بررسی سرور موسیقی iEast در خانه هوشمند Loxone

یکی از امکانات لوکس خانه های هوشمند ، سرور های موسیقی می باشد. وظیفه سرور های موسیقی بسته به کارایی آنها متفاوت می باشد ولی به طور کلی ، پخش موسیقی در سناریو های مختلف ، استریم موسیقی و پخش اصوات اخباری از وظایف کلی سرور های موسیقی موجود در خانه های هوشمند می باشد.

سیستم های خانه هوشمند که از استاندارد های باز پشتیبانی می کنند این قابلیت را دارند که بین سرور های موسیقی مختلف بهترین را برای خود انتخاب نمایند. شرکت Loxone با توجه به پشتیبانی از انتقال اطلاعات و فرامین بر بستر شبکه، امکان ارتباط با سرور های موسیقی مختلفی را فراهم کرده است. البته سرور موسیقی خود این کمپانی یکی از بهترین سرور های موسیقی موجود در بازار می باشد. ولی برای کسانی که تمایل به خرید سرور موسیقی چند میلیون تومانی ندارند، گزینه های ارزانتر و البته کاربردی دیگری نیز وجود دارد.

ieast logo

سرور موسیقی iEast ، کوچک با کاربرد های زیاد

کمپانی iEast ، تولید کننده سرور های موسیقی مجزا می باشد. سرور های موسیقی این کمپانی به تنهایی نیز می توانند در خانه های عادی نصب شده و برخی از قابلیت های یک سرور موسیقی هوشمند را در خانه پیاده سازی نمایند. با این حال قابلیت استفاده از آنها در خانه های هوشمند نیز وجود دارد.

یکی از مهم ترین قابلیت های سرور های خانه هوشمند، نحوه اتصال و روش های قابل پشتیبانی برای اجرای فایل های صوتی می باشد. در این زمینه کمپانی iEast بسیار خوب عمل کرده و تقریبا برای تمامی منابع شما روش دسترسی مخصوص به خود را در نظر گرفته است. این سرور موسیقی دارای نرم افزار برای سیستم عامل های Android و iOS می باشد و در سیستم عامل ویندوز نیز به عنوان یک Media Device شناسایی می گردد. در صورتی که از سیستم عامل iOS استفاده می نمایید، میتوانید از طریق Air Play نیز به پخش فایل های موسیقی خود روی این سرور موسیقی بپردازید. همچنین با مراجعه به نرم افزار این سرور موسیقی ، خواهید دید که استوریج های تحت شبکه نیز برای آن قابل شناسایی است. مهم تر از این موارد ، پورت یو اس بی موجود در روی دستگاه ، از انواع حافظه های دارای رابط USB نیز پشتیبانی می نماید.

این سرور موسیقی دارای کارت شبکه بی سیم و سیمی به صورت هم زمان می باشد و شما میتوانید هم به صورت سیمی و هم وایرلس ، این دستگاه را به شبکه ساختمان هوشمند خود اضافه نمایید. کمپانی iEast با انتشار یک فایل Api این قابلیت را به برنامه نویسان خانه های هوشمند داده تا با ارسال فرامین تحت شبکه ، به کنترل قسمت های مختلف این دستگاه بپردازند.

ieast music server

سرور موسیقی یا اسپیکر تحت شبکه؟

یکی دیگر از راهکار های راه اندازی سرور های خانه های هوشمند ، استفاده از اسپیکر های تحت شبکه می باشد. این اسپیکر ها که معمولا دارای یک ورودی یو اس بی و یک Api برای کنترل می باشند، بسیاری از قابلیت های سرور های موسیقی را در خود ندارند. برای مثال در سرور های موسیقی ، شما قادر خواهید بود تا در صورت بروز یک اتفاق خاص، فایل صوتی مشخصی را اجرا نمایید. این موضوع در اسپیکر های تحت شبکه قادر به انجام نیست. بنابر این با توجه به اختلاف کم قیمتی سرور های موسیقی و اسپیکر های تحت شبکه ، استفاده از سرور های موسیقی توجیح اقتصادی بیشتری دارد.

سرور موسیقی لوکسون ، فراتر از یک سرور موسیقی

سرور موسیقی iEast یک دستگاه پر کاربرد و با قیمتی بسیار مناسب می باشد. اما در نهایت در صورتی که تمایل به استفاده از سرور موسیقی چند منطقه ای حرفه ای دارید، لوکسون گزینه ی بهتری را برای شما روی میز قرار داده است. سرور موسیقی لوکسون با قابلیت هایی نظیر پشتیبانی از صدها شبکه رادیویی اینترنتی ، قابلیت تبدیل نوشتار به گفتار ، رابط کاربری قدرتمند قابل نمایش در نرم افزار خانه هوشمند و … یک گزینه ی حرفه ای تر و البته مقداری گرانتر برای استفاده در خانه هوشمند شماست.

سرور موسیقی خانه هوشمند لوکسون