دهد، آتش‌سوزی، سرقت، نشت آب. حتی اگر در زمان نشت آب در حال گوش دادن به موسیقی باشید، موسیقی قطع شده و هشدار مربوط به نشتی آب برای شما پخش می‌شود. با استفاده از سیستم موسیقی هوشمند، بسیاری از صداهای آزار دهنده روزمره را می‌توانید با موسیقی‌های زیبا جایگزین نمایید.

مناسب برای تمامی حالت‌ها

مهم نیست در حال چه کاری هستید، زمان ورزش صبحگاهی شماست یا در حال طبخ غذا در آشپزخانه‌اید. سرور موسیقی شما برای هر حالت و زمانی که در آن قرار دارید موسیقی مناسب را اجرا خواهد کرد. کافی است سناریو موردنظر خود را فعال کنید تا سرور موسیقی شما وارد عمل شده و موسیقی مورد علاقه شما را اجرا نماید.

امتیاز دهی