ساختمان هوشمند

سیستم سرمایش و گرمایش هوشمند

با توجه به اینکه در ساختمان هوشمند همه چیز به صورت هوشمند کنترل می شود مانند کنترل دوربین مداربسته ، کنترل سرمایش و گرمایش خانه ، تهویه مطبوع ، پرده هایی که در ساختمان وجود دارد و … باعث شده است که در مصرف انرژی تا حد زیادی صرفه جویی شود و از هزینه های خانواده ها کم کند با توجه به اینکه این روزها هزینه هایی که برای انرژی پرداخت می شود بسیار هنگفت هستند استفاده از هوشمند سازی  می تواند کمک زیادی به اقتصاد خانواده ها کند .

ساختمان هوشمند با داشتن زیر ساخت قوی ایی که دارد می تواند کنترل انرژی را در دست بگیرد و خود را با شرایط متغییری که وجود دارد وفق دهد که این یک مزیت مهم برای خانه هوشمند محسوب می شود .

ساختمان هوشمند

ساختمان هوشمند ، ساختماني است كه مجهز به يك زير ساختار ارتباطاتي قوي بوده كه مي‌تواند به صورت مستمر نسبت به وضعيتهاي متغير محيط عكس العمل نشان داده و خود را با آنها وفق دهد.

امروز استفاده از سیستم های هوشمند در خانه ها و هوشمند سازی منازل به یک بحث چالش انگیز تبدیل شده است  و استقبال خوبی که از خانه ی هوشمند شده است نشان دهنده ی رضایت افراد از این سیستم است باتوجه به اینکه استفاده از خانه هوشمند هزینه ها و مصرف انرژی را به میزان زیادی کاهش می دهد  و آسایش و راحتی را برای ساکنین خانه فراهم می کند .

از آن جایی که تهویه مطبوع خانه و سیستم سرمایش و گرمایش  می تواند باعث راحتی و آرامش اعضای خانواده شود و اینکه شرایط سرمایش و گرمایش خانه در فصل گرما و سرما به گونه ایی باشد که اعضای خانواده در خانه احساس راحتی داشته باشند بسیار اهمیت دارد .

هنگامی که خانه ایی مجهز به سیستم گرمایش و سرمایش هوشمند باشد شما می توانید با معین کردن دمایی که نقطه ی آسایش شما را فراهم می کند  همیشه از آن دما لذت ببرید بدون اینکه سیستم گرمایش و سرمایش خود را خاموش و روشن کنید که با این کار از اتلاف انرژی تا حد زیادی کاسته می شود .

کاربر میتواند دمای مورد نظر خود را با کمک ریموت ، گوشی همراه و … تنظیم کند ، با استفاده از سیستم هوشمند شما می توانید سیستم سرمایش و گرمایش خود را به  صورت هوشمند زمان بندی کنید و به آن دستور دهید درچه زمانی روشن و یا خاموش شود یا با چه دمایی شروع به کار کند .

با هوشمند نمودن سیستم سرمایش و گرمایش ساختمان یا منزل دیگر نیازی به روشن یا خاموش کردن این سیستم ها ندارید چرا که با تعیین میزان دمای مورد نظرتان در این سیستم ، همیشه از دمای مطلوب استفاده میکنید و همچنین از هدر رفتن انرژی تا حد زیادی جلوگیری می شود .

ساختمان هوشمند