پرده برقی

اهمیت پرده برقی در خانه هوشمند

در بیشتر ساختمان های هوشمند پرده برقی به عنوان یک المان لوکس نگاه می شود و در بسیاری از موارد به علت هزینه های این قابلیت از نصب آن خود داری می شود. اما تا به حال به این اندیشیده اید که پرده های برقی چه اهمیتی در خانه هوشمند شما دارند؟

بهینه سازی مصرف انرژی

پرده های برقی تاثیر بسیاری خوبی در کاهش مصرف انرژی دارند. در بسیاری از خانه ها امکان گرم کردن محیط از طریق نور خورشید فراهم می باشد ولی به دلیل عدم استفاده از پرده های برقی هوشمند این موضوع نادیده گرفته می شود. در حالت سرمایش گرمایش هوشمند، خانه هوشمند لوکس شما با اندازه گیری دمای محیط داخل و خارج و بررسی وضعیت تابش خورشید به نسبت خانه شما در صورتی که زاویه تابش خورشید به صورتی باشد که بتواند در گرمایش خانه شما کمک کند با باز کردن پرده ها گرمایش خورشید را به درون خانه شما هدایت می کند. این قابلیت میتواند به طرز قابل توجهی مصرف انرژی شما را در روز کاهش دهد.

تاثیر پرده های برقی تنها در کاهش مصرف انرژی برای سیستم گرمایشی نیست، در خانه هوشمند شما با نصب سنسور های مورد نیاز ، میزان نور محیط داخل و بیرون اندازه گیری می شود و در صورتی که امکان تامین نور منزل از طریق باز کردن پرده ها فراهم باشد، سیستم هوشمند شما باز کردن پرده ها را به شما پیشنهاد می کند.

امنیت

شاید هیچ گاه اهمیت پرده ها در امنیت خانه هوشمند شما مورد توجه قرار نگرفته باشد. در زمانی که خانه خود را برای مدتی ترک میکنید و سناریو شبیه سازی حضور را فعال می سازید، پرده ها مهم ترین قسمتی هستند که از خارج منزل نیست قابلیت مشاهده دارند. در سناریو شبیه سازی حضور در زمانی که شما در خانه هوشمند خود حضور ندارید، سیستم هوشمند ساختمان برای جلوگیری از اقدام به سرقت منزل شما، حضور شما را در خانه شبیه سازی می کند و باعث می شود در صورتی که سارق در حال بررسی منزل شما برای دریافتن احتمال عدم وجود سکنه می باشد، این موضوع اتفاق نیفتاده و حضور شمارا در خانه احساس کرده و از اقدام به سرقت صرف نظر کند.

حریم شخصی

در هوشمند سازی ساختمان با شروع غروب خورشید و تاریک شدن هوا، در صورتی که پنجره های بزرگی داشته باشید، داخل منزل شما از بیرون منزل قابل مشاهده خواهد بود که حریم خصوصی شما را تحت الشعاع قرار خواهد داد. در چنین شرایطی با فعال سازی قابلیت حریم خصوصی در پرده های هوشمند خود میتوانید انها را طوری تنظیم کنید که به مجرد تاریک شدن هوا پرده ها بسته شده و صبح ها مجددا باز شوند. این مورد در کنار سناریو صبح بخیر حتی میتواند شما را با تلالو خورشید از خواب بیدار سازد.

سخن پایانی

پرده ها علاوه بر موارد فوق در زیبایی و راحتی و آسایش شما نیز تاثیر بسیار زیادی خواهند داشت. لذا ما در تمامی موارد به استفاده کنندگان خانه های هوشمند توصیه می کنیم این قابلیت دوست داشتنی و تجهیزات خانه هوشمند را در خانه های خود اضافه کرده و تجربه نمایند