5 دلیل برای استفاده از سرور موسیقی هوشمند لوکسون در خانه هوشمند شما

موسیقی در نگاه اول تنها یک ترکیب خوب از صداهاست که در وقت های بیکاری ، شادی و … به آن گوش میدهیم. اما اگر واقع گرایانه به نقش موسیقی در زندگی خود دقت کنید، میبینید لحظات زیادی در زندگی شما هست که موسیقی در آن درگیر است. به طوری که تقریبا کمتر کسی را پیدا می کنید که در روز حداقل برای دقایقی به موسیقی گوش ندهد و از آن لذت نبرد.

حتی در بررسی های علمی انجام شده ثابت شده که گوش دادن به موسیقی میتواند باعث کاهش استرس ، تنظیم فشار خون و کاهش درد باشد. همچنین گوش دادن به موسیقی میتواند کیفیت خواب شما را بیشتر نماید و حافظه شما را نیز تقویت کند. در این مطلب قصد داریم دلایل خوبی را برای استفاده از سرور موسیقی در خانه هوشمندتان عنوان نماییم.

سیستم موسیقی هوشمند چیست؟

پیش از آن که به سراغ عنوان کردن دلایل برویم ، بهتر است به برخی از سوالات پاسخ دهیم.  استفاده از سیستم های موسیقی هوشمند به زمان های خیلی دور بر نمیگردد. پس اجازه دهید نگاهی به شرایط گوش دادن به موسیقی پیش از به وجود آمدن سیستم های چند رسانه ای هوشمند بیندازیم. دستگاه هایی که در گذشته وجود داشت معمولا ابعاد بزرگی داشتند زیرا باید از انواع حافظه های ذخیره سازی متداول برای موسیقی پشتیبانی می کردند. این دستگاه ها معمولا از سی دی ها ، اتصال ورودی AUX ، نوار های کاست و … پشتیبانی می کردند و در پیشرفته ترین حالت دارای امکان اتصال از طریق بلوتوث یا وای فای بودند. این در حالی بود که مادر خانواده از رادیو شخصی خود در اشپزخانه استفاده می کرد و داخل اتاق خواب نیز واکمن شما نقش همراهتان در گوش دادن موسیقی را بازی می کرد. هیچگاه این امکان وجود نداشت که در صورتی که همه تمایل به گوش دادن به یک موسیقی دارند، تمامی دستگاه ها به صورت هم زمان موسیقی مشابهی را بدون تاخیر زمانی اجرا نمایند. حتی اگر تصمیم به برگزاری یک پیک نیک خانگی در حیاط را میگرفتید، قاعدتا برای گوش کردن به موسیقی باید از سیستم صوتی خودرو یا سیستم های داخل خانه با صدای خیلی بلند به طوری که بتوان صدای آن را در حیاط نیز شنید استفاده می کردید.

در سیستم های موسیقی قدیمی امکان ترکیب اجرا کننده ها وجود نداشت

با ظهور سیستم های موسیقی هوشمند، حال شما قادر خواهید بود از یک فضای ذخیره سازی مشترک توسط کل خانواده استفاده نمایید و هم زمان هر شخص در اتاق خود به موسیقی مورد علاقه خودش گوش دهد و در صورت نیاز از تمامی اسپیکر های نصب شده به عنوان یک سیستم واحد بهره گیری نمایید. همچنین سیستم موسیقی در ساختمان هوشمند شما میتواند همانند ساعت خواب ، هشدار دهنده و آژیر و حتی هشدار دهنده زنگ درب نیز مورد استفاده قرار گیرد. دیگر نیاز به استفاده از سی دی یا حافظه های جانبی نخواهید داشت. سیستم موسیقی شما می تواند با استفاده از سرویس های ابری به پخش موسیقی مورد علاقه شما مشغول گردد.

سرور موسیقی خانه هوشمند

ژانر های متفاوت ، پلی لیست های مختلف ، هر کس در خانه موسیقی خود را خواهد داشت

حفظ سلیقه تمامی اعضای یک خانواده کاری سخت و البته مهم می باشد. مادر خانواده علاقه به گوش دادن به رادیو اینترنتی خود را دارد و پدر خانواده گوش دادن به موسیقی های سنتی را ترجیح میدهد. فرزند جوان خانواده موسیقی های راک و متال برایش لذت بخش است و کودک خردسالشان موسیقی های کودکانه دیزنی را می پسندد.

این تنوع سلیقه ها در یک خانواده اهمیت استفاده از سیستم موسیقی چند منطقه ای را نمایان می کند. با استفاده از سیستم های موسیقی هوشمند ، می توانید در هر فضا از هر کدام از پلی لیست های موجود، موسیقی مورد علاقه خود را یافته و اجرا نمایید و فرد دیگری که در منزل شما ساکن است نیز موسیقی خاص خود را در فضای خود اجرا می نماید. حتی در صورتی که از اتاق شخصی خود به سالن رفتید، سیستم موسیقی شما می تواند اجرای موسیقی در اتاق را متوقف کرده و ادامه همان موسیقی را در سالن برای شما اجرا نماید.

جهت آموزش هوشمندسازی کلیک کنید .